Radomiak II Radom 2:1 (2:0) Proch Pionki
27 września Godzina 11:00

[WIDEO] Pewna wygrana z Chojniakiem i kolejne zmiany w kadrze Prochu

Data publikacji: 19-07-2020r. Godz. 14:18

Kilka ładnych akcji (szczególnie w pierwszej połowie) i sześć bramek zobaczyli kibice w sobotnim sparingu Prochu. W czwartym wakacyjnym meczu kontrolnym piłkarze trenera Strzemińskiego pokonali 5:1 (2:0) A-klasowy Chojniak Wieniawa. W przyszłą sobotę (25.07) o godzinie 11:00 ostatnia gra towarzyska ze Zwolenianką Zwoleń. A potem już tylko walka o ligowe punkty!

KUPIEC I JOEL NIE DLA PROCHU. ZAGRALI KOLEJNI MŁODZIEŻOWCY

"Biało-zieloni" cały czas nie mogą zagrać w optymalnym składzie. W sobotę zabrakło kontuzjowanych Pisarskiego i Raka oraz Jaroszka, którego zatrzymały sprawy rodzinne. Ostatecznie do Prochu nie trafi Wojciech Kupiec. Z kolegami pożegnał się również Joel Tata. Kameruńczyk kilka dni temu wyjechał z Pionek i prawdopodobnie będzie próbował szczęścia za granicą. Z nowych twarzy pojawili się 18-letni bramkarz Wiktor Brożyna, który zimą został wypożyczony z Pilicy Białobrzegi do LKS Promna, ale nie zdążył nawet zadebiutować w nowym klubie. Z niezłej strony pokazał się kolejny młodzieżowiec Michał Kozakiewicz, w poprzednim sezonie 13 meczów i 1080 minut w Oskarze Przysucha. Bardzo blisko Prochu jest też Ukrainiec Ołeksij Czerkaszyn. 33-letni obrońca ostatnio grał w GKS Rudki w IV lidze świętokrzyskiej.

Kadra Prochu na rundę jesienną nadal nie jest zamknięta, a nadchodzący tydzień "mercato" może być bardzo gorący zarówno pod względem transferów do klubu, ale też i z klubu.

Coraz odważniej do podstawowego składu puka 17-letni Kacper Glimasiński. Wychowanek Prochu ostatnio przebywał na wypożyczeniu w Legionie Suskowola.

Jeżeli chodzi o stronę sportową, to zdecydowanie lepiej było do przerwy, kiedy trener Strzemiński wystawił skład zbliżony do ligowego. Obie bramki w pierwszej połowie padły po ładnych dla oka akcjach. Tradycyjnie im więcej było zmian na boisku, tym gra bardziej traciła na płynności.

- Z wyniku można się cieszyć, ale ta gra nie wygląda jeszcze tak, jak powinna - oceniał mecz trener Strzemiński. - Cały czas szukamy nowych zawodników, próbujemy i eksperymentujemy. Liczę na to, że do tego składu dołączy jeszcze dwóch-trzech piłkarzy. Musimy się wzmocnić, bo ubytki były bardzo duże - dodaje.

W przyszłą sobotę (25.07) o godzinie 11:00 Proch zagra ostatni mecz kontrolny. Zmierzy się w Pionkach ze Zwolenianką Zwoleń, którą prowadzi były trener "biało-zielonych" Robert Rogala. Start rundy jesiennej w IV lidze w sobotę (1.08) o godzinie 15:00. Na boisku MOSiR-u w Radomiu rywalem będzie beniaminek, Zamłynie.

W sobotnim meczu z niezłej strony pokazał się Michał Kozakiewicz (w środku). W minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem Oskara.

1:0 Mateusz Szczepański 4 minuta - Leśnowolski dobrym podaniem na prawej stronie znalazł Orczykowskiego, ten dograł do środka, a Szczepańskiemu pozostało tylko dołożyć nogę z metra.

2:0 Kacper Wnuk 35 minuta - niemal kopia pierwszej akcji bramkowej. Tym razem Tworek podawał na lewo do Szczepańskiego, który zagrał w pole karne, gdzie na piłkę czekał już Wnuk.

3:0 Bartłomiej Janiszewski 48 minuta - z rzutu rożnego z prawej strony dośrodkował Wnuk. Obrońca Prochu z kilku metrów głową wpakował piłkę do siatki.

4:0 Mateusz Szczepański 55 minuta - dobra akcja na prawym skrzydle Mikołaja Kowala. Próba dośrodkowania zatrzymana została ręką przez obrońcę Chojniaka i sędzia od razu wskazał na jedenasty metr. Pierwszy strzał Szczepańskiego obronił golkiper gości, ale przy dobitce nie miał już szans.

4:1 Oskar Miturski 57 minuta - lekki strzał i prosty błąd bramkarza Kuby Zolecha, który wypuścił futbolówkę z rąk.

5:1 Michał Kozakiewicz 66 minuta - "Meks" Siwahla w swoim stylu przedryblował kilku rywali, ale zamiast strzelać uwikłał się w kolejny drybling. W ostatniej chwili dostrzegł dobrze ustawionego Kozakiewicza, a ten z kilkunastu metrów wpakował piłkę pod poprzeczkę.

Proch: Brożyna (30 Zolech, 60 Wnukowski) - Glimasiński, Janiszewski, Czerkaszyn (46 Królikowski), Kapusta - Wnuk (57 Leśnowolski), Tworek, Kozakiewicz, Orczykowski (59 Siwahla) - Leśnowolski (46 Kowal) - Szczepański (70 Broński).