START RUNDY WIOSENNEJ ZAWIESZONY DO 26 KWIETNIA!

Chojniak Wieniawa 1:3 (0:2) Proch Pionki
5 marca Godzina 19:00

Proch-Magnuszew

Radomiak II nowym liderem. Obłuski rozstrzelał Warkę. Pierwsze zwycięstwo Józefovii. Osiem bramek w Przysusze

Data publikacji: 16-09-2019r. Godz. 19:54

Zmiana lidera. Niespodzianka w Mszczonowie. Goleada w Piasecznie. Pierwsza wygrana Józefovii. Czerwona kartka dla trenera Wilgi. Osiem bramek w Przysusze. Na bogato było w 6. kolejce spotkań IV ligi mazowieckiej grupa 2 (południe). W środę (18.09) o godzinie 20:00 w zaległym meczu z 2. kolejki Unia Warszawa poszuka pierwszego zwycięstwa w sezonie w rywalizacji z KS Raszyn.

Radomiak II pewnie pokonał 4:0 Unię Warszawa i został nowym liderem. W akcji na bramkę Bruno Luz (z prawej)

Pierwszej wygranej w rundzie jesiennej na własnym boisku doczekali się wreszcie kibice w Garwolinie, a wszystko zgodnie z porzekadłem, że "do trzech razy sztuka". Z kolei KS Raszyn jest jedyną drużyną w sezonie obok Oskara, która na wyjeździe jeszcze nie punktowała. W barwach Wilgi pierwsze 45 minut zagrał świeżo upieczony pan młody Filip Gac. W dniu meczu brał ślub i prosto ze stadionu pojechał na uroczystości. Losy meczu rozstrzygnęły się już do przerwy. Bohaterem w zespole gospodarzy był autor obu bramek, Sebastian Papiernik. Trener Wilgi Damian Milewski został kolejną "ofiarą" nowości w przepisach (po Macieju Śliwowskim z Mszczonowianki i Arkadiuszu Modrzejewskim z Piaseczna) i w drugiej połowie za dyskusje z sędzią zobaczył drugą żółtą i czerwoną kartkę. Po przerwie więcej z gry miał Raszyn, ale pozostało to bez wpływu na wynik.

Największą niespodziankę kolejki sprawiła Mszczonowianka. Bez trenera Macieja Śliwowskiego na ławce (pauzował za czerwoną kartkę) piłkarze z Mszczonowa dali radę liderowi z Błonia. Co ciekawe do protokołu meczowy jako trener wpisany został inny były Legionista, Jacek Cyzio. Cichym bohaterem meczu był bramkarz miejscowych Daniel Leszczyński. Jedyny gol padł po bardzo dobrym prostopadłym podaniu ze środka pola od Kamila Kucharskiego, które na bramkę w sytuacji sam na sam zamienił Piotr Cudny. To dopiero druga wygrana Mszczonowianki w sezonie, ale za to bardzo ważna, bo powinna na dobre pozwolić odblokować się drużynie.

Wszystko, czego potrzeba w futbolu, było w derbach regionu radomskiego w Przysusze. Przede wszystkim osiem bramek, do tego dwa rzuty karne, zwroty akcji, czerwona kartka i szalona pogoń Oskara za wynikiem. Zgodnie z terminarzem spotkanie powinno odbyć się w Białobrzegach, ale z powodu przebudowy stadionu Pilica nadal nie może grać u siebie. Kluczowym momentem meczu była czerwona kartka, którą w 64. minucie, tuż po bramce na 2:4 zobaczył obrońca Pilicy, Maciej Kencel. Oskar poczuł krew i po dwóch stałych fragmentach gry wyciągnął na 4:4.

Warka rzuciła wyzwanie Piasecznu, próbowała grać otwarty futbol i poniosła za to bolesną karę. W nieco ponad kwadrans pierwszej połowy hat-tricka skompletował Zbigniew Obłuski i było po meczu. 5:0 do przerwy zwiastowało pogrom. W przerwie obaj trenerzy dokonali aż dziewięciu zmian i gra trochę siadła. Piaseczno miało kolejne dobra okazje strzeleckie, ale brakowało precyzji.

Po słabym starcie do sezonu punkty zbiera Żyrardowianka. W sobotę "Żyrka" przywiozła wygraną z Karczewa. Wszystko, co najważniejsze wydarzyło się w pierwszej połowie. W 32. minucie rzutu karnego dla Mazura nie wykorzystał Marcin Raszka. Miejscowi ostatnie siedem minut grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Piekuta.

Pierwsze trzy punkty w sezonie zapisał na swoim koncie beniaminka z Józefowa. "Józa" pokazała charakter i nie podłamała się szybko straconym golem samobójczym i niewykorzystanym w pierwszej połowie rzucie karnym przez doświadczonego Dominika Dukalskiego. Drugą jedenastkę tego dnia dla Józefovii na gola zamienił Moatasem Aziz i było to pierwsze trafienie Egipcjanina w nowych barwach. Zwycięstwo gospodarzom po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową zapewnił Andrei Karbovski.

Wielkich emocji nie było w meczu Radomiak II - Unia. Boiskowe przewagi rezerw "Zielonych" były widoczne aż za bardzo. Spotkanie toczyło się długimi fragmentami na połowie beniaminka z Warszawy. Unia jest jedynym zespołem w tym sezonie, który nie wygrał jeszcze meczu.

*mecz zaległy z 1. kolejki, Znicz II Pruszków - Unia Warszawa 3:1 (0:0), Stępień 50, Suchanek 60, Faliszewski 67 - Gnoiński 72.

Wilga Garwolin - KS Raszyn 2:1 (2:1), S.Papiernik 39, 45 - Gwardiak 27.

Mszczonowianka Mszczonów - Błonianka Błonie 1:0 (1:0), Cudny 35.

Oskar Przysucha - Pilica Białobrzegi 4:4 (1:3), Nowosielski 39, Kępka 60, Kornacki 66, Janiszewski 73 z karnego - Skałbania 12, Paterek 18, 63, Kucharczyk 45 z karnego.

MKS Piaseczno - KS Warka 6:1 (5:0), Obłuski 4, 6, 21, 40, samobójcza Majewski 32, Pawłowski 51 - Vogtman 82 z karnego.

Mazur Karczew - AP Żyrardowianka Żyrardów 1:2 (1:2), Dikof 16 - Łukawski 19, Przemysław Jakóbiak 26 z karnego.

Radomiak II Radom - Unia Warszawa 4:0 (1:0), Klabnik 28, Faraji 50, Filipowicz 59, Nowak 88.

Józefovia Józefów - Znicz II Pruszków 2:1 (0:1), Aziz 65 z karnego, Karbovski 78 - samobójcza Orowiecki 2.