Dziś mamy 30 września 2020 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

10. kolejka Radomskiej I Ligi Trampkarzy U-14 (2007)

sobota 3.10, godz. 10:00

Proch Pionki - Oronka Orońsko

 

10. kolejka Radomskiej I Ligi Juniorów U-17 (2004)

sobota 3.10, godz. 10:00

KS Warka - Proch Pionki

 

7. kolejka Radomskiej II Ligi Młodzików U-12 grupa 1 (2009)

sobota 3.10, godz. 12:00

Młode Wilki Radzanów - Proch Pionki

 

10. kolejka Radomskiej I Ligi Trampkarzy U-15 (2006)

sobota 3.10, godz. 12:30

Akademia Piłkarska Szydłowiec - Proch Pionki

 

10. kolejka IV ligi grupa 1

sobota 3.10, godz. 15:00

Proch Pionki - KS Warka

Ostatni mecz

Radomiak II Radom 2:1 (2:0) Proch Pionki
27 września Godzina 11:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

 

[WIDEO] Piłkarze Prochu już trenują! Relacja z zajęć i rozmowa z Kacprem Wnukiem

Data publikacji: 29-05-2020r. Godz. 16:53

W czwartek (28.05) piłkarze Prochu Pionki spotkali się na pierwszym treningu po ponad dwumiesięcznej przerwie. Zajęcia przeprowadzone na bocznej płycie boiska potrwały 90 minut i wzięło w nich udział dwunastu zawodników. W najbliższych dniach trener Bolesław Strzemiński ma przedstawić plan przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2020/2021. Prawdopodobnym terminem rozpoczęcia rozgrywek jest pierwszy weekend sierpnia.

[WIDEO] Piłkarze Prochu już trenują! Relacja z zajęć i rozmowa z Kacprem Wnukiem

PIERWSZY TRENING OD 78 DNI

Pandemia COVID-19 na blisko dwa miesiące "zamroziła" życie na Sportowej 4. Ostatni trening "biało-zieloni" zanotowali 10 marca. A jeżeli liczyć by czas od ostatniego meczu ligowego do planowanego wznowienia rozgrywek 1 sierpnia, to piłkarze Prochu od blisko dziewięciu miesięcy pozostają bez meczu o stawkę. Czwartkowy trening był pierwszym wspólnym po dokładnie 78 dniach przerwy. Potrwał półtorej godziny i zakończył się najbardziej wyczekiwanym elementem, czyli lekką gierką wewnętrzną.

 

ZARZĄD PO ROZMOWACH Z PIŁKARZAMI

Nie znaczy to, że w ostatnich tygodniach w klubie nic się nie działo. Rozpoczęły się prace nad tworzeniem budżetu na nowy sezon. Zadanie jest tym trudniejsze, że obecnie jest dużo niewiadomych. Mamy jednak nadzieję, że dotychczasowi sponsorzy zostaną z KS Proch, a od klubu nie odwrócą się też władze samorządowe. Rozmowy trwają...

 

- Ciężko odpowiedzieć, co zmieni się w futbolu na naszym poziomie po pandemii. Może być tak, że w jednym klubie zmieni się absolutnie wszystko, a w drugim kompletnie nic. Na pewno ta cała sytuacja, to reset dla piłki półamatorskiej. Może być tak, że niektóry kluby nie wznowią gry w nowym sezonie - komentuje Kacper Wnuk, czołowy strzelec KS Proch.

 

Niezależnie od tego Zarząd Klubu i trener spotkali się z wszystkimi zawodnikami, którzy byli w kadrze drużyny na rundę wiosenną. Wiadomo, że w wakacje będzie trochę zmian personalnych. Cieszy fakt, że trzon zespołu został zachowany, a niemal wszyscy piłkarze ze zrozumieniem podeszli do niepewnej sytuacji finansowej klubu spowodowanej pandemią. Życie powoli wraca do normy, a Zarząd zrobi wszystko, żeby sytuacja KS Proch po pandemii nie różniła się zbytnio od tej, jaka była jeszcze kilka miesięcy temu.

 

 

BĘDZIE SPORO ZMIAN W KADRZE

Trener Bolesław Strzemiński już szuka nowych zawodników na rundę jesienną. Trzeba będzie przede wszystkim uzupełnić braki kadrowe, bo zespół opuści kilku podstawowych piłkarzy. W tym gronie są: wychowanek klubu Erwin Kisiel (sprawy prywatne), Tomasz Bartosiak (jest bliski przejścia do Granatu Skarżysko) czy Meks Siwahla (koniec kontraktu). 30 czerwca upływa termin wypożyczenia pięciu zawodników. Już teraz wiadomo, że z tej grupy w Pionkach nie zostaną Hubert Białogłowicz i Patryk Kędra. Ten pierwszy został wypożyczony z Radomiaka II, nie zdążył oficjalnie zadebiutować w nowych barwach i zrezygnował z gry dla Prochu. Z kolei Kędrze kończy się wypożyczenie z Cisów Nałęczów, a sam zawodnik chce szukać nowego klubu. Nieoficjalnie jest już po słowie z Granatem Skarżysko. Trener Strzemiński jest natomiast zainteresowany przedłużeniem wypożyczenia bramkarza Wiktora Pajączka i Kacpra Kokoszy (obaj Radomiak II) oraz Jakuba Skarbka z Oronki Orońsko. Pozytywną informacją jest to, że Joel Tata otrzymał zgodę na przedłużenie pobytu w Polsce na dwa lata. Zawodnik z Kamerunu zadeklarował chęć gry dla Prochu.

 

Aktualna kadra liczy 13-14 nazwisk. Naturalną koleją rzeczy jest to, że będą poszukiwani nowi zawodnicy. Trener Strzemiński ma w swoim notesie blisko dwadzieścia nazwisk. Za wcześnie jednak na konkrety, bo każdy z transferów zależy od wielu czynników. Można tylko zdradzić, że są w tej grupie piłkarze, którzy z miejsca byliby sporym wzmocnieniem.

 

Nie można również zapominać o tym, że 30 czerwca kończy się wypożyczenie aż piętnastu zawodników, których Proch wypożyczył do innych klubów. Na razie nie wiadomo czy z tej grupy, ktoś zdecyduje się na pozostanie na Sportowej i przede wszystkim czy w drużynie będzie go widział trener Strzemiński. W tej dość szerokiej grupie są (w nawiasie ostatni klub): Ćwiklak, Machnio, Trzos, Warchoł I (Królewscy Jedlnia), Maik, Markowski (obaj Gryf Policzna), Ząbkowski (LKS Promna), Nowakowski (KP Stanisławice), Krakowiak, F.Miękus, Korycki, J.Zawodnik, Synderczyk, Glimasiński II, Warchoł II (wszyscy Legion Suskowola).

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.