Rewanżowy mecz barażowy o awans do IV ligi

25 czerwca (wtorek), godz. 18:00

Olimpia Warszawa - Proch Pionki

Proch Pionki 0:1 (0:1) Olimpia Warszawa
22 czerwca Godzina 18:00

Warka o punkt od mistrzostwa. W meczu o życie górą Potworów. Karne pogrążyły Skaryszewiankę. Wielki dzień w Lipsku

Data publikacji: 10-06-2019r. Godz. 19:40

Tak szalonego sezonu w Lidze Okręgowej nie było już dawno. Na kolejkę przed końcem na górze tabeli możliwe są nawet trzy scenariusze. Chociaż trudno brać pod uwagę ten, że KS Warka daje sobie odebrać tytuł mistrza. W strefie spadkowej równie ciekawie. Sporo zależy od tego czy w czwartej lidze utrzyma się Radomiak II Radom, no i od której klasy rozgrywkowej zacznie zdegradowany już LKS Promna. Mecz ostatniej kolejki Legion - Skaryszewianka może być dla obu drużyn pożegnaniem z LO. Piłkarze z Głowaczowa spędzili na tym poziomie ostatnich dziesięć sezonów...

Wygrywając z Legionem piłkarze KS Potworów dali sobie szansę na utrzymanie w LO

Szalone rzeczy działy się na boisku w Kolonce. Grająca w osłabionym składzie Jodła (bez Gromskiego, Cierzucha, Osińskiego, Jonczyńskiego, Wieczorka i ze Skórnickim na ławce) w niecałe dwadzieścia minut wbiła trzy bramki faworyzowanej Warce. Z biegiem czasu drużyna trenera Łukasza Wiśnika wróciła na właściwe tory i wypunktowała rywali. W wyjściowym składzie Jodły pojawił się nieoczekiwanie Grzegorz Lipka, który ostatnie miesiące przebywał za granicą.

Powoli rozkręcali się piłkarze Orła i Iłżanki. Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Po zmianie stron w piłkę grali już tylko zawodnicy z Wierzbicy. Sprytnym strzałem z rzutu wolnego na 2:0 podwyższył Sebastian Stąpór, a strzelanie zakończył Grzegorz Dziurzyński, który wykorzystał sytuację sam na sam. Zwycięstwo Orła w cieniu problemów finansowych z podziałem pieniędzy z targowiska, które może wpędzić klub w poważne tarapaty i zastopować rozwój na lata.

Gryf Policzna nie odpuścił walczącej o utrzymanie Skaryszewiance. Jedyny gol w upalne piątkowe popołudnie padł w 71. minucie po rzucie karnym podyktowanym za faul na Jacku Alocie. Jedenastkę skutecznie wykorzystał Maurycy Dąbrowski. Piłkarze ze Skaryszewa mogli wyrównać dziesięć minut później także po strzale z jedenastego metra. Co ciekawe dwóch zawodników spierało się o to, kto ma strzelać z wapna. Ostatecznie do piłki podszedł Maciej Soboń i z całej siły huknął w poprzeczkę. Przed ostatnią kolejką drużyna trenera Jacka Gogacza jest w sytuacji niemal beznadziejnej.

Wielka chwila w Lipsku. Po niemal dwóch latach przerwy piłkarze Powiślanki wreszcie zagrali na głównym boisku, którego historia remontu miała niemal tyle odcinków, co "Moda na Sukces". Najważniejsze, że trzy punkty zostały w Lipsku. Cieniem na wygranej położyła się kontuzja bramkarza Damiana Lisa, który na początku drugiej połowy doznał groźnie wyglądającego urazu i został odwieziony do szpitala.

Tylko do przerwy zanosiło się na niespodziankę w Radomiu. Po zmianie stron Zamłynie wskoczyło na wyższy bieg i nie dało żadnych szans walczącemu o utrzymanie Zawiszy, któremu w drugich 45 minutach stopniowo odcinało prąd. Drużyna trenera Marcina Sikorskiego miała naprawdę sporo sytuacji, żeby wygrać jeszcze wyżej.

Mecz o życie w Potworowie dla miejscowego KS. Po dziesięciu sezonach spędzonych na boiskach Ligi Okręgowej Legion Głowaczów spada do klasy A. Przynajmniej tak to wygląda na dzień 9 czerwca 2019. A przecież nie tak dawno rezerwy Legionu mogły grać w klasie A, a pierwsza drużyna rywalizowała w barażach o awans do czwartej ligi. Piłka nożna bywa brutalna...

Skaryszewianka Skaryszew - Gryf Policzna 0:1 (0:0), Dąbrowski 71 z karnego.

Powiślanka Lipsko - Pilica Nowe Miasto 3:2 (2:0), Gardynik 12, Rożek 33, 71 - Dworakowski 47, 89.

Zamłynie Radom - Zawisza Sienno 4:1 (1:1), Szubiński 6, Kubica 49, samobójcza 82, Oparcik 86 - Strąk 4.

Jodła Jedlnia-Letnisko - KS Warka 3:6 (3:3), Czarnecki 7, 18, Skowroński 9 - Vogtman 12, 45, samobójcza 32, Zieliński 53, Ząbkowski 63, Pacholski 90.

Orzeł Wierzbica - Iłżanka Kazanów 3:0 (1:0), Miałkowski 39, Stąpór 58, Dziurzyński 78.

KS Potworów - Legion Głowaczów 4:1 (2:1), Marcinowski 19, Rychlicki 45, Michał Soliński 61, Grochala 79 - Konopka 10.

Szydłowianka Szydłowiec - Centrum Radom 0:3 (0:1), Zakrzewski 35, Midziołek 55, Jedynak 76.