START RUNDY WIOSENNEJ ZAWIESZONY DO 26 KWIETNIA!

Chojniak Wieniawa 1:3 (0:2) Proch Pionki
5 marca Godzina 19:00

[WIDEO] Tylko wynik na plus. W kadrze jest nowy bramkarz

Data publikacji: 08-02-2020r. Godz. 12:57

Gol Erwina Kisiela zdobyty na minutę przed końcem dał zwycięstwo 1:0 w sobotnim sparingu z Powiślakiem Końskowola, szóstą drużyną IV ligi lubelskiej. W bramce Prochu zadebiutował 18-letni Wiktor Pajączek pozyskany z rezerw Radomiaka Radom. W najbliższy piątek (14.02) "biało-zieloni" zagrają z Bronią Radom. Początek meczu o godzinie 17:30.

Po meczu w Puławach trener Bolesław Strzemiński mógł być zadowolony chyba tylko z wyniku. W grze nadal jest wiele do poprawy. Szczególnie w środku pola, gdzie sprawdzani byli Kędra, Skarbek, Kisiel, Kokosza, Jaroszek, a nawet Emil Kapusta i wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi. Na początku meczu piłkarze Prochu wyglądali tak, jakby bardzo sami chcieli sobie strzelić gola. Już w 1. minucie po prostej stracie na własnej połowie rywale ostemplowali słupek. Kilkadziesiąt sekund później w odpowiedzi Kacper Wnuk uderzył tuż nad poprzeczką.

W pierwszej połowie "biało-zieloni" mieli momenty lepszej gry. O dziwo bramkę strzelili po przerwie, kiedy środek pola kompletnie nie funkcjonował, a gra odbywała się na zasadzie dwa podania i strata. Swoje okazje mieli też rywale, ale przynajmniej dwukrotnie czujnie w bramce zachował się Norbert Wnukowski. Z drugiej strony boiska sytuację sam na sam zmarnował Mateusz Szczepański.

- Dużo pracy przed nami. Nie funkcjonujemy jako zespół w defensywie. Musimy poświęcić trochę czasu, żeby dojść do optymalnego ustawienia. Chcę grać z dwoma defensywnymi pomocnikami i cały czas będę szukał najlepszego rozwiązania - przyznaje trener Bolesław Strzemiński.

Nowym piłkarzem Prochu został 18-letni Wiktor Pajączek. Wychowanek UKS Champion Pionki jesienią grał w rezerwach Radomiaka.

DWÓCH Z RADOMIAKA. DWÓCH DO POLICZNEJ?

Jeżeli chodzi o sprawy kadrowe, to cały czas dzieje się sporo. Z testów w Prochu zrezygnował wychowanek Zwolenianki, Patryk Wójcik. Były piłkarz Broni Radom w sobotę zagrał w sparingu Gryfa Policzna i strzelił nawet dwa gole w pojedynku z Wisłą II Puławy. Ten sam kierunek obrał bramkarz Kuba Maik. Z kolei zainteresowanie Cezarym Zielińskim wyraziła Szydłowianka. Na jednym treningu w Pionkach pojawił się Bartłomiej Orczykowski z Jodły, którego chętnie w swoim zespole widziałby trener Strzemiński. Temat tak szybko jak się pojawił, tak szybko upadł. W sobotę w bramce Prochu zadebiutował 18-letni Wiktor Pajączek. Wychowanek UKS Champion Pionki jesienią zagrał sześć meczów i zaliczył 540 minut w rezerwach Radomiaka. Na najbliższy mecz z Bronią do kadry ma dołączyć inny 18-latek z rezerw Radomiaka, Hubert Białogłowicz (7 meczów/176 minut). Kadra Prochu nie jest jeszcze zamknięta, ale trudno ukryć, że znalezienie zimą zawodnika, który z miejsca wprowadziłby dużą jakość i stał się wiodącą postacią, będzie bardzo trudne.

W najbliższy piątek (14.02) o godzinie 17:30 Proch zmierzy się z Bronią Radom. Mecz odbędzie się na radomskim MOSiR-ze.

RAPORT MECZOWY

JAK PADŁA BRAMKA?

0:1 Erwin Kisiel 89 minuta - skuteczny przechwyt na trzydziestym metrze od bramki. Meks Siwahla zagrał dobrą piłkę z lewej strony na prawo do Kisiela, który wyszedł sam na sam i uderzył płasko w długi róg.

Proch I połowa: Pajączek - Lech, Janiszewski, Jaroszek, Denkiewicz - Bartosiak, Kokosza, Kapusta, Siwahla - Wnuk - Joel.

Proch II połowa: Wnukowski - Kapusta, Kokosza, Janiszewski, Denkiewicz (62 Lech) - Pachlerski, Kisiel, Kędra, Skarbek, Bartosiak (62 Siwahla) - Szczepański.

sędzia: Karol Kowalski (KS Lublin)