Dziś mamy 25 czerwca 2018 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków KS Proch

Miejska Hala Sportowa przy ul. Sosnowej 3

Piątek 29 czerwca, godz. 17:00 - I termin lub godz. 17:30 - II termin

 

Mecze kontrolne

14.07 - LKS Promna

21.07 - Drogowiec Jedlińsk

28.07 - MKS Ruch Ryki

 

I runda Pucharu Polski ROZPN

niedziela 5 sierpnia, godz. ??

 

1. kolejka Radomskiej Ligi Okręgowej

11/12 sierpnia

Ostatni mecz

Centrum Radom 1:3 (1:2) Proch Pionki
16 czerwca Godzina 15:00

Najlepsi strzelcy KS Proch

LO

Mateusz Szczepański - 15

 

U-17

Jan Krakowiak - 8

 

U-14

Jakub Drab I - 18

 

U-12

Michał Drab - 15

GaleriaNasi sponsorzy

 

 

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

[VIDEO] Zima dla Prochu. Jaka będzie wiosna? Podsumowanie okresu przygotowawczego

Data publikacji: 14-03-2018r. Godz. 17:10

Dziewięć tygodni ciężkiej pracy, siedem meczów kontrolnych, trzydziestu piłkarzy, którzy w nich zagrali i trzydzieści pięć zdobytych bramek – to zimowy okres przygotowawczy w liczbach. W ostatnich tygodniach w obozie Prochu Pionki działo się naprawdę sporo. Dużo zmian zaszło w kadrze, ale nie tylko. Na co będzie stać "biało-zielonych" wiosną? Dzisiaj wszyscy stawiają ludzi Mariusza Sztobryna w roli potentatów i faworytów. Dlatego tego balonu pompować już nie trzeba. Lepiej twardo stąpać po ziemi i realnie oceniać szanse. Zapraszamy na podsumowanie zimowych przygotowań.

 

W ProchPionkiTV można obejrzeć wywiad z trenerem Mariuszem Sztobrynem.

[VIDEO] Zima dla Prochu. Jaka będzie wiosna? Podsumowanie okresu przygotowawczego

Najważniejszym zadaniem dla trenera Mariusza Sztobryna i działaczy na zimowe tygodnie było "ugaszenie pożaru" w kadrze po odejściu dwóch kluczowych zawodników. Robert Kowalkowski zdecydował się na wyjazd do pracy zagranicę. Natomiast Mkhanyiseli Siwahla wielokrotnie przyznawał, że KS Proch jest dla niego tylko pierwszym przystankiem w Europie przed grą na wyższym poziomie i w efekcie odszedł do II-ligowego słowackiego Partizana Bardejov. Siłę w ofensywie ma uzupełnić duet z LKS Promna, Kacper Nowocień i Daniel Barzyński. Szczególnie liczymy na dobre występy tego drugiego. Barzyński ma odpowiadać za kreowanie gry, napędzać akcje i jeśli nawet nie będzie tak efektowny, jak Siwahla, to z pewnością będzie zdecydowanie bardziej efektywny. Linię obrony wzmocnili środkowy defensor Konrad Tkaczyk z Drogowca Jedlińsk i ofensywnie usposobiony Adrian Pryciak, który po ponad rocznej przerwie wraca do Pionek. Trochę to ryzykowne, bo na środku defensywy Kowalkowski doskonale rozumiał się z bramkarzem Michałem Majosem, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Rywalizację w ataku ma urozmaicić Joel Tata Nsah. 23-letni Kameruńczyk jesienią zagrał kilka meczów w II-ligowym słowackim Lokomotivie Koszyce, a w swoim piłkarskim CV ma również występy w ekstraklasie Kenii oraz epizod w znanym marokańskim klubie Raja Casablanca. Widać, że z każdym kolejnym dniem wygląda coraz lepiej i na pewno wniesie coś dobrego do zespołu.

 

Kadra na rundę wiosenną liczy dwadzieścia jeden nazwisk. Ponad połowa - jedenastu - to zawodnicy z miasta i gminy Pionki. Wszyscy aż palą się do gry. Jest rywalizacja i trener przed inauguracją na pewno będzie miał mały ból głowy.

 

- Ja się niczym nie pompuję. Tak samo piłkarze. Chodzę mocno po ziemi i wiem, że czeka nas mnóstwo walki. Jak wygramy piętnaście meczów po 1:0, też będę zadowolony. Nie można lekceważyć rywali. Mazowsze Grójec wygrywa w zimowych sparingach z czwartoligowcami i w moich oczach ten klub jest faworytem – ocenia trener Mariusz Sztobryn.

 

 

Jedno jest pewne. Wiosną "biało-zielonych" czeka siedemnaście ekstremalnie trudnych bitew. Od Jedlni-Letnisko, przez Lipsko, do Wierzbicy czy Mogielnicy. Małym handicapem może być terminarz, bo aż dziesięć meczów Proch rozegra na własnym boisku. Potrzeba będzie jednak dużo pracy na treningach, charakteru na boisku, wiary w sukces, odporności na niepowodzenia, mentalności zwycięzców, a to połączone z małą dozą piłkarskiego szczęścia, na koniec rundy pozwoli nam powiedzieć: MISSION COMPLETED!

 

Bilans zimowych sparingów: 6 zwycięstw – 1 remis – 0 porażek, bramki 35:6

 

Bramki

5 - Kozicki

4 – Bańcerowski, Kisiel, Szczepański

3 – Nqabeni, Mucha

2 – Nsah, Nowocień, Kapusta

1 – Barzyński, Cierzuch, Denkiewicz, Kołodziej, Majos +1 samobójcza

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.