Dziś mamy 22 stycznia 2018 roku

Multimedia

Ostatni mecz

Proch Pionki 1:1 (1:0) Centrum Radom
18 listopada Godzina 13:00

Najbliższe wydarzenia

Rozkład sparingów

3.02 - Powiślak Końskowola

10.02 - MKS Ryki

17.02 - Wilga Garwolin

24.02 - Stal Poniatowa

3.03 - Wisła II Puławy

10.03 - Skaryszewianka Skaryszew

10.03 - KS Chomentów


 Początek rundy wiosennej w Lidze Okręgowej

17/18 marca

Proch - Gracja Tczów

Najlepsi strzelcy KS Proch

LO

Mateusz Szczepański, Mkhanyiseli Siwahla - 4

 

U-17

Adrian Pachlerski - 3

 

U-14

Jakub Drab I - 12

 

U-12

Michał Drab - 12

Galeria


Proch-Sokół

Nasi sponsorzy

 

W sprzedaży zimowe czapki! Cena 20 zł. Kontakt pod numerem tel. 663-236-277. Rozmiar uniwersalny, herb haftowany.


SIŁOWNIA STADION PIONKI ZAPRASZA!

ul. Sportowa 4

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 14.30 - 21.30

PROMOCYJNY CENNIK!!

Wejście jednorazowe (do 3 godzin)

12 zł - normalny

10 zł - ulgowy (młodzież do 18 lat)

6 zł - posiadacze Pionkowskiego Lauru Młodzieżowego

Karnety (wejście OPEN)

60 zł - normalny

50 zł - ulgowy (młodzież do 18 lat)

30 zł - posiadacze Pionkowskiego Lauru Młodzieżowego

Więcej informacji pod numerem tel. 515-435-745

Spadli, ale szybko chcą wrócić. Podsumowanie jesieni Prochu U-12

Data publikacji: 19-12-2017r. Godz. 17:50

Siódme miejsce w tabeli rundy jesiennej. 12 zdobytych punktów i niestety spadek do Radomskiej II Ligi rocznika 2006. To suche podsumowanie w liczbach. Piłka to nie tylko matematyka, szczególnie w najmłodszych grupach młodzieżowych. Jakie były ostatnie miesiące w wykonaniu Prochu Pionki U-12 trenera Pawła Zagożdżona? Zapraszamy na podsumowanie rundy jesiennej.

Spadli, ale szybko chcą wrócić. Podsumowanie jesieni Prochu U-12

Od rundy jesiennej trenerem drużyny Prochu Pionki U-12 został Paweł Zagożdżon, który w wakacje zastąpił Marcina Rollę. To nie jedyna poważna zmiana, która zaszła w roczniku 2006. Kolejną nowością dla młodych zawodników Prochu było przejście z małego boiska typu "orlik" na większy plac z naturalną nawierzchnią oraz zmiana systemu gry z dotychczasowego 4x15 minut na 2x30 w składach 9-cio osobowych, a nie jak wiosną po siedmiu. W górę poszedł też poziom rozgrywek, bo z dwóch pierwszych lig jesienią utworzona została jedna.

 

Drużyna trenera Zagożdżona dobrze zaczęła sezon, bo od wysokiej wygranej 5:1 z Beniaminkiem Radom. Rewanże to jedno wielkie pasmo porażek. W sześciu ostatnich meczach zespół U-12 ugrał okrągłe 0 punktów i zdobył zaledwie cztery bramki. Niestety nie udało się utrzymać I Ligi i od rundy wiosennej Proch Pionki rocznik 2006 będzie rywalizował w Radomskiej II Lidze.

 

Suche wyniki trochę zacierają obraz gry w rundzie jesiennej, bo w kilku spotkaniach brakowało piłkarskiego szczęścia i przede wszystkim skuteczności pod bramką przeciwnika.

 

 

Do czołowych zawodników drużyny Prochu U-12 należał jesienią Miłosz Żurawski (z lewej), który regularnie był powoływany do kadry Radomskiego OZPN rocznik 2006.

 

PLUSY I MINUSY

Na plus trzeba zaliczyć wysoką frekwencję na zajęciach i coraz szerszą kadrę. Dochodzą kolejni zawodnicy i zwiększają rywalizację w zespole. Chociaż w futbolu młodzieżowym często się mówi o tym, że wyniki to sprawa drugoplanowa, to jednak za spadek do Radomskiej II Ligi należy się mały minus, bo tam trudno będzie o podnoszenie umiejętności na tle niżej notowanych rywali.

 

CZOŁOWI ZAWODNICY

Do wyróżniających się zawodników trzeba zaliczyć: Miłosza Żurawskiego - kadrowicz okręgu radomskiego rocznik 2006, Michała Draba - najlepszy strzelec zespołu, Cypriana Oleszkiewicza - kapitan oraz bramkarza Filipa Michalaka, Oliwiera Szcześniaka, Krystiana Jackowskiego, Mateusza Barana i Antka Sztobryna - za zaangażowanie w każdym spotkaniu i wysoką frekwencję na zajęciach.

 

 

Najlepszym strzelcem rundy jesiennej był Michał Drab (w środku) z liczbą 12 bramek.

 

OCENA TRENERA

Paweł Zagożdżon: - Mimo spadku do Radomskiej II Ligi cieszy mnie, że frekwencja na zajęciach jest naprawdę wysoka. Chłopcy chętnie przychodzą na treningi i chcą podnosić swoje umiejętności indywidualne oraz grupowe. Niektórzy zaskakują pozytywnie dużym zaangażowaniem w treningi i mecze. Szkoda, że nie wszyscy. To jest piłka młodzieżowa i nie zawsze wynik jest najważniejszy. Nie udało nam się utrzymać w I lidze, ale wierzę, że po rundzie wiosennej uda się powrócić jako silniejszy zespół. Spadek może nam pomóc, bo czasami przydaje się kubeł zimnej wody na głowę. Osobiście liczę na to, że uda mi się w chłopakach "zaszczepić" chęć uprawiania piłki nożnej jak najdłużej i będzie to dla nich fajna przygoda, a kiedyś może kariera sportowa.

 

RUNDA JESIENNA 2017

 

STATYSTYKI

Dom: 3 zwycięstwa - 0 remisów - 4 porażki, bramki 14:18

Wyjazd: 1 zwycięstwo - 0 remisów - 6 porażek, bramki 10:25

Razem: 4 zwycięstwa - 0 remisów - 10 porażek, bramki 24:43

 

STRZELCY

12 - Michał Drab

4 - Miłosz Żurawski

2 - Antoni Sztobryn, Maciej Maj

1 - Krystian Jackowski, Sebastian Rybaniec, Dawid Gola, Cyprian Oleszkiewicz.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.