26 maja (niedziela), godz. 10:00

Orlik-14 Radom - Proch Pionki

Proch Pionki 4:1 (2:0) Szydłowianka Szydłowiec
18 maja Godzina 17:00

[WIDEO] Niemoc z przodu i dwie porażki z czwartoligowcami. Kadra na wiosnę ustalona

Data publikacji: 27-02-2019r. Godz. 16:52

Ostatnie dni były pracowite dla piłkarzy Prochu Pionki. We wtorek drużyna trenera Roberta Rogali przegrała 1:2 (0:1) z LKS Promna. Mecz odbył się na boisku w Grójcu. Dzień później "biało-zieloni" doznali kolejnej porażki z czwartoligowcem. Tym razem 0:1 (0:0) w Kozienicach z miejscową Energią. Po tych meczach ustalona została praktycznie kadra na rundę wiosenną. W Prochu nie zagrają Joel Tata, Sebastian Pryciak i Maciej Kolecki. Ostatni sparing przed ligową wiosną, z czwartoligowym MKS Ryki, będzie prawdopodobnie w Pionkach. Mecz został zaplanowany na sobotę, 9 marca.

Po kilku ostatnich niezłych sparingach we wtorek Proch rozbił się o mur solidnej i poukładanej defensywy czwartoligowego LKS Promna. Trener Rogala w pierwszej połowie wystawił teoretycznie mocniejszy skład i w tym czasie udało się oddać zaledwie jeden groźny i przede wszystkim celny strzał na bramkę strzeżoną przez Piotra Praska. "Biało-zieloni" mieli inicjatywę, ale brakowało elementu zaskoczenia i dobrego ostatniego podania.

Po zmianie stron dysponujący wąską 14-osobową kadrą rywale nieco opadli z sił. Sebastian Pryciak wyszedł sam na sam, a jego strzał skutecznie dobił do pustej bramki Eryk Machnio. Promna zwycięską bramkę zdobyła po strzale z rzutu wolnego. Kamil Trzaska odpalił "petardę" sprzed osiemnastego metra i zaskoczył chyba źle ustawionego Kubę Maika.

We wtorkowym meczu zabrakło narzekającego na uraz kostki Pachlerskiego. Pojawił się za to "Meks" Siwahla, który ostatni rok spędził w II-ligowym słowackim Partizanie Bardejov. Zagrał tam 24 mecze w lidze i 3 w Pucharze Słowacji z bilansem trzech zdobytych bramek. Jeżeli Proch dojdzie do porozumienia z Partizanem, to Siwahla zostanie w Pionkach.

Kilka nowych twarzy pojawiło się też w LKS Promna. Trener Paweł Potent przyglądał się grze Jakuba Skoczylasa (były zawodnik MKS Kluczbork) i Konstantyna Ślęzaka (jesienią w rezerwach MKS Piaseczno). Zagrali także dwaj obrońcy, Wojciech Adamczyk i Bartłomiej Janiszewski.

LKS Promna - Proch Pionki 2:1 (1:0)

bramki: Marcin Bykowski 8, Kamil Trzaska 83 - Eryk Machnio 69.

Promna: Prasek - W.Adamczyk, Kacperkiewicz, B.Janiszewski, G.Skowroński - Trzaska, M.Gromski, Skoczylas, Orłowski, Bykowski - Ślęzak oraz Kulej, Dąbrowski, Zawisza.

Proch I połowa: Majos (30 Kolecki) - Pietralski, Zieliński, Jaroszek, Denkiewicz - Barzyński, Midziołek, Kisiel, Szczepański - Nowocień - Wnuk.

Proch II połowa: Kolecki (60 Maik) - A.Pryciak, Kapusta, Kowalkowski, Warchoł - Joel Tata, Sobieraj, Trzos, Siwahla - S.Pryciak, Machnio.

W środowy wieczór Proch zagrał w Kozienicach. Po meczu podjętych zostało kilka decyzji kadrowych. Wolną rękę w poszukiwaniach nowego klubu dostali bramkarz Maciej Kolecki i Joel Tata. Ostatecznie na Sportowej nie zagra też Sebastian Pryciak. Bardzo blisko klubu są za to Albert Pietralski (Broń), Cezary Zieliński (Oskar) i Mateusz Midziołek (Centrum). W przypadku każdego z nich do załatwienia zostały ostatnie formalności między klubami.

Jeżeli chodzi o sam mecz, to w pierwszej połowie, a szczególnie w ostatnich pięciu minutach, zdecydowanie zawiodła skuteczność. W idealnych sytuacjach Szczepański lobował nad poprzeczką, a Nowocień strzelił obok słupka.

Do kontuzjowanego Pachlerskiego dołączył Denkiewicz, który też narzeka na problemy ze zdrowiem.

Energia Kozienice - Proch Pionki 1:0 (0:0)

bramka: Marcel Grot 68.

Energia: Włodarczyk (Baranowski) - Szary, Lament, Sekuła, Wasilewski - Fusiek, Kalinka, Wolszczak, Kołodziejczyk - Luśtyk - Strzelczyk oraz Procki, Osiak, Pietrzyk, Czerwiński, Kędra, Grot, Karaś, Baran, Ośka.

Proch I połowa: Majos (30 Kolecki) - Kapusta, Kowalkowski, Zieliński, Pietralski - Barzyński, Jaroszek, Midziołek, Siwahla - Nowocień - Szczepański.

Proch II połowa: Kolecki (60 Maik) - A.Pryciak, Zieliński, Warchoł - S.Pryciak, Trzos, Sobieraj, Kisiel (85 Siwahla), Joel Tata - Machnio, Wnuk.