Dziś mamy 27 maja 2020 roku

SEZON 2019/2020 ZAKOŃCZONY!

Chojniak Wieniawa 1:3 (0:2) Proch Pionki
5 marca Godzina 19:00

[WIDEO] Nieźle w obronie i elektrycznie w rozegraniu. Druga porażka w zimowych sparingach

Data publikacji: 15-02-2020r. Godz. 13:02

0:2 przegrali piłkarze Prochu Pionki z III-ligową Bronią Radom w rozegranym w piątek na radomskim MOSiR-ze meczu kontrolnym. Dla drużyny trenera Bolesława Strzemińskiego był to już czwarty tej zimy sparing. Kolejny w przyszłą sobotę (22.02) o godzinie 11:00 na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

W składzie Prochu pojawił się Hubert Białogłowicz, który został wypożyczony z Radomiaka II Radom. 18-latek zagrał na lewej stronie pomocy i pokazał się z niezłej strony. Na pewno jest dynamiczny i zwiększy rywalizację wśród młodzieżowców, których w obecnej kadrze jest siedmiu. Białogłowicz jesienią zaliczył jesienią 176 minut w rezerwach Radomiaka. Do Radomia trafił z Karpat Krosno, gdzie grał w Centralnej Lidze Juniorów.

Kadra liczy obecnie 19 nazwisk. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja o to, kto zagra wiosną w środku pola. Trener Strzemiński chce forować system z dwoma defensywnymi pomocnikami. W tej roli sprawdzani byli już Jaroszek, Kędra, Skarbek, a ostatnio w podstawowym składzie wychodzą tam Kokosza i Kapusta. Problemem jest za to ofensywa, a szczególnie dokładne, spokojne rozegranie piłki po odbiorze i zakończenie akcji strzałem. Osamotniony na pozycji numer 9 Joel Tata chociaż dobrze grał tyłem do bramki i trudno rywalom odebrać mu piłkę, to w kilku przypadkach nie miał wsparcia i możliwości zgrania piłki koledze z zespołu.

Jeżeli chodzi o przebieg meczu, to zgodnie z przewidywaniami toczył się pod dyktando wyżej notowanej Broni Radom. W pierwszej połowie bramkarz Norbert Wnukowski popisał się przynajmniej trzema naprawdę dobrymi interwencjami. Cieszy to, że dobrze do zespołu wprowadza się 18-letni Wiktor Pajączek. Proch nie bronił się może rozpaczliwie, ale bardzo rzadko potrafił na połowie rywala wymienić kilka celnych podań i zawiązać skuteczną akcję ofensywną. Tak naprawdę "biało-zieloni" stworzyli tylko jedną groźną sytuację, która była wynikiem błędu bramkarza Broni. Niestety w 74. minucie Mateusz Szczepański nie wcelował do pustej bramki.

- Nasza gra w defensywie wyglądała pozytywnie. W kolejnym sparingu brakuje nam większego spokoju i luzu przy wyprowadzeniu piłki po odbiorze. Nad tym musimy pracować - oceniał piątkowe granie trener Bolesław Strzemiński.

Kadra drużyny na rundę wiosenną nie jest jeszcze zamknięta. Dużo zależy od tego, co będzie działo się w innych klubach. Cały czas możliwy jest transfer "last minute". Trener Strzemiński dzwoni, rozmawia, bywa na sparingach innych drużyn i cały czas szuka. Jeżeli chodzi o transfery w drugą stronę, to sfinalizowane zostało półroczne wypożyczenie Kuby Maika do Gryfu Policzna. Sebastian Ząbkowski gra sparingi w LKS Promna, Kacper Nowocień w Zamłyniu Radom, a Eryk Machnio i Kamil Trzos w Królewskich Jedlnia. Cezarym Zielińskim zainteresowany jest Orzeł Wierzbica. Natomiast Michał Łukaszuk wyjechał za granicę.

- Chce, żeby w piłkę w Prochu grali ci, którzy chcą tutaj grać i coś dla tego klubu zrobić. A nie ci, co będą szukali pieniędzy - tłumaczy Strzemiński.

RAPORT MECZOWY

1:0 Maksym Kventsar 39 minuta - dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał, zbyt krótkie wybicie, dobitka i piłka ląduje w siatce.

2:0 Przemysław Śliwiński 59 minuta - dośrodkowanie z lewej strony, Śliwiński uprzedził Kędrę i z kilku metrów wpakował piłkę pod poprzeczkę.

Proch I połowa: Wnukowski - Lech, Janiszewski, Jaroszek, Kędra - Kokosza, Kapusta - Białogłowicz, Kisiel, Kapusta - Joel.

Proch II połowa: Pajączek - Lech (71 Pachlerski), Janiszewski, Kędra (77 Nawrotek), Kokosza - Skarbek, Kapusta - Bartosiak (70 Joel), Wnuk, Siwahla - Szczepański.

sędzia: Dawid Muc (Radom)