XXI Turniej Mikołajkowy w halowej piłce nożnej drużyn rocznik 2009

Wigilia Klubowa

Mazur Karczew 2:0 (1:0) Proch Pionki
16 listopada Godzina 12:00

07.08

Victoria nowym liderem. Mazur w dziesiątkę 'skaleczył' Piaseczno. Wysokie wygrane Pilicy i Błonianki

Data publikacji: 11-11-2019r. Godz. 17:25

Victoria Sulejówek wygrywając piąty mecz z rzędu wspięła się na sam szczyt tabeli. Znowu rozczarował MKS Piaseczno, który systematycznie traci punkty na własnym boisku z drużynami z dolnej połówki tabeli. Zgodnie z oczekiwaniami swoje mecze wygrywały Pilica, Błonianka, Radomiak II i Oskar. Rezerwy Znicza Pruszków zanotowały pierwsze zwycięstwo od dwóch miesięcy!

Znicz II Pruszków wygrał pierwszy mecz od dwóch miesięcy

Piaseczno trzeci raz z rzędu straciło punkty na własnym boisku w meczu z niżej notowanym rywalem. Po Żyrardowiance i Unii z jednym punktem do domu wrócił Mazur. Gospodarze strzelili gola do szatni po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, które wykończył Patryk Dąbkowski. Piłkarze z Karczewa gola na wagę remisu zdobyli grając już w dziesiątkę po tym, jak sędzia w 60. minucie odesłał do szatni z czerwoną kartką bramkarza Damiana Cybulkę za zagranie piłki ręką poza polem karnym. Wyrównującą bramkę po indywidualnej akcji na dziesięć minut przed końcem strzelił rezerwowy Sebastian Szczepaniak. Autor gola pojawił się na boisku zaledwie trzy minuty wcześniej. Jeden punkt kosztował drużynę z Karczewa aż siedem żółtych i dwie czerwone kartki. Już po zakończeniu spotkania drugą żółtą i czerwoną kartkę dostał Daniel Żurawski.

Piąte zwycięstwo z rzędu i dziewiąty mecz bez porażki pozwoliły Victorii Sulejówek wyjść na pozycję lidera. Drużyna trenera Krzysztofa Dębka nie rozegrała wielkiego meczu, ale w drugiej połowie przełamała obronę Unii i pewnie sięgnęła po trzy punkty. Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe. W 60. minucie rzutu karnego nie wykorzystał autor dwóch bramek, Bartłomiej Szulim. Strzelanie z jedenastu metrów nie jest mocną stroną piłkarzy Victorii w rundzie jesiennej.

Serię ośmiu meczów bez wygranej przerwały rezerwy Znicza Pruszków, które na zakończenie kolejki po wyrównanym spotkaniu pokonały Żyrardowiankę. Jedyną bramkę zdobył Piotr Jóźwiak, który najsprytniej zachował się w zamieszaniu w polu karnym i z dziewiątego metra umieścił piłkę w siatce. "Żyrka" też miała swoje sytuacje, ale tego dnia piłkarski fart był po stronie rywali.

Nie było niespodzianki w Józefowie. Pilica już po kwadransie prowadziła 2:0 po dwóch golach Michała Kucharczyka. "Józa" złapała kontakt po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Dominika Dukalskiego, ale w sobotę zdecydowanie lepiej w piłkę grała drużyna z Białobrzegów, co potwierdziła w drugiej połowie kolejnymi trzema bramkami.

Rezerwy Radomiaka w ostatnich tygodniach grają w rytmie wygrana w Pionkach, remis na wyjeździe. W niedzielę podopieczni trenera Kokoszy w deszczowej aurze udowodnili swoją wyższość nad Wilgą Garwolin. Chociaż to goście prowadzili już od 4. minuty po trafieniu Sebastiana Papiernika, który precyzyjnym strzałem spod kolana z ponad 20 metrów zaskoczył Mateusza Kryczkę. Tuż przed końcem pierwszej połowy po indywidualnej akcji wyrównał Jakub Nowakowski. Zieloni dołożyli dwa kolejne gole po przerwie. Najpierw trafił Maciej Filipowicz z rzutu karnego, a wynik lobem w sytuacji sam na sam ustalił Patryk Winsztal.

Błonianka dopiero w końcówce uspokoiła swoich kibiców i dwoma bramkami rozłożyła na łopatki KS Warka. Miejscowi do tej pory mogli liczyć na niespodziankę, bo przegrywali tylko 0:1. Tym bardziej, że też mieli swoje szanse. Na początku meczu Vogtman z rzutu wolnego trafił piłką w słupek. Drużyna trenera Łukasza Wiśnika wygrała tylko jeden z ostatnich siedmiu meczów.

Victoria Sulejówek - Unia Warszawa 3:0 (0:0), Szulim 48, 56 z karnego, Jarosz 77.

KS Raszyn - Oskar Przysucha 0:4 (0:3), Nowosielski 1, Rak 14, Janiszewski 29, Sapieja 76.

Józefovia Józefów - Pilica Białobrzegi 1:5 (1:2), Dukalski 23 z karnego - Kucharczyk 9, 12, 63, Klinicki 76, Bykowski 90+3.

KS Warka - Błonianka Błonie 0:3 (0:1), Włodarczyk 35, Czapa 89 z karnego, Avanesyan 90+1.

MKS Piaseczno - Mazur Karczew 1:1 (1:0), Dąbkowski 45 - Szczepaniak 81.

Radomiak II Radom - Wilga Garwolin 3:1 (1:1), Nowakowski 42, Filipowicz 66 z karnego, Winsztal 79 - S.Papiernik 4.

Znicz II Pruszków - AP Żyrardowianka Żyrardów 1:0 (0:0), Jóźwiak 78.