Proch Pionki - Orzeł Wierzbica 4:3 (2:2)

niedziela 18.10, godz. 11:00

Pogoń II Siedlce - Proch Pionki 1:4 (0:2)

Pogoń II Siedlce 1:4 (0:2) Proch Pionki
18 października Godzina 11:00

Rezerwy punktują. 73-letni debiutant. Piąta porażka Oskara. Niespodzianka w Garwolinie

Data publikacji: 14-10-2020r. Godz. 16:34

Debiut 73-latka w Hutniku Huta Czechy i wygrana Mazowsza w Garwolinie - to najciekawsze wydarzenia 11. kolejki czwartej ligi. Po słabym początku sezonu systematycznie zaczęły punktować rezerwy Radomiaka i Pogoni. Na pozycji lidera umocniła się Mazovia Mińsk Mazowiecki i zapowiada się ciekawy wyścig o mistrzostwo z mającą równie wysokie ambicje Pilicą Białobrzegi.

Mazowsze Grójec wygrywając 3:2 w Garwolinie z Wilgą sprawiło największą niespodziankę w 11. kolejce

Po "małych derbach" Radomia najwięcej mówiło się o pracy radomskiego sędziego, Jakuba Jabłońskiego, a to nie jest najlepszy znak. Oczywiście zdecydowanie więcej pretensji mieli przegrani, a szczególnie o nie podyktowanie w drugiej połowie rzutu karnego dla Zamłynia. Rezerwy Radomiaka zagrały mecz bliźniaczo podobny do niedawnego z Prochem. Nawet bramki padały w zbliżonych minutach. Pierwsza połowa to dominacja rezerw udokumentowana dwoma golami. W swoim debiucie do siatki trafił Amerykanin Athanasios Scheidt, który precyzyjnym uderzeniem z blisko 30 metrów zaskoczył Piotra Praska. 22-letni zawodnik z USA i rok młodszy Francuz Morimakan Diane dwa dni przed meczem zostali potwierdzeni do Radomiaka i znajdują się w kadrze I-ligowej drużyny, ale wygląda na to, że będą typowo dedykowani rezerwom i mając pomóc w utrzymaniu się w czwartej lidze. To, że utrzymanie "dwójki" jest priorytetem w Radomiaku pokazuje nawet taki drobny fakt, że przy wyniku na styku trener Jarosław Czupryn przez 90 minut nie dokonał ani jednej zmiany. Jeżeli chodzi o Zamłynie, to drużyna trenera Marcina Sikorskiego nie straciła pozycji wicelidera, ale nadal pozostaje bez wygranej na wyjeździe. A przecież mecz odbył się zaledwie kilkaset metrów od boiska, na którym beniaminek rozstawia rywali po kątach.

Pierwszej porażki na własnym boisku w rundzie jesiennej doznała Wilga Garwolin. Drużyna trenera Damiana Milewskiego była niepokonana u siebie od dziesięciu spotkań. Ostatnią drużyną, która wywiozła komplet punktów z Garwolina był...Proch Pionki w sierpniu 2019. - Trzy strzały zniszczyły dzisiaj Wilgę Garwolin - skomentował boiskowe wydarzenia trener miejscowych, Damian Milewski. Mazowsze było w sobotę brutalnie skuteczne, bo oddało trzy strzały na bramkę bronioną przez Damiana Wasążnika i zdobyło trzy gole.

Najciekawszy moment meczu Mazovia - Hutnik wydarzył się w...88. minucie i było nim pojawienie się na boisku w barwach HHC 73-letniego Bogdana Głąbickiego. To był debiut ojca trenera Hutnika w rundzie jesiennej i kto wie czy nie historyczny moment w IV lidze mazowieckiej, że do gry wszedł zawodnik w wieku 73 lat. Dużo zdrowia! Jeżeli chodzi o samo spotkanie, to akcje szły głównie w jedną stronę. Mazovia totalnie zdominowała rywala i strzelając cztery gole wymierzyła najmniejszy rozmiar kary. Z innych ciekawostek warto wspomnieć, że w najbliższych dniach zacznie się remont boiska w Mińsku Mazowieckim. Wygląda na to, że tam naprawdę na poważnie myśli się o awansie do III ligi.

Kolejny krok w górę tabeli zrobiła Mszczonowianka, która kapitalnie weszła w mecz z Podlasiem i już w 2. minucie wyszła na prowadzenie, kiedy dośrodkowanie strzałem głową wykończył Paweł Michalski. Pierwsza połowa pod znakiem przewagi gospodarzy. Ekipa z Sokołowa Podlaskiego obudziła się po przerwie, ale szybko dostała mocny cios w postaci czerwonej kartki dla Michała Piotrowskiego. Zawodnika Podlasia trochę poniosły emocje i za niesportowe zachowanie w 57. minucie wyleciał z boiska. Był to pierwszy mecz Podlasia w rundzie jesiennej bez strzelonej bramki.

Piątej porażki w sezonie doznał Oskar Przysucha. Drużyna trenera Góraka nie dała rady rezerwom Pogoni Siedlce, które w wyjściowym składzie miały czterech zawodników "z minutami" w rundzie jesiennej w pierwszej drużynie. Dodatkowo zagrał też dyrektor sportowy i były reprezentant Polski, Marcin Burkhardt. To właśnie po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Dawid Ardej strzałem głową otworzył wynik. Oskar miał swoje sytuacje i wcale nie musiał tego meczu przegrać. Tak jak w niedawnym spotkaniu z Pilicą brakowało skuteczności, a o porażce przesądził rzut karny podyktowany za przypadkowy faul w momencie, kiedy nad boiskiem mocno się już ściemniało.

Radomiak II Radom - Zamłynie Kombud Radom 2:1 (2:0), Podsiadło 16 z karnego, Scheidt 37 - Lech 67.

Wilga Garwolin - Mazowsze Grójec 2:3 (1:2), S.Papiernik 10, samobójcza Lisiecki 88 - Żebrowski 19, 32, Wilczyński 79.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Hutnik Huta Czechy 4:0 (1:0), Bondara 21 z karnego, Krashnevskyi 56, Wocial 77, Krajewski 88.

Mszczonowianka Mszczonów - Podlasie Sokołów Podlaski 2:0 (1:0), Michalski 2, Ogłoziński 85.

Oskar Przysucha - Pogoń II Siedlce 1:2 (1:1), Zagórski 28 - Ardej 14, Litwiński 85 z karnego.

KS Warka - Tygrys Huta Mińska *mecz przełożony

mecz zaległy z 1. kolejki, środa 14.10

Podlasie Sokołów Podlaski - Pilica Białobrzegi 1:4 (0:1), samobójcza Skrzypek 83 - Karasek 10, Niedziela 67, Kucharczyk 77, Rawski 89.