Dziś mamy 23 listopada 2017 roku

Multimedia

Ostatni mecz

Proch Pionki 1:1 (1:0) Centrum Radom
18 listopada Godzina 13:00

Najbliższe wydarzenia

XXI Memoriał Henryka Zatorskiego

Ogólnopolski Turniej w Halowej Piłce Nożnej rocznik 2006 i młodsi

Sobota 25 listopada, godz. 9:00

Hala Sportowa przy ul. Sosnowej w Pionkach


 Początek rundy wiosennej w Lidze Okręgowej

17/18 marca

Najlepsi strzelcy KS Proch

LO

Mateusz Szczepański, Mkhanyiseli Siwahla - 4

 

U-17

Adrian Pachlerski - 3

 

U-14

Jakub Drab I - 12

 

U-12

Michał Drab - 12

Galeria



Nasi sponsorzy

 

[WIDEO] Plusy i minusy oraz komentarze trenerów po meczu Królewscy - Proch

Data publikacji: 07-08-2017r. Godz. 12:01

Po raz pierwszy w tym sezonie rozdajemy plusy i minusy. W ProchPionkiTV można natomiast obejrzeć, co mieli do powiedzenia po meczu trenerzy Karol Gębczyk i Mariusz Sztobryn.

[WIDEO] Plusy i minusy oraz komentarze trenerów po meczu Królewscy - Proch

PLUSY

1. Radość, jaką kibicom swoimi niekonwencjonalnymi zagraniami dawał Andile Nqabeni. Napastnik z RPA zdobywa sobie coraz większą popularność w Pionkach, a przede wszystkim ma duże umiejętności techniczne. Indywidualnie z piłką na poziomie LO jest w stanie zrobić wszystko. Jesienią na Sportową 1 kibice będą przychodzili na "Eto'o". A przecież drugi czarnoskóry zawodnik w kadrze - Mkhanyiseli Siwahla - jest od niego jeszcze lepszy. Obecność dwóch piłkarzy z RPA w kadrze przekłada się nawet na popularność klubowego fanpejdża na kontynencie afrykańskim.

 

2. Coraz lepsza forma Mateusza Kołodzieja. Wiosną w czwartej lidze to nie był jeszcze ten "Kołek", ale jesienią swoim zaangażowaniem i charakterem na pewno pomoże drużynie w trudnych momentach.

 

3. Oczywiście wynik, bo chociaż zwycięzców się nie sądzi i w grze można było dostrzec dużo mankamentów, to spokojne 5:1 musi cieszyć.

 

4. Niezła dyspozycja Bartosza Kozickiego, który chyba na dobre zaaklimatyzował się na Sportowej 1, chociaż na początku swojej przygody z Prochem miał z tym wyraźne problemy.

 

MINUSY

1. Wybitnie lekceważące zachowanie Andile Nqabeniego wobec rywali. Napastnik z RPA tak mocno zapatrzył się na tricki ze swojego kraju, że chciał przenieść afrykańskie "kasi flavour" na boiska regionu. Zakładając koszulkę na głowę mocno jednak przesadził. Po meczu był jednak wyraźnie skruszony i obiecał, że więcej tego nie zrobi. Swoją drogą dostał też ostrą burę od kolegów z zespołu.

 

2. Widoczny brak ofensywnego pomocnika, typowego kreatora gry, który będzie potrafił rozrzucić piłkę lub jednym dobrym podaniem znaleźć kogoś z przodu. Typowany do tej roli "Meks" Siwahla zdecydowanie lepiej czuje się na skrzydle.

 

3. Kilka "koszmarków" w defensywie i słaba forma kapitana Mateusza Szczepańskiego. Do ligi koniecznie trzeba to poprawić.

 

4. Dużo niedokładności w grze i problemy ze skutecznością. Na Gieksę to starczyło. Trener Sztobryn ma jednak o czym myśleć.

 

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.