Proch Pionki - Oskar Przysucha

Mazowsze Grójec 1:0 (1:0) Proch Pionki
10 kwietnia Godzina 13:00

Proch-Magnuszew

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

[WIDEO] Piękny gol Joela, powrót Jaworskiego, drugi obroniony karny Pajączka. Sparingowy maraton na remis

Data publikacji: 28-02-2021r. Godz. 18:42

Intensywnie zakończyli luty piłkarze Prochu Pionki. W czwartek mocny trening, dzień później wygrany wieczorny sparing w Białobrzegach z Ruchem Ryki 4:2 (2:2), a w sobotę trudny sprawdzian z III-ligową Bronią Radom 1:3 (0:3). Ozdobą tego ostatniego spotkania był piękny gol Joela Taty.

Z piątkowego meczu kontrolnego z Ruchem Ryki trener Ryszard Kłusek był średnio zadowolony. W pierwszej połowie "biało-zieloni" grając mocniejszym składem mieli spory problem ze stwarzaniem sytuacji strzeleckich. Dodatkowo w odstępie nieco ponad 120 sekund sami stracili dwie bramki. Wynik spotkania otworzył Joel Tata. Kameruńczyk z kilku metrów dobił do pustej bramki strzał Piotra Skałbani. Przy golu na 2:2 również udział miał Joel, bo to po jego sytuacji sam na sam bramkarz wybił piłkę pod nogi Jakuba Ciocha, a testowany zawodnik Skaryszewianki ładnym technicznym lobem od poprzeczki ustalił rezultat do przerwy. Po zmianie stron piłkarze Prochu udowodnili swoją wyższość dokładając dwa kolejne gole. Powinno być ich zdecydowanie więcej, ale dogodnych okazji nie wykorzystali Siwahla i młodzieżowiec Jakub Drab.

Cieszy powrót do zespołu środkowego obrońcy Mateusza Jaworskiego, który ostatnio ze względu na sprawy zawodowe nie mógł regularnie trenować.

W takim zestawieniu Proch rozpoczął piątkowy sparing z Ruchem Ryki. W górnym rzędzie, od lewej: Jaworski, Gołdyń, Siwiec, Więcek, Skałbania, Denkiewicz, Wnukowski. W dolnym rzędzie, od lewej: Wnuk, Joel Tata, Jaroszek, Cioch.

Proch Pionki - Ruch Ryki 4:2 (2:2), Joel Tata 11, Jakub Cioch 39, Emil Kapusta 62, Mkhanyiseli Siwahla 90.

Proch I połowa: Wnukowski - Gołdyń, Jaroszek, Jaworski, Denkiewicz - Cioch, Więcek, Wnuk, Skałbania, Siwiec - Joel Tata.

Proch II połowa: Pajączek - Orczykowski, Jaworski, Kapusta, Szczepański - M.Kozakiewicz, Janiszewski - Siwahla, Broński, Leśnowolski - Drab.

Zawodnicy Prochu położyli się do swoich łóżek grubo po północy, a następnego dnia o godzinie 11:00 zagrali wymagający sparing z III-ligową Bronią Radom. Pomysł na mecz kontrolny z Bronią urodził się w środku tygodnia, a trener Kłusek od razu zgodził się, żeby sprawdzić się z mocnym rywalem.

Do gry i treningów wrócił obrońca Mateusz Jaworski.

Do 27. minuty utrzymywał się wynik 0:0. Potem "biało-zieloni" w odstępie kwadransa stracili trzy bramki. To na razie największy mankament w grze Prochu. Zbyt łatwo i taśmowo tracone gole. Podobnie było z Granitem Bychawa i Ruchem Ryki. Brawa należą się za to dla Wiktora Pajączka, który w 31. minucie obronił rzut karny strzelany przez Eliana Hernandeza. Niestety z dobitką nie miał szans. To druga obroniona jedenastka przez młodzieżowca Prochu w zimowych sparingach. Kolejny raz z niezłej strony pokazał się Joel Tata. Kameruński napastnik po powrocie do Pionek strzelał gole w każdym z trzech ostatnich meczów kontrolnych. Jego trafienie zewnętrzną częścią stopy uzyskane po strzale z dystansu naprawdę mogło się podobać.

Ciekawa sytuacja miała miejsce w 78. minucie. Rezerwowy Michał Kozakiewicz dostał czerwoną kartkę od sędziego Norberta Chrząstka i wcześniej musiał zejść z boiska. Arbiter pozwolił jednak na wejście na plac kolejnego zawodnika.

Joel Tata strzelał bramki w każdym z ostatnich trzech meczów kontrolnych. Kameruński napastnik po powrocie do Prochu miał udział w pięciu spośród siedmiu zdobytych w tym czasie goli.

Broń Radom - Proch Pionki 3:1 (3:0), Joel Tata 77.

Proch I połowa: Pajączek - Siwiec, Jaroszek, Jaworski, Szczepański - Janiszewski, Więcek - Joel Tata, Wnuk, Orczykowski - Skałbania.

Proch II połowa: Wnukowski - Szczepański, Jaworski (54 Kapusta), Jaroszek, Denkiewicz - Janiszewski (65 Cioch), M.Kozakiewicz (78 Janiszewski (82 Broński) - S.Kozakiewicz, Więcek (65 Skałbania), Leśnowolski - Joel Tata (81 Drab).

- Jesteśmy teraz w trudnym momencie przygotowania fizycznego. Pracujemy niemal codziennie, indywidualnie i hybrydowo. Idziemy w dobrym kierunku. Do 8 marca będzie ciężka praca, a potem będziemy schodzić w dół z obciążeniami, żeby łapać świeżość i jak najlepiej czuć się na swoich pozycjach - zdradza plany na kolejne tygodnie trener Ryszard Kłusek.

Kolejny mecz kontrolny, już szósty podczas zimowych przygotowań, piłkarze Prochu Pionki rozegrają w najbliższą środę (3.03). O godzinie 19:30 na boisku MOSiR w Puławach zmierzą się z IV-ligowym Powiślakiem Końskowola (2. miejsce w grupie 1).