Dziś mamy 17 września 2019 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

środa 18 września, godz. 16:00

6. kolejka Radomskiej II Ligi Młodzików U-13 grupa 2 (2007)

Proch Pionki - Wisła Solec

 

sobota 21 września, godz. 11:00

7. kolejka Wojewódzkiej I Ligi Trampkarzy Młodszych U-14 grupa 2 (2006)

Proch Pionki - Znicz II Pruszków

 

sobota 21 września, godz. 11:00

7. kolejka Radomskiej II Ligi Młodzików U-13 grupa 2 (2007)

Football Academy Lipsko - Proch Pionki

 

sobota 21 września, godz. 11:30

4. kolejka Radomskiej Ligi Orlików U-11 grupa 5 (2009)

Radomiak II Radom - Proch Pionki

 

sobota 21 września, godz. 14:00

4. kolejka Radomskiej II Ligi Juniorów Młodszych U-16 grupa 2 (2004)

Proch Pionki - KS Jastrząb

 

sobota 21 września, godz. 16:00

7. kolejka Mazowieckiej IV ligi grupa 2 (południe)

KS Warka - Proch Pionki

Ostatni mecz

Proch Pionki 0:2 (0:1) Victoria Sulejówek
14 września Godzina 16:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Wiosną gramy o pełną pulę! Podsumowanie zimowych przygotowań

Data publikacji: 14-03-2019r. Godz. 20:13

Nie ma co owijać w bawełnę. Balon sukcesu i tak napompują za nas ligowi rywale i media. W rundzie wiosennej piłkarze Prochu Pionki mają tylko jeden cel - awans do czwartej ligi! Zimą udało się wzmocnić skład, co wcale nie było tak prostym zadaniem. Trener Robert Rogala ma w kim wybierać. Teraz trzeba jakość piłkarską zmieszać z charakterem, wiarą w sukces i cierpliwością, żeby w czerwcu napić się szampana.

Wiosną gramy o pełną pulę! Podsumowanie zimowych przygotowań

Statystyczne podsumowanie meczów kontrolnych

 

2:1 Oskar Przysucha (IV liga)

3:0 Radomiak II Radom (IV liga)

7:0 Nida Pińczów (IV liga)

3:1 Jodła Jedlnia-Letnisko (LO)

6:0 Oronka Orońsko (klasa A)

1:2 LKS Promna (IV liga)

0:1 Energia Kozienice (IV liga)

1:2 Broń Radom (III liga)

 

Razem: 5 zwycięstw - 0 remisów - 3 porażki, bramki 23:7

Strzelcy: 6 Wnuk, 4 Szczepański, 3 S.Pryciak, 3 A.Pryciak, 2 Trzos, 1 Machnio, 1 Joel Tata, 1 Pietralski, 1 Barzyński, 1 Sobieraj

 

BRAMKA

Ciekawie będzie wyglądała rywalizacja Michała Majosa z Kubą Maikiem. Ten pierwszy wraca po kontuzji i rocznym odpoczynku od ligowego futbolu. Na pewno tego czasu nie zmarnował i poniżej określonego poziomu nie zejdzie, ale w generalnym sprawdzianie przed ligą z Bronią Radom mógł zrobić niektóre rzeczy lepiej. Maik łatwo miejsca w pierwszym składzie nie odda. W sparingach prezentował się solidnie, gra zdecydowanie i nie boi się odważnych decyzji (procentują doświadczenia z MMA).

 

OBRONA

Spokój na środku i centymetry przy stałych fragmentach gry ma zapewnić Cezary Zieliński, który ostatnio grał w Oskarze Przysucha. Z kolei Albert Pietralski zwiększa rywalizacje na boku i przede wszystkim jest młodzieżowcem. Generalnie w środku defensywy robi się ciasno, bo oprócz Roberta Kowalkowskiego mogą tam też zagrać Emil Kapusta i Kacper Jaroszek. Chociaż ten ostatni przez trenera Rogalę ustawiany jest jako defensywny pomocnik, typowy "rozbijacz" akcji rywali w środku pola. Jeszcze ciekawiej będzie, gdy do pełni zdrowia i sił wrócą kontuzjowani ostatnio Kamil Denkiewicz i Adrian Pachlerski. A jest przecież też Adrian Pryciak, który może również zagrać jako skrzydłowy. Na swoje minuty na pewno będzie czekał Mateusz Warchoł.

 

POMOC

Akcje ofensywne ma napędzać Kacper Nowocień. Z każdą kolejną rundą w Prochu wygląda coraz lepiej. Pierwsza była słaba. Jesienią powoli się rozkręcał, żeby w zimowych sparingach wyglądać naprawdę nieźle. Coraz częściej w środku pola ustawiany jest też kapitan Mateusz Szczepański, który powalczy, odbierze, "da z wątroby" i wróci za akcją. Swoją robotę do wykonania będzie miał też Erwin Kisiel. Pora, żeby zaczął punktować bramkami i asystami. Ciekawie będzie wyglądała rywalizacja na skrzydłach. Pewniakiem wydaje się Daniel Barzyński. "Meks" Siwahla na razie formą nie imponuje, ale wiadomo, że stać go na wiele, a ostatnio w słowackim Partizanie Bardejov przecież lentilków w hurtowni nie pakował (blisko 30 meczów w II lidze i Pucharze Słowacji). Swoje ambicje ma też Sebastian Pryciak, na którego korzyść działa to, że jest młodzieżowcem. Niewyraźnie w sparingach wyglądał Joel Tata. Może w lidze się obudzi. Kamil Trzos pokazał w kilku grach kontrolnych, że jest głodny gry.

 

ATAK

Pierwszym wyborem trenera będzie Kacper Wnuk. Najskuteczniejszy zawodnik zimowych gier kontrolnych. Potrafi pójść z dryblingiem, zagrać kombinacyjnie, uderzyć ze stałego fragmentu i przede wszystkim ma dobre liczby. Jak będzie trzeba, to zawsze na szpicy może wyjść Szczepański czy Joel. No i jest też młody Eryk Machnio, który na pewno dostanie swoje minuty.

 

Niech ta wiosna będzie w kolorach bieli i zieleni! Do zobaczenia na boiskach!

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.