13 lipca - 0:2 (0:0) Broń Radom (III liga)

20 lipca - 1:0 (1:0) Granat Skarżysko (IV liga)

Proch Pionki 0:2 (0:0) Broń Radom
13 lipca Godzina 11:00

[WIDEO] Nida rozstrzelana. Niezła forma Prochu na początku roku

Data publikacji: 10-02-2019r. Godz. 16:37

Oby tak w lidze! Trzeci zimowy mecz kontrolny i trzecia wygrana Prochu Pionki. W sobotę na boisku w Staszowie piłkarze trenera Roberta Rogali rozgromili 7:0 (2:0) Nidę Pińczów. Jedenasty zespół świętokrzyskiej czwartej ligi nie okazał się zbyt wymagającym rywalem. W przyszłą sobotę (16.02) sparing z Jodłą Jedlnia-Letnisko. Początek o godzinie 13:00 na boisku MOSiR w Radomiu.

Jedynym minusem sobotniego sparingu był fakt, że trener Rogala ponownie nie mógł skorzystać z pełnej kadry. Z różnych względów nie zagrali Jaroszek, Kowalkowski, Kolecki, Pachlerski i Machnio. Jedyną nową twarzą był 22-letni piłkarz rodem z Ghany, Abdulkareem Hussain. Afrykanin od kilku miesięcy szuka klubu w Polsce. Piłkarsko nie wyglądał może i najgorzej, ale widać było brak regularnych treningów. Dlatego jego występ można potraktować jako epizod.

Dobry mecz w sobotę zagrał Erwin Kisiel (z prawej). Przez ostatnie 20 minut mógł się sprawdzić na pozycji środkowego obrońcy. Swoją pierwszą bramkę w zimowych grach kontrolnych strzelił Albert Pietralski (z lewej).

REGULARNY PRYCIAK

Do siatki trafiali za to dwaj piłkarze, którzy praktycznie od samego początku okresu przygotowawczego trenują z Prochem. Albert Pietralski po zagraniu Joela trochę przypadkowo skierował piłkę do bramki i podwyższył wynik na 4:0. Natomiast Sebastian Pryciak w trzecim sparingu strzelił trzeciego gola skutecznie dobijając uderzenie Nowocienia. Obaj są bardzo blisko gry w Prochu i lada dzień wszystkie formalności powinny zostać załatwione.

Jeżeli chodzi o kolejne ruchy kadrowe, to dzisiaj trudno się ich spodziewać. Trochę zależy też od tego, co wydarzy się w wyższych ligach.

W drugiej połowie na boisku pojawił się 22-letni piłkarz z Ghany Abdulkareem Hussain. Swoją grą nie przekonał do siebie trenera Rogali.

Rywalami Prochu w trzech dotychczasowych meczach kontrolnych były zespoły z czwartej ligi. Bilans jest naprawdę niezły, bo wszystko udało się wygrać przy różnicy bramek 13:2. Jednak w sobotę w Staszowie rywale z Pińczowa zbyt wysoko poprzeczki nie zawiesili. O ile w pierwszej połowie Nida miała jeszcze jakieś szanse strzeleckie i prowadziła wyrównaną grę, to po zmianie stron Proch już dominował. Niecały kwadrans wystarczył "biało-zielonym" do zdobycia czterech bramek. Strzelanie zakończył Daniel Barzyński, który ładnie przymierzył z dystansu.

Cieszy zwycięstwo, forma i skuteczność. Tylko przy odrobinę lepszej skuteczności wynik mógł spokojnie oscylować koło "dwucyfrówki". Już w 4. minucie Sebastian Pryciak po podaniu Joela znalazł się w idealnej sytuacji i trafił w poprzeczkę. Z kolei strzał z rzutu wolnego Kacpra Wnuka w 25. minucie bramkarz rywali palcami odbił też na poprzeczkę.

Robert Rogala, trener Prochu: - Rywal nie przysporzył nam zbyt dużo kłopotów, ale cieszy dyspozycja strzelecka. Strzelenie siedmiu bramek w meczu z przeciwnikiem z wyższej ligi wymaga precyzji i dobrej gry zespołu. Dzisiaj poza skutecznością była też gra. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku.

TS 1946 Nida Pińczów - Proch Pionki 0:7 (0:2)

bramki: Sebastian Pryciak 8, Mateusz Szczepański 32, Adrian Pryciak 63 z karnego, Albert Pietralski 69, Kacper Wnuk 74, 77, Daniel Barzyński 88.

Proch I połowa: Majos - Denkiewicz, Warchoł, Kapusta, Pietralski - S.Pryciak, Kisiel, Szczepański, Joel - Nowocień - Wnuk.

Proch II połowa: Maik - A.Pryciak, Warchoł (69 Ćwiklak), Kapusta (69 Kisiel), Denkiewicz (66 Pietralski) - Joel (70 Wnuk), Sobieraj, Trzos, S.Pryciak (65 Nowocień) - Barzyński - Hussein.