Proch Pionki 4:1 (2:0) Szydłowianka Szydłowiec
18 maja Godzina 17:00

Remontada w Lipsku. Mazowsze uratowali rezerwowi. Na dole tabeli remisowo

Data publikacji: 13-05-2019r. Godz. 17:47

Coraz ciekawiej robi się w Campeon.pl Lidze Okręgowej Radom. Szaloną pogoń Prochu zakończoną remisem 4:4 z Zamłyniem, przebili piłkarze Mazowsza Grójec, którzy do 70. minuty przegrywali w Lipsku 0:2 i wygrali 3:2. Wszystkie bramki zdobyli zawodnicy, którzy weszli na boisko z ławki rezerwowych. Skaryszewianka szczęśliwie zremisowała z Iłżanką po rzucie karnym w ostatnich minutach i jedną nogą jest już w klasie A.

Podział punktów w Potworowie. Gospodarze uratowali remis na pięć minut przed końcem. Gola strzelił grający trener Wojciech Gędaj, który na ostatni kwadrans wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Na listę strzelców mógł się wpisać trochę wcześniej, ale po jego strzale głową piłka zatrzymała się na słupku. Mecz toczył się pod dyktando Pilicy. Potworów nastawił się na grę z kontry. Dobry dzień miał bramkarz gospodarzy Szymon Głuch.

Remis również w Skaryszewie. Iłżanka prowadziła po trafieniu Piotra Wróblewskiego, który najprzytomniej zachował się w polu karnym po stałym fragmencie gry. Na kwadrans przed końcem losy meczu mógł rozstrzygnąć Miłosz Dębski, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Kolejny raz sprawdziło się powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach. W końcówce w polu karnym faulowany był Orczykowski ze Skaryszewianki, a z jedenastu metrów nie pomylił się Bartosz Kozicki. Były zawodnik Prochu w ostatniej akcji meczu za przepychanki dostał drugą żółtą i czerwoną kartkę. Skaryszewianka jest już chyba jedną nogą w klasie A.

Ciekawie było w Szydłowcu. Zaczęło się pechowo dla gospodarzy, bo już w 5. minucie bramkarz Maciej Kołodziejski po zderzeniu z Koselą z Orła z rozciętą głową trafił do szpitala. Jedyna bramka padła w 55. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ze zbyt krótkiego wybicia piłki skorzystał Wiktor Sadza i strzelił swojego pierwszego gola w sezonie. Druga połowa należała do piłkarzy z Wierzbicy. Brakowało jednak skuteczności albo czujny w bramce był Patryk Czarnota. Dla Orła była to pierwsza porażka od siedmiu kolejek.

Prosty błąd w obronie zadecydował o podziale punktów w Głowaczowie. Gryf wyszedł na prowadzenie po dobrym podaniu Radzikowskiego, po którym Alot wyszedł sam na sam i pewnie kopnął do bramki. Punkt Legionowi dał rezerwowy Bartłomiej Król. Wszedł na boisko 60 sekund wcześniej i strzelił swoją pierwszą bramkę w sezonie po niedokładnym zagraniu Łukasza Tęczy.

Piąte zwycięstwo z rzędu zanotował wicelider z Warki. Piłkarze trenera Łukasza Wiśnika nie dali żadnych szans Zawiszy Sienno, a wynik 3:0, to i tak najmniejszy wymiar kary. Warka dominowała przez całe 90 minut, ale do wyższej wygranej zabrakło lepszej skuteczności. Dobre okazje mieli Pacholski i Vogtman, którzy zamiast do siatki trafiali w słupek i poprzeczkę.

Zdecydowanie najciekawiej było w meczu otwierającym 25. kolejkę. W Lipsku miejscowa Powiślanka jeszcze na 20 minut przed końcem prowadziła 2:0 z Mazowszem, żeby przegrać 2:3. Wyjątkowym trenerskim nosem może pochwalić się po sobocie trener zespołu z Grójca, Maciej Soroka. Wszystkie bramki dla jego drużyny zdobyli zawodnicy, którzy weszli na boisko z ławki rezerwowych.

Powiślanka Lipsko - Mazowsze Grójec 2:3 (1:0), Rożek 31, Sorbian 56 - M.Nojek 69, Czerepok 75, 84.

KS Warka - Zawisza Sienno 3:0 (2:0), Bylak 27, Vogtman 44, Ząbkowski 65.

Skaryszewianka Skaryszew - Iłżanka Kazanów 1:1 (0:1), Kozicki 87 z karnego - Wróblewski 42.

KS Potworów - Pilica Nowe Miasto 1:1 (0:0), Gędaj 85 - Dworakowski 65.

Szydłowianka Szydłowiec - Orzeł Wierzbica 1:0 (0:0), Sadza 55.

Legion Głowaczów - Gryf Policzna 1:1 (0:1), Król 56 - Alot 36.

Jodła Jedlnia-Letnisko - Centrum Radom 2:3 (0:2), Rutka 69, 83 - Midziołek 18, Jedynak 32, Zakrzewski 73.