Szydłowianka Szydłowiec 1:0 (0:0) Proch Pionki

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

[WIDEO] Postrzelali w Rykach. W kadrze coraz mniej niewiadomych

Data publikacji: 28-07-2018r. Godz. 10:33

Mocnym akcentem zakończyli serię wakacyjnych gier kontrolnych piłkarze Prochu Pionki. W sobotnie przedpołudnie wysoko 6:0 ograli w Rykach miejscowy MKS Ruch. Czwartoligowcy z lubelskiego poprzeczki ze skalą trudności zbyt wysoko nie zawiesili i bramek mogło być nawet więcej. Obaj testowani bramkarze Prochu jeżeli się spocili, to na pewno nie z powodu jakichkolwiek interwencji, bo te można policzyć na palcach jednej ręki, ale raczej przez niemiłosierny upał.

TRANSFEROWA KARUZELA

Trener Robert Rogala w Rykach miał do dyspozycji osiemnastu zawodników. Z różnych względów zabrakło Jaroszka, Nowocienia i Trzosa. Z gry w Prochu zrezygnował Norbert Rdzanek (oficjalna wersja to praca, jest blisko Zamłynia Radom), a bramkarz Piotr Prasek, który był już praktycznie dogadany, w ostatniej chwili skorzystał z oferty LKS Promna. Natomiast Albert Pietralski sprawdza się w Broni Radom. Jedynym nowym zawodnikiem był 19-letni bramkarz Jakub Maik. Wiosną zaliczył sześć występów w Energii Kozienice. Wychowanek Wisły Puławy spędził na boisku drugie 45 minut, ale rywale nie zmusili go do większego wysiłku.

Trener Robert Rogala testował dwa różne ustawienia. Jeżeli chodzi o grę do przodu, to chyba lepiej wyglądało to w pierwszej połowie. Dwie bramki strzelił Kameruńczyk Joel, a mógł dołożyć przynajmniej dwie więcej. Już w 10 minucie ostemplował poprzeczkę z kilku metrów po dobrym dograniu z lewej strony od Barzyńskiego. W 39 minucie w poprzeczkę po uderzeniu z dystansu trafił z kolei Kacper Wnuk, a dobitkę Joela z bliska obronił bramkarz miejscowych. Najbardziej mógł się podobać gol na 3:0 po fajnej, zespołowej akcji zakończonej zgraniem piętką Erwina Kisiela i celnym strzałem Joela. Ozdobą drugiej części gry było piękne uderzenie z ponad 20 metrów Mateusza Szczepańskiego, które ustaliło wynik na 6:0.

- Rywal nie zmusił nas do wielkiego biegania. Mieliśmy sporo sytuacji, których nie wykorzystaliśmy i nad tym musimy popracować. Gra wygląda coraz lepiej. Szczególnie w tym aspekcie taktycznym, o którym sporo mówiłem i na co narzekałem - ocenia sobotni mecz trener Rogala.

Bilans trzech wakacyjnych sparingów "biało-zielonych" to trzy zwycięstwa i bramki 12:2. Liczby mocno obiecujące, ale prawdziwa i rzetelna weryfikacja przyjdzie dopiero w lidze. Dobrym przetarciem będzie mecz I rundy okręgowego Pucharu Polski w sobotę 4 sierpnia o godzinie 18:00 na wyjeździe z Akcją Jastrzębia.

MKS Ruch Ryki - Proch Pionki 0:6 (0:3), Joel Tata Nsah 16, 35, Kacper Wnuk 26, Mateusz Szczepański 60 z karnego, 66, Mateusz Kołodziej 64.

Proch I połowa: Kolecki - Pachlerski, Kowalkowski, Kapusta, Pryciak - Kozicki, Kisiel, Sobieraj, Wnuk, Barzyński - Joel.

Proch II połowa: Maik - Denkiewicz, Kowalkowski, Warchoł, Kapusta (67 Barzyński) - Mucha, Kołodziej, Wnuk (66 Sobieraj), Joel (66 Kozicki) - Nqabeni, Szczepański.