niedziela 27.09, godz. 11:00

Radomiak II Radom - Proch Pionki

Proch Pionki 1:5 (0:3) Mszczonowianka Mszczonów
19 września Godzina 11:00

[WIDEO] 0:3 z Powiślanką Lipsko na początek przygotowań. W Prochu zagrało dużo nowych zawodników

Data publikacji: 27-06-2020r. Godz. 19:47

Wysoką porażką 0:3 z Powiślanką Lipsko zakończył się sobotni, pierwszy w wakacyjnym okresie przygotowawczym mecz towarzyski w wykonaniu piłkarzy Prochu Pionki. W ekipie "biało-zielonych" pokazało się aż jedenastu nowych zawodników, którzy zaprezentowali się z różnym skutkiem. Dla drużyny trenera Bolesława Strzemińskiego była to pierwsza gra kontrolna po blisko czterech miesiącach (dokładnie 114 dni) przymusowej przerwy spowodowanej pandemią COVID-19. W przyszłą sobotę (4.07) o godzinie 11:00 Proch zagra w Pionkach z A-klasową Gracją Tczów.

W grze Prochu przede wszystkim brakowało płynności i dokładności. Nie powinno to dziwić z dwóch względów. Był to pierwszy mecz po tak długiej przerwie i dodatkowo rozegrany w kompletnie przemeblowanym składzie. W porównaniu do odwołanej rundy wiosennej z zespołu odeszło aż siedmiu zawodników. Na ich miejsce pojawili się oczywiście nowi, ale musi minąć trochę czasu, żeby drużyna się zgrała i ten mechanizm zaczął funkcjonować. Trener Strzemiński szukał nowych rozwiązań, zmieniał pozycje piłkarzy na boisku. Miał tym więcej możliwości, że grano 3x30 minut.

Po odejściu z klubu dwóch młodzieżowców (Pachlerski przerwał treningi ze względu na pracę, Skabrek wybrał grę dla Zamłynia Radom) trener Prochu poszukuje przede wszystkim zawodników z rocznika 2000 lub młodsi. Dlatego sprawdzianowi poddanych zostało trzech 17-latków z Radomiaka (Kajetan Królikowski, Robert Wroński, Jakub Szymański) czy 17-letni Filip Pisarski z Akademii Piłkarskiej SKS Star Starachowice. Z małymi wyjątkami w sobotę wszyscy zaprezentowali się mocno poniżej czwartoligowych wymagań.

Gdyby oceniać grę Prochu po dwóch pierwszych tercjach, to porażka jest zdecydowanie za wysoka. "Biało-zieloni" mieli kilka naprawdę dogodnych okazji strzeleckich. W 28. minucie po ładnej wymianie podań w środku pola Szczepański dał idealną piłkę Joelowi, który przestrzelił nad poprzeczką. Siedem minut później dobry, indywidualny przebój Denkiewicza lewą stroną zakończony został dośrodkowaniem i strzałem głową Szczepańskiego, po którym piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Z pozytywnej strony pokazał się Kacper Rak. Były zawodnik m.in. Oskara Przysucha, Wisły Sandomierz czy Kotwicy Kołobrzeg ma rozruszać grę w ofensywie.

Mniej więcej do 55. minuty Powiślanka oddała tylko jeden celny strzał na bramkę Prochu i od razu zakończył się on bramką. Ostatnia tercja należała bezsprzecznie do gości z Lipska, którzy zdecydowanie poprawili statystyki strzałów (17-9 dla Powiślanki). Gdyby tylko piłkarze trenera Tadeusza Krawca strzelali trochę celniej, to spokojnie mogli dołożyć kolejne dwie-trzy bramki. Dominacja rywali to przede wszystkim efekt tego, że trener Strzemiński zdjął z boiska niemal wszystkich podstawowych piłkarzy i Proch kończył mecz z sześcioma młodzieżowcami w składzie.

Dla Powiślanki był to już trzeci wakacyjny mecz kontrolny, w których czołowy zespół LO strzelił aż 18 bramek! Trener Krawiec stawia na zaciąg z Ostrowca Świętokrzyskiego. Nowymi zawodnikami mają zostać Damian Nogaj, Radosław Mikołajek czy Oskar Brociek.

45 minut w obronie zagrał Vadym Hodlevskyi. Ukrainiec grał ostatnio w Lidze Okręgowej w województwie kujawsko-pomorskim.

KARUZELA TRANSFEROWA

Nowym piłkarzem Prochu został Kacper Rak (ostatnio Oskar Przysucha). Bardzo blisko gry na Sportowej 4 są też Igor Tworek (Centrum), Bartłomiej Orczykowski (Jodła), Bartosz Leśnowolski (Oskar Przysucha) i bramkarz Jakub Zolech (Wisła Puławy). Z pozytywnej strony pokazał się testowany Ukrainiec, 26-letni Vadym Hodlevskyi. Ostatnio grał w Kujawsko-Pomorskiej Lidze Okręgowej w barwach KS Sportis Łochowo. Upadł temat powrotu Kacpra Nowocienia, który ostatecznie zdecydował się pozostać w Zamłyniu Radom. Tam też trafili Filip Lech i Jakub Skarbek. Tomasz Bartosiak i Patryk Kędra przenieśli się do Granatu Skarżysko, a Erwin Kisiel przerwał treningi.

Z powodu kontuzji (skręcenie stawu skokowego) w sobotę nie mógł zagrać Kacper Wnuk. W ciągu tygodnia powinno się wyjaśnić, jak długa przerwa od treningów czeka najlepszego strzelca Prochu.

0:1 Dawid Gardynik 20 minuta - skrzydłowy Powiślanki miał zdecydowanie zbyt dużo miejsca i czasu, żeby spokojnie przymierzyć w długi róg. Był to pierwszy strzał przyjezdnych w meczu!

0:2 Oskar Brociek 66 minuta - obrońcy Prochu odbywali "plażing" a zawodnicy Powiślanki ostrzeliwali bramkę Wnukowskiego. Z dwoma uderzeniami golkiper "biało-zielonych" sobie poradził, ale przy dobitce Broćka nie miał już szans.

0:3 Daniel Król 83 minuta - płaskie dogranie z lewej strony. Zamykający akcję na drugim słupku Król tylko dostawił nogę i z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki.

Ostatnie 30 minut Proch zagrał z sześcioma młodzieżowcami w składzie. Przed wejściem na boisku trener Bolesław Strzemiński udzielał ostatnich wskazówek.

Proch 1-30 minuta: Pajączek - Kapusta, Jaroszek, Janiszewski, Denkiewicz - Tworek - Wroński, Szczepański, Joel - Rak - Leśnowolski.

Proch 30-60 minuta: Zolech - Pisarski, Jaroszek (43 Hodlevskyi), Janiszewski, Kapusta - Kokosza - Rak, Tworek, Denkiewicz - Leśnowolski - Szczepański.

Proch 60-90 minuta: Wnukowski - Królikowski, Hodlevskyi, Kokosza, Krawczyk - Siwahla, Nawrotek, Kozakiewicz, Pisarski, Joel - Szymański.

Powiślanka: Kozłowski (Wilk) - Zięba, Cieciura, Spychaj, Bąk - Gardynik, Bajor, Ogonowski, Nogaj, Mikołajek - Brociek oraz Heda, Król.

sędzia: Michał Molenda (Pionki)