U-11

M.Drab - 46

Oleszkiewicz - 28

Partnerzy medialni

Szydłowianka walczy. Na dole tabeli jeszcze mnóstwo scenariuszy. Raszyn i Wilga zdeklasowane. Oskar bez porażki na wyjeździe

Data publikacji: 12-06-2017r. Godz. 19:53

Aż 39 bramek padło w meczach 37. kolejki czwartej ligi. Plażową formę w defensywie zaprezentowali piłkarze KS Raszyn i Wilgi Garwolin. Bezcenne punkty stracił u siebie LKS Promna. "Niebiesko-biali" z Szydłowca skasowali rezerwy Znicza Pruszków. Dobrą formę do końca sezonu trzyma Oskar Przysucha, który nie przegrał już od dziesięciu kolejek.

Piłkarze Oskara Przysucha nie przegrali wiosną żadnego meczu na wyjeździe

Mistrzowie ligi z Sulejówka pojechali na mecz do Białobrzegów w lekko rezerwowym składzie. Nawet mimo braku trzech najlepszych strzelców Wociala, Odunki i Czapy oraz Bobrowskiego i Jędrzejczyka, Victoria przywiozła do domu jeden punkt. Ostatnie 20 minut dostarczyło kibicom mnóstwo emocji. Padło aż pięć bramek i była jedna czerwona kartka (w 75. minucie dla Adriana Karaska z Pilicy). Dla mistrzów ligi był to już 23 z rzędu mecz bez porażki!

Pierwszej porażki po serii ośmiu meczów bez przegranej doznał Orzeł Wierzbica. Piłkarze trenera Rafała Stąpóra wrócili bez punktów z Karczewa. Grający w przemeblowanym składzie (kontuzje+kartki) Mazur był minimalnie lepszy. Zwycięską bramkę strzelił z rzutu wolnego Radosław Filipczak. Orzeł ostatnie 20 minut grał w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Celińskiego i miał swoje okazje do wyrównania. Zabrakło szczęścia i odrobiny precyzji.

Bez echa przemknął mecz w Radomiu. Broń dogrywa sezon w niezłym stylu, bo do końca punktuje, ale to i tak przecież nie to, w co celowali na Narutowicza. Pogodzony z degradacją Grom, już w składzie pod kątem okręgówki, nie miał praktycznie nic do powiedzenia.

Efektownym zwycięstwem pożegnali się z własną widownią piłkarze Energii Kozienice. Rywale z Garwolina zbytnio im w tym nie przeszkadzali. Przyjechali w zaledwie 12-osobowym składzie i zaprezentowali mocno plażową formę w obronie. Dodatkowo Wilga od 38. minuty grała w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę za dyskusję z sędzią dostał Szymon Rękawek. Jedynym człowiekiem Energii, który chyba nie będzie miło wspominał sobotniego meczu, może być bramkarz Maciej Mazurek. Dostał szansę od trenera Seremaka i nie wykorzystał jej do końca, bo w 26. minucie fatalnie interweniował po strzale Wojciecha Migasa i wpadł z piłką do bramki.

W fatalnym stylu z czwartą ligą żegna się KS Raszyn. Aż 25 straconych bramek w czterech ostatnich meczach można zostawić bez komentarza...Na lekkie otarcie łez pozostaje tylko ładny gol Michała Prażucha zdobyty po uderzeniu z blisko 40 metrów.

Tydzień temu grająca o pietruszkę Sparta Jazgarzew przegrała w Błoniu z Błonianką aż 0:5. W minioną sobotę piłkarze trenera Gołębiewskiego byli już w znacznie lepszej formie i nie zastosowali taryfy ulgowej wobec walczącej o życie drużyny LKS Promna. Piłkarze trenera Marcina Sikorskiego mimo gry w osłabionym składzie (zabrakło Lesisza, Dubiny i Majewskiego) mieli swoje okazje bramkowe. Pudłowali jednak na potęgę. Gospodarze kończyli w dziesiątkę, bo w 64. minucie czerwoną kartkę zobaczył Piotr Dąbrowski. W ten sposób beniaminek z Promnej ekspresowo pokonał drogę z nieba - po środowej wygranej w zaległym meczu 4:2 z Szydłowianką, do piłkarskiego piekła.

Bez porażki na wyjeździe i tylko z czterema straconymi bramkami w dziewięciu meczach zakończy rundę wiosenną Oskar Przysucha. Mszczonowianka nie dała rady drużynie trenera Strzemińskiego chociaż ta od 67. minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Bartłomieja Włodarczyka. Tym samym piłkarze z Mszczonowa nie udekorowali zwycięstwem obchodów jubileuszu 60-lecia Mszczonowianki, które odbywały się w miniony weekend.

Olbrzymi charakter pokazała Szydłowianka Szydłowiec. "Niebiesko-biali" w meczu o życie wygrali 2:0 w Pruszkowie. Trenera Koniarczyka na pewno ucieszyła bramka Błażeja Millera, który wrócił do gry po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Rezerwy Znicza pozbawione wzmocnień z pierwszej drużyny mają jeszcze w zanadrzu mecz z Gromem Warszawa, który daje mocne nadzieje na utrzymanie.

Pilica Białobrzegi - Victoria Sulejówek 3:3 (1:0), Puton 42, Paterek 70, Obłuski 88 - Szulim 75 z karnego, Dźwigała 85, Makuch 90+3.

Mazur Karczew - Orzeł Wierzbica 1:0 (1:0), Filipczak 22.

Broń Radom - Grom Warszawa 5:0 (3:0), Bojek 10, Czarnecki 23, Oziewicz 27, Leśniewski 55, 85.

Energia Kozienice - Wilga Garwolin 7:2 (4:1), Ciupiński 3, 35, 81, Szary 39, Kołodziejczyk 45 z karnego, 78, Zawadzki 88 - Migas 26, Pyra 62.

KS Raszyn - MKS Piaseczno 1:8 (0:3), M.Prażuch 79 - Dylewski 16, Michalak 23 z karnego, Witkowski 29, Krupnik 57 z karnego, Szewczyk 67, 73, 90, Madetko 72.

LKS Promna - Sparta Jazgarzew 0:2 (0:1), Orłowski 13, Kubat 54.

Mszczonowianka Mszczonów - Oskar Przysucha 0:0.

Znicz II Pruszków - Szydłowianka Szydłowiec 0:2 (0:1), Miller 33, Zagórski 90.

Mecze zaległe

33. kolejka

LKS Promna - Szydłowianka Szydłowiec 4:2 (2:1), Majewski 20, Barzyński 42, Sokół 81, Nowocień 85 - Lewiński 4, 90 z karnego.

30. kolejka

Błonianka Błonie - Grom Warszawa 3:2 (3:1), Dawid Jarczak 6, Schamlewski 18, 28 - Trzęsiara 32, Warmiak 62.