Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Wygrana z dobrym rywalem. Skuteczność do poprawki

Data publikacji: 03-02-2018r. Godz. 19:58

Bramka Erwina Kisiela dała wygraną 1:0 w sobotnim meczu kontrolnym z Powiślakiem Końskowola, wiceliderem lubelskiej czwartej ligi. Był to pierwszy sparing Prochu podczas zimowych przygotowań. Kolejny za tydzień z MKS Ryki.

Z różnych względów trener Mariusz Sztobryn nie mógł skorzystać z optymalnego składu. Zabrakło narzekających na drobne urazy Denkiewicza i Jaroszka oraz Siwahli. Obrona z konieczności została zestawiona lekko eksperymentalnie. Na środku wyszli Kowalkowski z Kapustą, a na bokach Szczepański i Mucha.

Po raz pierwszy w zespole seniorów zagrał wychowanek Prochu, Adrian Pachlerski. 17-letni zawodnik wypadł obiecująco i chociaż nie ustrzegł się prostych błędów, to w przyszłości trener Sztobryn będzie miał z niego pożytek.

Z dobrej strony pokazali się dwaj nowi piłkarze pozyskani z LKS Promna, Daniel Barzyński i Kacper Nowocień. Obaj mieli udział przy niemal każdej akcji ofensywnej Prochu, a Barzyński był praktycznie wszędzie na boisku i bardzo szybko pokazał, jak dużym będzie wzmocnieniem w rundzie wiosennej. Szkoda, że zabrakło mu trochę precyzji przy wykończeniu akcji sam na sam w drugiej połowie, bo udany występ mógł przypieczętować bramką.

Właśnie za brak skuteczności "biało-zielonym" należy się największy minus. W pierwszej połowie dwie super okazje miał Bańcerowski, a jedyny gol meczu też padł na raty, bo Kisiel dokończył robotę za Kozickiego i Nowocienia, którym zabrakło precyzji i dopiero trzeci strzał był udany.

- Spotkaliśmy się z naprawdę mocnym przeciwnikiem i każde zwycięstwo cieszy. Szczególnie w pierwszej połowie wypadliśmy dobrze. Szwankowała skuteczność, ale to nie jest czas i miejsce, żeby o skuteczności mówić. Można się cieszyć z ilości stwarzanych przez nas sytuacji. Minus za to, że mało utrzymywaliśmy się przy piłce - ocenia pierwszą zimową grę trener Mariusz Sztobryn.

W przyszłą sobotę Proch gra z MKS Ryki. Miejsce oraz dokładna godzina rozegrania spotkania nie są jeszcze znane.

Powiślak Końskowola - Proch Pionki 0:1 (0:1), Erwin Kisiel 40.

Proch I połowa: Majos - Szczepański, Kowalkowski, Kapusta, Mucha - Kozicki, Sobieraj, Kisiel, Nowocień - Barzyński - Bańcerowski.

Proch II połowa: Zawodnik - Szczepański (70 Mucha), Kowalkowski, Kapusta, Pachlerski - Nowocień (67 Kozicki), Kołodziej, Sobieraj (63 Kisiel), Barzyński (76 Bańcerowski) - Cierzuch - Nqabeni.