Proch Pionki 2:0 (1:0) Iłżanka Kazanów
10 listopada Godzina 13:00

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Warka mistrzem jesieni, a Pilica na dnie. Ważna wygrana Skaryszewianki. Gryf odwrócił wynik w trzy minuty

Data publikacji: 12-11-2018r. Godz. 21:18

Piłkarze KS Warka do marca mogą cieszyć się z prowadzenia w tabeli Ligi Okręgowej. Mistrzostwo jesieni zdobyli po efektownej wygranej 5:0 w Potworowie. "Czerwoną latarnią" tabeli na zimę została Pilica, która nie była w stanie ugryźć Orła w Wierzbicy. Ważne zwycięstwo odniosła Skaryszewianka. Powody do zadowolenia ma też beniaminek z Policznej. Drużyna trenera Dariusza Kęski w nieco ponad 180 sekund odkręciła wynik w wyjazdowym starciu z Zamłyniem Radom.

Mistrzem jesieni została drużyna KS Warka prowadzona przez trenera Łukasza Wiśnika

Stałe fragmenty gry były kluczem do wygranej Skaryszewianki z Legionem w meczu o "sześć punktów". Obie drużyny miały swoje szanse, ale to piłkarze ze Skaryszewa byli w sobotę skuteczniejsi. Dzięki trzem punktom zdobytym na koniec jesieni Skaryszewianka oddała "czerwoną latarnię" tabeli Pilicy.

Gorąco było w Lipsku. Sędzia Jakub Indyka musiał studzić głowy piłkarzy kartkami. Pokazał aż dziesięć żółtych i jedną czerwoną. Zwycięski gol dla Powiślanki padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Z dogrania Karola Zięby skorzystał Rafał Krupa, który z bliska wpakował piłkę pod poprzeczkę. Ostatni kwadrans gospodarze grali w dziesiątkę po tym, jak Krupa zobaczył drugą żółtą i czerwoną kartkę. Chwilę wcześniej doszło do brzydkiego faulu na Wiktorze Borcuchu z Powiślanki, którego z boiska musiała zabrać karetka. Piłkarze z Lipska udowodnili, że na własnym boisku są bardzo mocni. Wcześniej ograli u siebie Warkę i Orła Wierzbica.

Pewnym zwycięstwem zakończył rundę Orzeł. Dla Pilicy była to już piąta porażka z rzędu, która spowodowała, że ekipa z Nowego Miasta przezimuje na ostatnim miejscu w tabeli. Piłkarze z Wierzbicy tylko nieskuteczności mogą zawdzięczać to, że do końca nie byli pewni swego. Wynik strzałem z rzutu karnego ustalił Sebastian Stąpór.

Jodła, jak dobry bokser wypunktowała Mazowsze i zakończyła średnią rundę w swoim wykonaniu miłym akcentem. Dwie bramki dla gospodarzy padły po stałych fragmentach gry, a rywali jeszcze w pierwszej połowie po zespołowej akcji dobił Marcin Cierzuch.

Nie było niespodzianki w Potworowie. Miejscowi ostatnio wygrali dwa mecze z rzędu i na pewno mieli apetyty, żeby pokrzyżować szyki piłkarzom Warki. Na apetytach się skończyło, bo mecz w zasadzie toczył się do jednej bramki. Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę zobaczył Daniel Pietraszewski z Potworowa. Przy wyniku 3:0 rzutu karnego dla Warki nie wykorzystał Grzegorz Witan.

Fajny mecz i siedem bramek zobaczyli kibice w Radomiu. Gryf pokazał kawał charakteru i chociaż na dwie minuty przed końcem przegrywał 2:3, to wygrał 4:3! Początek należał do drużyny z Policznej. Efektem niezłej gry był gol Jacka Alota z podania Michała Chwiszczuka. Zamłynie odpowiedziało dwoma bramkami po stałych fragmentach gry i zeszło na przerwę przy prowadzeniu 2:1. Gdy gospodarze na pięć minut przed końcem dostali rzut karny (nie wykorzystał go Mateusz Kubica, ale gol padł z dobitki Wiktora Żurka), to wydawało się, że nic złego nie może już im się stać. Piłkarze Gryfa nie spuścili głów, a wygraną zapewnili im dwaj obrońcy. Najpierw do siatki trafił Markowski z asysty Mizerskiego, a w ostatniej sekundzie piłkę do bramki głową wpakował Maurycy Dąbrowski.

Skaryszewianka Skaryszew - Legion Głowaczów 3:1 (2:1), K.Bednarek 19, Wieczorek 22, Soboń 55 - Marchewka 14.

Powiślanka Lipsko - Centrum Radom 1:0 (0:0), Krupa 57.

Orzeł Wierzbica - Pilica Nowe Miasto 2:0 (1:0), Kosela 23, Stąpór 56 z karnego.

Jodła Jedlnia-Letnisko - Mazowsze Grójec 3:1 (3:0), Skórnicki 11, Skowroński 15, Cierzuch 34 - Złoch 82 z karnego.

Szydłowianka Szydłowiec - Zawisza Sienno 2:2 (0:2), M.Bednarek, samobójcza - 2 M.Klaus.

KS Potworów - KS Warka 0:5 (0:3), samobójcza 15, Mińkowski 39, Zieliński 43, Witan 55, 75.

Zamłynie Radom - Gryf Policzna 3:4 (2:1), Stępniewski 34, Chudziński 42, Żurek 86 - Alot 10, Kutyła 60, Markowski 89, Dąbrowski 90+2.