Dziś mamy 23 lipca 2018 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

Mecze kontrolne

14.07, godz. 11:00 - Jodła Jedlnia-Letnisko 2:1 (1:1)

21.07, godz. 12:00 - LKS Promna 4:1 (1:1)

28.07, godz. 12:00 - MKS Ruch Ryki

 

I runda Pucharu Polski ROZPN

sobota/niedziela 4/5 sierpnia, godz. ??

Akcja Jastrzębia - Proch Pionki

Proch Pionki U-19 - Królewscy Jedlnia

 

1. kolejka Radomskiej Ligi Okręgowej

11/12 sierpnia

Pilica Nowe Miasto - Proch

Ostatni mecz

Centrum Radom 1:3 (1:2) Proch Pionki
16 czerwca Godzina 15:00

Najlepsi strzelcy KS Proch

LO

Mateusz Szczepański - 15

 

U-17

Jan Krakowiak - 8

 

U-14

Jakub Drab I - 18

 

U-12

Michał Drab - 15

GaleriaNasi sponsorzy

 

 

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Znamy rywali w Pucharze Polski. Proch zagra z Królewskimi Jedlnia i Akcją Jastrzębia

Data publikacji: 09-07-2018r. Godz. 21:00

Proch Pionki U-19 - Królewscy Jedlnia i Akcja Jastrzębia - Proch Pionki, takie są pary I rundy okręgowego Mirax Pucharu Polski ROZPN. Losowanie odbyło się w poniedziałek w siedzibie Radomskiego OZPN. Mecze rozegrane zostaną 4/5 sierpnia.

Znamy rywali w Pucharze Polski. Proch zagra z Królewskimi Jedlnia i Akcją Jastrzębia
W ostatniej pucharowej rywalizacji Proch pokonał Królewskich 5:1. Przywitanie kapitanów, Sebastian Sałek i Mateusz Szczepański

Po raz pierwszy od dłuższego czasu do rozgrywek okręgowego PP zostały zgłoszone dwie drużyny. Oprócz pierwszego zespołu, do rywalizacji przystąpią również juniorzy starsi U-19. Dla piłkarzy trenera Erwina Kisiela rocznik 2000/2001 będzie to cenny sprawdzian i dobre przetarcie przed rozgrywkami ligowymi.

 

LOSOWANIE

Tegoroczna edycja Mirax Pucharu Polski losowana była w nowej, ciekawej formule. Kluby pogrupowano na cztery grupy według klucza geograficznego. Stworzono też drabinkę i w ten sposób każdy będzie znał z góry swoją ścieżkę aż do finału.

 

Obie drużyny Prochu trafiły do grupy B, która z małymi wyjątkami grupuje zespoły z powiatów radomskiego i kozienickiego. Rozstawiona została Energia Kozienice i zacznie rywalizację od II rundy.

 

Grupa B

Legion Głowaczów - Jodła Jedlnia-Letnisko

Akcja Jastrzębia - Proch Pionki

KS Magnuszew - Strażak Wielogóra

KS Stromiec - Gryf Policzna

KP Stanisławice - Młodzik Radom

Radomiak Radom juniorzy - KS Warka

Proch Pionki juniorzy - Królewscy Jedlnia

Plon Garbatka - wolny los

 

W razie wygranej z Królewskimi juniorzy Prochu zmierzą się w II rundzie z Energią Kozienice. Ewentualnym rywalem Prochu po zwycięstwie z Akcją będzie lepszy z pary Legion - Jodła w dodatkowym meczu barażowym 22 sierpnia, a dopiero potem w II rundzie Plon Garbatka.

 

TERMINY

Spotkania rozegrane zostaną 4/5 sierpnia. Na 22 sierpnia zaplanowana została runda barażowa. Termin II rundy to 5 września, a potem kolejno 19.09, 3.10 i półfinały 13/14.10. Wielki finał 24 października.

 

NAGRODA

Do tegorocznej edycji Mirax Pucharu Polski przystąpi rekordowa w ostatnich latach liczba 64 drużyn. Jest o co grać, bo zwiększona została pula nagród. Na zdobywcę pucharu czeka premia w wysokości 10 tysięcy złotych, a dla przegranego w finale będzie 5 tys.

 

RYWALE

Akcja Jastrzębia w minionym sezonie zajęła 8. miejsce w klasie A grupa 1 z dorobkiem 37 pkt. Trenerem zespołu jest Norbert Panasiuk. Po raz ostatni Proch rywalizował z Akcją w sezonie 2008/2009 w Lidze Okręgowej. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem "biało-zielonych" 5:4 i 3:0.

 

Królewscy Jedlnia to trzecia drużyna klasy A grupa 1 z bilansem 50 pkt. Trenerem zespołu jest były piłkarz Prochu, Karol Gębczyk. W kadrze "Gieksy" można doszukać się przynajmniej dziesięciu byłych piłkarzy Prochu. Królewscy nie mają szczęścia do "biało-zielonych" w Pucharze Polski, bo dwie dotychczasowe potyczki przegrali dość boleśnie 0:10 i 1:5.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.