*mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

*rewanżowy mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

Mazur Karczew 2:0 (1:0) Proch Pionki
16 listopada Godzina 12:00

Remis po karnych. Do zwycięstwa zabrakło centymetrów

Data publikacji: 13-10-2019r. Godz. 16:23

Jeden punkt został w Pionkach po sobotnim meczu 10. kolejki czwartej ligi, w którym Proch zremisował 1:1 (1:1) z Oskarem Przysucha. Obie bramki padły po strzałach z rzutu karnego. Dla gości trafił niezawodny w tym elemencie Tomasz Janiszewski. Jeszcze przed przerwą po świetnym rajdzie "Meksa" Siwahli od połowy boiska zatrzymanym dopiero faulem Walaska, uderzeniem z jedenastego metra wyrównał Kacper Jaroszek. W kolejnym meczu Proch Pionki zmierzy się na wyjeździe z AP Żyrardowianką Żyrardów.

Kacper Jaroszek skutecznie wykonał rzut karny i dał Prochowi remis

Po meczu w obozie Prochu był spory niedosyt. W formie z soboty Oskar był absolutnie do ogrania. Szkoda szczególnie sytuacji Kamila Trzosa z 86. minuty. Wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej na boisko pomocnik Prochu wyszedł sam na sam z bramkarzem gości, uderzył po ziemi w długi róg, ale piłka pechowo trafiła w słupek.

Sobota to był dobry dzień dla Kacpra Jaroszka. Przed meczem obrońca Prochu odebrał pamiątkowe tablo i koszulkę z okazji rozegrania ligowego meczu numer 100. Potem zagrał naprawdę niezłe 90 minut i strzelił gola na wagę remisu.

Podopieczni trenera Rogali zagrali niezły mecz. W kluczowych momentach brakowało jednak precyzji w ostatnim podaniu i lepszych wyborów, bo można było sięgnąć po pełną pulę. Już w 5. minucie strzałem sprzed pola karnego Patryka Grejbera w bramce Oskara sprawdził Meks Siwahla. Golkiper gości był czujny i sparował piłkę na rzut rożny. W pierwszej połowie rywale oddali tylko dwa celne strzały na bramkę Kuby Maika. Pierwszy zakończył się od razu golem po rzucie karnym. W 21. minucie uderzenie Michała Bojka dobrze zatrzymał Maik. Po stronie Prochu próbował tuż przed przerwą Kacper Nowocień, ale lepszy był Grejber.

Na początku drugiej połowy Proch miał masę szczęścia. Kuba Maik niezwykle szczęśliwie zatrzymał na linii strzał Piotra Nowosielskiego. Na drugi celny strzał Oskara w tej części meczu trzeba było czekać do 88. minuty, kiedy Piotr Kornacki próbował z rzutu wolnego.

Pojedynek kapitanów, Patryk Walasek (z lewej) i Erwin Kisiel.

Po zmianie stron tempo meczu znacznie spadło. Piłkarze Oskara czuli chyba w nogach środowy mecz półfinałowy w okręgowym Pucharze Polski. Szkoda, że "biało-zieloni" nie potrafili wykorzystać słabszego dnia rywala.

Jeden zdobyty punkt oznacza, że Proch utrzymał 10. miejsce w tabeli. W przyszłą sobotę (19.10) bardzo ważne wyjazdowe spotkanie z innym beniaminkiem, AP Żyrardowianką Żyrardów. Początek o godzinie 15:00.

Tomasz Janiszewski (drugi z prawej) z akcji nie był w stanie zagrozić bramce Kuby Maika. Udowodnił natomiast, że bezbłędnie wykonuje rzuty karne. Popularny "Janek" strzelił swojego dziesiątego gola w rundzie jesiennej i ósmego z rzutu karnego.

RAPORT MECZOWY

0:1 Tomasz Janiszewski 13 minuta z rzutu karnego - Michał Bojek wygrał pozycję z Denkiewiczem, wszedł przed niego i został w charakterystyczny sposób dla obrońcy Prochu potraktowany mocnym popchnięciem w plecy. Sędzia nie miał wątpliwości i od razu wskazał na jedenasty metr.

1:1 Kacper Jaroszek 38 minuta z rzutu karnego (ligowy gol numer 2) - kapitalny rajd Siwahli od środka boiska. Skrzydłowy z RPA minął dwóch rywali i tuż za linią pola karnego został sfaulowany przez Patryka Walaska.

Proch: 1. Maik - 5. Kapusta, 3. Jaroszek, 4. Janiszewski, 14. Denkiewicz - 15. Siwahla (72', 8. Ząbkowski), 13. Kędra, 10. Kisiel (kpt) (79', 2. Skarbek), 20. Joel Tata (86', 6. Pachlerski) - 7. Nowocień (85', 16. Trzos) - 11. Wnuk (61', 9. Szczepański).

rezerwowi: 77. Wnukowski, 17. Łukaszuk.

Oskar: 30. Grejber - 13. Włodarczyk, 3. Kępka, 15. Walasek (kpt), 18. Kornacki - 8. Kubryn (52', 11. Rak), 7. Sapieja, 14. Kozakiewicz, 9. Nowosielski (65', 2. Qwabe), 17. Bojek - 6. Janiszewski.

rezerwowi: 22. Wieczorek, 4. Wołowiec, 5. Kokosza, 10. Kapusta, 16. Leśnowolski.

sędzia: Norbert Chrząstek (WS Radom).

żółte kartki: Kapusta, Janiszewski, Denkiewicz, Nowocień - Kornacki, Kubryn, Sapieja, Kozakiewicz.

widzów: około 250

W wyjściowym składzie Prochu pojawił się Meks Siwahla i swoimi akcjami na skrzydłach sprawiał sporo kłopotów obrońcom Oskara.