Dziś mamy 26 września 2017 roku

Multimedia

Ostatni mecz

Zamłynie Radom 1:0 (0:0) Proch Pionki
24 września Godzina 15:00

Najbliższe wydarzenia

2. kolejka Radomskiej I Ligi U-14 *mecz zaległy

Środa 27 września, godz. 16:30

Proch Pionki - AS Radomiak Radom

Najlepsi strzelcy KS Proch

LO

Mateusz Szczepański - 3

 

U-17

 Mateusz Warchoł, Adrian Pachlerski - 2

 

U-14

Jakub Drab I - 5

 

U-12

Michał Drab - 7

GaleriaNasi sponsorzy

[WIDEO] Plusy i minusy oraz komentarze trenerów po meczu Królewscy - Proch

Data publikacji: 07-08-2017r. Godz. 12:01

Po raz pierwszy w tym sezonie rozdajemy plusy i minusy. W ProchPionkiTV można natomiast obejrzeć, co mieli do powiedzenia po meczu trenerzy Karol Gębczyk i Mariusz Sztobryn.

[WIDEO] Plusy i minusy oraz komentarze trenerów po meczu Królewscy - Proch

PLUSY

1. Radość, jaką kibicom swoimi niekonwencjonalnymi zagraniami dawał Andile Nqabeni. Napastnik z RPA zdobywa sobie coraz większą popularność w Pionkach, a przede wszystkim ma duże umiejętności techniczne. Indywidualnie z piłką na poziomie LO jest w stanie zrobić wszystko. Jesienią na Sportową 1 kibice będą przychodzili na "Eto'o". A przecież drugi czarnoskóry zawodnik w kadrze - Mkhanyiseli Siwahla - jest od niego jeszcze lepszy. Obecność dwóch piłkarzy z RPA w kadrze przekłada się nawet na popularność klubowego fanpejdża na kontynencie afrykańskim.

 

2. Coraz lepsza forma Mateusza Kołodzieja. Wiosną w czwartej lidze to nie był jeszcze ten "Kołek", ale jesienią swoim zaangażowaniem i charakterem na pewno pomoże drużynie w trudnych momentach.

 

3. Oczywiście wynik, bo chociaż zwycięzców się nie sądzi i w grze można było dostrzec dużo mankamentów, to spokojne 5:1 musi cieszyć.

 

4. Niezła dyspozycja Bartosza Kozickiego, który chyba na dobre zaaklimatyzował się na Sportowej 1, chociaż na początku swojej przygody z Prochem miał z tym wyraźne problemy.

 

MINUSY

1. Wybitnie lekceważące zachowanie Andile Nqabeniego wobec rywali. Napastnik z RPA tak mocno zapatrzył się na tricki ze swojego kraju, że chciał przenieść afrykańskie "kasi flavour" na boiska regionu. Zakładając koszulkę na głowę mocno jednak przesadził. Po meczu był jednak wyraźnie skruszony i obiecał, że więcej tego nie zrobi. Swoją drogą dostał też ostrą burę od kolegów z zespołu.

 

2. Widoczny brak ofensywnego pomocnika, typowego kreatora gry, który będzie potrafił rozrzucić piłkę lub jednym dobrym podaniem znaleźć kogoś z przodu. Typowany do tej roli "Meks" Siwahla zdecydowanie lepiej czuje się na skrzydle.

 

3. Kilka "koszmarków" w defensywie i słaba forma kapitana Mateusza Szczepańskiego. Do ligi koniecznie trzeba to poprawić.

 

4. Dużo niedokładności w grze i problemy ze skutecznością. Na Gieksę to starczyło. Trener Sztobryn ma jednak o czym myśleć.

 

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.