DO ZOBACZENIA W IV LIDZE!

Olimpia Warszawa 1:0 (1:0) Proch Pionki
25 czerwca Godzina 18:00

22.07

70 minut niemocy. Nowocień rozpruł worek z bramkami. Proch - Zawisza 4:0

Data publikacji: 30-03-2019r. Godz. 21:44

Piłkarze Prochu Pionki pokonali 4:0 (0:0) Zawiszę Sienno w sobotnim meczu 18. kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej. Do 70. minuty było 0:0, a "biało-zieloni" bardzo chcieli zrobić bohaterem dnia bramkarza gości Mikołaja Lasockiego. Wynik otworzył pięknym strzałem w okienko Kacper Nowocień i potem już poszło. Swoje debiutanckie bramki strzelili Eryk Machnio i Sebastian Pryciak.

Przed meczem trener Robert Rogala mówił o tym, że trzeba zagrać dwie równe połowy i szybko strzelić gola. O ile piłkarze Prochu niemal przez całe 90 minut totalnie zdominowali rywali, to ze strzelaniem bramek w sobotę mieli spory kłopot. Chociaż zaczęło się bardzo obiecująco. W 4. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym Daniel Barzyński trafił piłką w poprzeczkę. Dwadzieścia minut później Barzyński miał kolejną świetną okazję. Idealną piłkę spod linii końcowej wyłożył Wnuk, ale skrzydłowy Prochu przestrzelił z ośmiu metrów.

Kacper Nowocień w starciu o piłkę z kapitanem Zawiszy, Sebastianem Klausem. Kilka chwil później pomocnik Prochu pięknym strzałem otworzył wynik w sobotnim meczu.

Goście koncentrowali się przede wszystkim na zabezpieczeniu tyłów. Dobrze kolegami z obrony kierował 43-letni Rafał Lasocki, a między słupkami szczęśliwie bronił jego syn Mikołaj. W 38. minucie bramkarz Zawiszy miał mnóstwo farta, bo w jednej akcji najpierw poradził sobie z uderzeniem Adriana Pryciaka, a za chwilę z dobitką Joela Taty. Przyjezdni odgryzali się pojedynczymi kontrami i czyhali na błędy. Doczekali się w 32. minucie, ale Sebastian Klaus uderzył niecelnie.

Po zmianie stron napór Prochu rósł z każdą kolejną minutą. Zawisza kolejny raz po prostym błędzie w defensywie mógł się pokusić o niespodziankę. Michałowi Klausowi zdecydowanie zabrakło precyzji. Skuteczności w sobotę brakowało też piłkarzom Prochu. W 62. minucie dwa strzały Szczepańskiego obronił Lasocki.

Eryk Machnio strzelił swojego pierwszego gola w drużynie seniorów. W ostatniej akcji meczu dołożył jeszcze asystę.

Robiło się coraz bardziej nerwowo, ale wszystkich pięknym strzałem w okienko uspokoił Kacper Nowocień. To był przełomowy moment meczu, bo z piłkarzy z Sienna zeszło już powietrze. W ostatnim kwadransie "biało-zieloni" dołożyli jeszcze trzy trafienia. Najbardziej cieszy debiutancki gol Eryka Machnio zdobyty na pięć miesięcy przed 18. urodzinami.

Piłkarze trenera Roberta Rogali zanotowali siódme zwycięstwo z rzędu, piąty mecz bez straconej bramki i oczywiście utrzymali pozycję lidera. W przyszłą niedzielę (7.04) Proch zmierzy się na wyjeździe z Gryfem Policzna.

Przez 3/4 meczu broniący bramki Zawiszy Mikołaj Lasocki mógł czuć się bohaterem. Szczęście opuściło go na dwadzieścia minut przed końcem.

1:0 Kacper Nowocień 69 minuta (ligowa bramka numer 7) - precyzyjny strzał, że palce lizać, z trudnej piłki, zerwał pajęczynę z bramki Zawiszy. Piłkę tuż przed linią pola karnego dobrze wystawił Daniel Barzyński.

2:0 Kacper Wnuk 75 minuta (ligowa bramka numer 9) - miało być chyba dośrodkowanie a wyszedł strzał z lewej strony spod linii bocznej. Futbolówka idealnie wpadła w okienko.

3:0 Eryk Machnio 85 minuta (ligowa bramka numer 1) - "Meks" Siwahla zrobił to, co potrafi robić najlepiej, czyli zakręcił na metrze obrońcą gości i z prawej strony spod linii końcowej dał dobre dośrodkowanie. Eryk Machnio uderzył piłkę głową, ale jego strzał został zablokowany. Dobitka była już skuteczna.

4:0 Sebastian Pryciak 90 minuta (ligowa bramka numer 1) - akcja dwóch rezerwowych. Machnio dobrze wyłożył piłkę w polu karnym Sebastianowi Pryciakowi, któremu pozostało już tylko wykonać wyrok.

Proch: 77. Majos (80', 1. Maik) - 4. Pietralski, 14. Zieliński, 19. Kowalkowski, 8. A.Pryciak (69', 18. Machnio) - 7. Barzyński (82', 6. S.Pryciak), 10. Kisiel (51', 3. Jaroszek), 11. Nowocień, 20. Joel (77', 15. Siwahla) - 9. Szczepański (kpt) (82', 17. Sobieraj), 13. Wnuk (80', 16. Trzos).

rezerwowi: brak.

Zawisza: 1. M.Lasocki - 16. Kubiak, 3. R.Lasocki, 13. Tusiński, 18. Rożniata (82', 17. Pstrąg) - 15. Dąbrowski (80', 2. Sitek), 4. Michałek, 6. Strąk (84', 14. Nowek), 7. S.Klaus (kpt) - 8. Kutera, 9. M.Klaus (58', 11. Pucułek).

rezerwowi: 12. Chadała, 5. D.Lasocki, 10. Młynek.

sędzia: Dawid Muc (Radom)

żółte kartki: Kisiel, Szczepański, Jaroszek, Machnio - Kubiak, Strąk

widzów: około 350