Proch Pionki - Oskar Przysucha 1:1 (1:1)

Energia Kozienice - Proch Pionki 1:0 (0:0)

10. kolejka Radomskiej II Ligi Młodzików U-13 grupa 2 (2007)

Energia Kozienice - Proch Pionki 0:3 (0:1)

Proch Pionki 1:1 (1:1) Oskar Przysucha
12 października Godzina 15:00

Remis na szczycie w Białobrzegach. Victoria rozbiła Warkę. Przełamanie Mazura. Piaseczno już drugie

Data publikacji: 30-09-2019r. Godz. 20:26

Sporo przetasowań nastąpiło w górnej połówce tabeli po 8. kolejce spotkań. Na otwarcie nowego stadionu w Białobrzegach miejscowa Pilica po bardzo ciekawym meczu zremisowała 2:2 z Błonianką. Na pozycji lidera umocnił się Radomiak II Radom. Na drugie miejsce awansował MKS Piaseczno, który wygrał piąty mecz z rzędu. Na dole ważne wygrane zanotowały Proch Pionki i Mazur Karczew.

Dobry mecz zagrała Wilga Garwolin, która 4:0 rozbiła AP Żyrardowiankę

Wydarzeniem kolejki było otwarcie nowego stadionu w Białobrzegach i mecz na szczycie Pilica - Błonianka. Lepiej zaczęli gospodarze, którzy od 15. minuty prowadzili po strzale Marcina Rawskiego. Mniej jednak było w tym zasługi strzelca, a zdecydowanie więcej młodego bramkarza gości Konrada Drązikowskiego, który powinien poradzić sobie z tym uderzeniem. W pierwszej połowie dwie świetne interwencje zaliczył bramkarz Pilicy, Marcin Pieniążek. Po godzinie gry i zespołowej akcji Błonianka doczekała się wyrównania, kiedy z najbliższej odległości do siatki trafił niezawodny Tomasz Sieński. Mecz toczył się w szybkim tempie, sporo działo się pod obiema bramkami. Ostatecznie zakończyło się sprawiedliwym remisem.

Powoli rozpędu nabiera Oskar Przysucha, który po słabym początku rundy, w czterech ostatnich meczach zanotował trzy wygrane i remis. Piłkarze trenera Pawła Góraka udowodnili, że są drużyną bardziej doświadczoną i przede wszystkim skuteczniejszą od beniaminka z Józefowa. Jedynym minusem jest kontuzja Pawła Kowalczyka, któremu w ostatnich latach problemów z urazami przecież nie brakowało. Józefovia musiała sobie radzić bez dwóch podstawowych zawodników oraz trenera Damiana Politańskiego. Wszyscy pauzowali za czerwone kartki i oglądali mecz z perspektywy balkonu budynku klubowego.

Piąty mecz z rzędu wygrał MKS Piaseczno i awansował na pozycję wicelidera. Wygrana z Raszynem była zdecydowana, ale goście wcale nie przyjechali po jak najmniejszy wymiar kary i też mieli swoje momenty. Szczególnie aktywny z przodu był Michał Prażuch. W zespole trenera Modrzejewskiego dobrze pracowały skrzydła, bo dwa gole padły po dograniach z bocznych sektorów boiska.

Fatalne pierwsze dziesięć minut meczu zadecydowało o wysokiej porażce Żyrardowianki w Garwolinie. Miejscowi otworzyli wynik już po 120 sekundach z rzutu karnego. W 10. minucie było 2:0, kiedy najlepszy strzelec ligi Tomasz Paszkowski wyłuskał piłkę obrońcy i dał drugą bramkę Wildze. Gol do szatni rozłożył przyjezdnych na łopatki. Od 53. minuty Żyrardowianka grała w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę za uderzenie przeciwnika bez piłki zobaczył Adrian Łukawski. Po meczu swojego zadowolenia nie ukrywał trener Wilgi Damian Milewski, który przyznał, że oglądał rywala, rozebrał go na części pierwsze i przyniosło to efekt na boisku.

W klasycznym "meczu na przełamanie" Mazur Karczew po trzech porażkach z rzędu wyrwał komplet punktów Unii Warszawa. Beniaminek ze stolicy jeszcze na kwadrans przed końcem prowadził 1:0 po rzucie rożnym i strzale głową Jakuba Gnoińskiego. Cichym bohaterem w ekipie Mazura był Dominik Staluszka, który miał udział przy obu bramkach.

Siedem bramek z Sulejówka przywieźli do domu piłkarze Warki. Już do przerwy było 5:0. Dobrego dnia nie miał bramkarz Karol Sładkowski. Chociaż w 45. minucie udało mu się obronić rzut karny kapitana Victorii Sebastiana Pindora, ale przy dobitce nie miał już szans. Warka straciła w tym sezonie już 24 gole, czyli najwięcej w całej lidze. Dla drużyny z Sulejówka była to już trzecia z rzędu wiktoria. Zespół trenera Krzysztofa Dębka systematycznie idzie w górę ligowej tabeli.

W ciągu 60 sekund rozstrzygnęły się losy meczu Radomiak II - Mszczonowianka. Pierwszą bramkę dla lidera z Radomia po dośrodkowaniu Adama Banasiaka zdobył strzałem głową Kacper Pietrzyk. Chwilę potem wydarzyło się coś, co śmiało można zaprezentować w programie "piłkarskie jaja". Najpierw złe wybicie bramkarza gości Daniela Leszczyńskiego, a chwilę potem "odpalił się" obrońca Tony Chukwuemeka, który tylko w wiadomy dla siebie sposób kopnął do własnej bramki. Nieudany debiut w roli trenera Mszczonowianki zaliczył Artur Kupiec, który zastąpił na początku tygodnia zwolnionego Macieja Śliwowskiego.

Wilga Garwolin - AP Żyrardowianka Żyrardów 4:0 (3:0), Talar 3 z karnego, Paszkowski 11, Zabiegałowski 44, Alot 80.

Józefovia Józefów - Oskar Przysucha 0:2 (0:1), Rak 42, Sapieja 62.

MKS Piaseczno - KS Raszyn 4:1 (1:1), Orłowski 26, Wojtkielewicz 63, Obłuski 70, Matulka 90 - Malczewski 36.

Mazur Karczew - Unia Warszawa 2:1 (0:0), Filipczak 76, Kozikowski 86 - Gnoiński 56.

Victoria Sulejówek - KS Warka 7:0 (5:0), Świątek 14, 85, Zarzecki 19, Śliwka 34, 43, Pindor 45, Słupski 60.

Radomiak II Radom - Mszczonowianka Mszczonów 3:1 (0:0), Pietrzyk 53, samobójcza Chukwuemeka 54, Winsztal 89 - Cudny 77.

Pilica Białobrzegi - Błonianka Błonie 2:2 (1:0), Rawski 15, Skałbania 67 - Sieński 60, Dwórzyński 74.