Dziś mamy 26 września 2020 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

9. kolejka Radomskiej I Ligi Trampkarzy U-15 (2006)

sobota 26.09, godz. 10:00

Proch Pionki - Szkółka Piłkarska Radomiak 4:0 (0:0)

 

6. kolejka Radomskiej II Ligi Młodzików U-12 grupa 1 (2009)

sobota 26.09, godz. 10:00

KS Chomentów - Proch Pionki 3:4 (0:2)

 

9. kolejka Radomskiej I Ligi Juniorów U-17 (2004)

sobota 26.09, godz. 14:00

Proch Pionki - Młodzik-18 Radom

 

9. kolejka Radomskiej I Ligi Trampkarzy U-14 (2007)

sobota 26.09, godz. 14:00

Młodzik-18 Radom - Proch Pionki

 

9. kolejka IV ligi grupa 1

niedziela 27.09, godz. 11:00

Radomiak II Radom - Proch Pionki

Ostatni mecz

Pilica Białobrzegi 7:1 (4:1) Proch Pionki
22 września Godzina 16:30

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

[WIDEO] Trener Prochu już myśli o budowie drużyny na przyszły sezon. Rozmowa z Bolesławem Strzemińskim

Data publikacji: 16-05-2020r. Godz. 21:13

Sezon 2019/2020 oficjalnie został zakończony. Proch Pionki utrzymał miejsce w IV lidze na edycję 2020/2021. Nadal pozostało wiele niewiadomych. Czy rezerwy Radomiaka zostały mistrzem, jaki będzie kształt czwartej ligi w nowym sezonie, jak będzie wyglądała (pół) amatorska piłka po dziewięciu miesiącach bez meczów o ligową stawkę. O tym i nie tylko o tym rozmawiałem z trenerem KS Proch, Bolesławem Strzemińskim. Człowiekiem, który utrzymał Proch w IV lidze nie rozgrywając ani jednego spotkania.

[WIDEO] Trener Prochu już myśli o budowie drużyny na przyszły sezon. Rozmowa z Bolesławem Strzemińskim

Zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej do 25 maja ma ostatecznie podjąć decyzję, kto z trójki Radomiak II Radom (1. miejsce), MKS Piaseczno (2), Błonianka Błonie (3) zostanie mistrzem grupy południowej IV ligi. Każdy z klubów wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Wszyscy powołują się na przepisy związkowe, według których w zależności od punktu widzenia mistrzem jest...Radomiak II, Błonianka albo Piaseczno. Działacze trzeciej w tabeli Błonianki stoją na stanowisku, że to im należy się tytuł mistrzowski ze względu na najlepszy bilans bramek w rundzie jesiennej. Z kolei przedstawiciele Radomiaka uważają, że aktualna tabela mówi prawdę i należy brać pod uwagę bilans meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Takiej interpretacji przepisów nie uznają w Błoniu, bo ich zdaniem mogłoby to zostać zastosowane na koniec sezonu, kiedy wszyscy rozegrali ze sobą mecz i rewanż. Najmniej argumentów w ręce ma Piaseczno, ale też wydało swoje oświadczenie i zaprezentowało tabelę, w której znajduje się na pierwszym miejscu. W tym przypadku miałby decydować bilans bramek, ale tylko w pojedynkach między pierwszą trójką tabeli. Działacze Piaseczna poszli nawet krok dalej i przedstawili terminarz meczów barażowych o mistrzostwo grupy południowej IV ligi. Sytuacja jest specyficzna i chyba jednoznacznie wymyka się przepisom. Ostatecznie trudna decyzja musi zostać podjęta przez Zarząd MZPN. Początkowo mówiło się o dodatkowych barażach, potem pojawił się fakt medialny, że to rezerwom Radomiaka zgodnie z aktualną tabelą przypadnie tytuł mistrzowski. Nadal nie wiadomo też czy rozegrane zostaną baraże o awans do III ligi między mistrzem grupy południowej a Drukarzem Warszawa, czyli najlepszą drużyną grupy północnej.

 

Odrębną sprawą jest kształt IV ligi w sezonie 2020/2021. Pojawiły się nieoficjalne informacje o czterech grupach po dziesięć drużyn w każdej, gdzie o rozdziale zespołów miało by decydować kryterium geograficzne. W ten sposób region radomski mógłby rywalizować z mocnymi Piasecznem, Mszczonowianką czy rezerwami Znicza Pruszków. Z drugiej strony byłyby grupy z udziałem drużyn z okręgów siedleckiego czy ciechanowsko-ostrołęckiego. W efekcie końcowym wiosną 2021 o awans do III ligi biłoby się osiem zespołów, a o utrzymanie ponad 30. W powietrzu fruwa gdzieś pomysł ponownego powołania Mazowieckiej Ligi Seniorów, czyli de facto kolejnego poziomu rozgrywek na Mazowszu. Coraz głośniej mówi się o tym, że reorganizacja IV ligi jest nieunikniona i z dwóch grup ma zostać stworzona jedna. Historia po blisko trzynastu latach ponownie zatoczyłaby koło. Po raz ostatni jedna grupa IV ligi i dwie grupy V ligi (tzw. MLS) funkcjonowały w sezonie 2007/2008.

 

Jedynym pewnikiem, o jakim można napisać w dniu 16 maja 2020 jest to, że sezon 2019/2020 został zakończony, a Klub Sportowy Proch Pionki utrzymał się w IV lidze. Przewidywany start nowych rozgrywek to pierwszy lub drugi weekend sierpnia.

 

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.