III runda (1/8 finału) Mirax Pucharu Polski ROZPN

wtorek 22.09, godz. 16:30

Pilica Białobrzegi - Proch Pionki

Proch Pionki 1:5 (0:3) Mszczonowianka Mszczonów
19 września Godzina 11:00

Tygrys z kompletem. Srogie lanie Radomiaka II w Przysusze. Powiatowe derby w Warce na remis

Data publikacji: 09-08-2020r. Godz. 17:46

Beniaminek z Huty Mińskiej po wygranej z Zamłyniem Radom umocnił się na pozycji lidera. Niedosyt za to w Warce, bo trener Wiśnik i jego piłkarze chyba czują, że w dwóch pierwszych meczach można było zrobić więcej. Co ma za to powiedzieć Jarosław Czupryn skoro prowadzone przez niego rezerwy Radomiaka przegrały w Przysusze aż 0:9? To jasny i bardzo dobitny sygnał, że grając młodzieżą drugi zespół Zielonych może przeżywać jesienią trudne momenty. Ze względu na kwarantannę części piłkarzy mecze w Pionkach i Białobrzegach zostały przełożone na inny termin.

Fragment meczu Pogoń II - Mazovia /Fot. SportSiedlce.pl/

Najlepszym komentarzem do wydarzeń z Przysuchy jest wynik. Jeżeli na siłę doszukiwać się ciekawostek, to można tak napisać o hat-tricku ustrzelonym z rzutów karnych przez niezawodnego egzekutora jedenastek Tomasza Janiszewskiego, który pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie. Dziewięć straconych bramek to i tak najmniejszy wymiar kary i poglądowa lekcja dorosłego futbolu dla młodej drużyny rezerw Zielonych. Zarazem wyraźny sygnał dla ludzi zarządzających Radomiakiem, że rezerwy w takim formacie nie mają racji bytu w IV lidze. Trudno uczyć się futbolu jeżeli traci się bramkę średnio co 13 minut, a taki jest na razie wynik Radomiaka II w rundzie jesiennej. Jasne i wyraźne jest to, że bez pomocy z kadry pierwszego zespołu, rezerwy skazane są na pewny spadek do LO i to w fatalnym stylu.

Derby powiatu grójeckiego toczyły się pod dyktando KS Warka. Marne to jednak pocieszenie dla drużyny trenera Łukasza Wiśnika skoro jeden punkt udało uratować się rzutem na taśmę po zamieszaniu podbramkowym i strzale rezerwowego Tomasza Głogowskiego. W ekipie Mazowsza kolejny raz z niezłej strony pokazał się nowy nabytek z RPA, Alistair Selamolela. Bramką dla grójczan strzelił Hubert Gołąbek, który w poprzednim sezonie grał w...Warce.

Świetny start do sezonu zanotował beniaminek z Huty Mińskiej. W niedzielnym starciu dwóch debiutantów Tygrys był lepszy od Zamłynia, bo po prostu potrafił strzelać bramki. Wynik uderzeniem z rzutu wolnego z blisko 25 metrów otworzył Dawid Matak. W końcówce drugą bramkę strzałem z pola karnego dołożył rezerwowy Daniel Żurawski. Piłkarze z Radomia mogą pluć sobie w brodę, bo wcale nie musieli stracić kompletu punktów. Wystarczyło tylko, żeby w dogodnych sytuacjach piłkę do bramki potrafili skierować Barzyński czy Szubiński.

Nie było niespodzianki w Siedlcach. Rezerwy Pogoni przystąpiły do meczu w młodzieżowym składzie bez wzmocnień z II ligi. Miejscowych "napoczął" dopiero w 42. minucie doświadczony Wojciech Wocial, ale już wcześniej Mazovia miała kilka sytuacji, żeby otworzyć wynik. Zwycięstwo przystemplował ładną bramką z rzutu wolnego Jakub Teodorski. W drugim meczu z rzędu Pogoń II kończyła spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce.

- Jesteśmy Wilgą Garwolin, która jedzie wszędzie po trzy punkty, ale to jest bardzo ciężka praca, żeby taki stan osiągnąć. Dwa lata temu z remisu w Mszczonowie byśmy się cieszyli - mówił po wyjazdowym remisie z Mszczonowianką Damian Milewski, trener Wilgi Garwolin. Obie drużyny miały swoje okazje do tego, żeby zgarnąć komplet punktów. Mimo upału mecz toczył się w niezłym tempie. Remis nie tylko na boisku, ale również w czerwonych kartkach. W końcówce najpierw Mszczonowianka, a kilka minut potem Wilga musiały grać w osłabionych składach. Zawodnik miejscowych Konrad Szkopiński "kiera" dostał w kuriozalnych okolicznościach za trzykrotne ustawienie piłki do rzutu wolnego w innym miejscu niż wskazał sędzia.

Pogoń II Siedlce - Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:4 (0:1), M.Wszoła 77 - Wocial 43, Nojszewski 48, Przyborowski 54, Teodorski 82.

Mszczonowianka Mszczonów - Wilga Garwolin 1:1 (0:1), Kucharski 70 - Talar 36.

Oskar Przysucha - Radomiak II Radom 9:0 (5:0), Czarnota 12, 26, 72, Nogaj 19, 31, Kubryn 36, Janiszewski 56, 68, 87 wszystkie z rzutów karnych.

KS Warka - Mazowsze Grójec 1:1 (0:1), Głogowski 90 - Gołąbek 19.

Tygrys Huta Mińska - Zamłynie Radom 2:0 (0:0), Matak 68, Żurawski 85.