XXI Turniej Mikołajkowy w halowej piłce nożnej drużyn rocznik 2009

Wigilia Klubowa

Mazur Karczew 2:0 (1:0) Proch Pionki
16 listopada Godzina 12:00

Proch-K.S.Potworów

Radomiak II mistrzem jesieni. Mszczonowianka zatrzymała Victorię. Wilga dała radę w dziesiątkę

Data publikacji: 18-11-2019r. Godz. 20:57

Rezerwy Radomiaka Radom zostały mistrzem jesieni w drugiej grupie mazowieckiej czwartej ligi. Po serii dziewięciu gier bez porażki pierwszy mecz przegrała Victoria Sulejówek. Ważne punkty straciła Pilica Białobrzegi, która miała szansę na to, żeby doskoczyć do czołówki. W dolnej połówce tabeli punktowali piłkarze Raszyna, Warki i Mazura.

Jeden punkt przywieziony w gorącej atmosferze z Przysuchy, pozwolił piłkarzom rezerw Radomiaka zdobyć tytuł mistrza rundy jesiennej. Oskar prowadził przez blisko 80 minut po bramce zdobytej na samym początku przez niezawodnego Tomasza Janiszewskiego. Wyrównał strzałem głową Faraji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Filipowicza. Gospodarze skończyli mecz w dziesiątkę. W 86. minucie drugą żółtą i czerwoną kartkę zobaczył Cezary Kubryn. Remis sprawiedliwy, bo każda ze stron zaliczyła po jednej dobrej połowie meczu.

W pierwszych 45 minutach rozstrzygnęły się losy meczu w Mszczonowie. Dwa razy we właściwym miejscu i czasie, po rozegraniu piłki z rzutu rożnego, był w polu karnym środkowy obrońca miejscowych Wojciech Gorczyca. Victoria odpowiedziała kapitalną bramką zdobytą po strzale z dystansu przez Kamila Wróbla. Mimo porażki trener zespołu z Sulejówka uznał rundę jesienną za bardzo udaną. - To był nasz najlepszy mecz od kiedy jestem w Mszczonowie - podsumował trener zwycięzców, Artur Kupiec.

Pilica zmarnowała szansę na to, żeby doskoczyć do czołówki. Marnym pocieszeniem dla zespołu prowadzonego przez trenera Tomasza Grzywnę jest to, że zagrali naprawdę niezłe zawody i nie zasłużyli na porażkę. Drużynę z Białobrzegów pogrążyli byli piłkarze. Karol Ziemnicki zdobył ładną bramkę z rzutu wolnego, a trzy punkty dla Piaseczna przystemplował strzałem głową Bartosz Orłowski. Dodatkowych smaczków było więcej, bo w wyjściowym składzie MKS Piaseczno znalazło się aż sześciu zawodników z przeszłością w Białobrzegach.

Wilga Garwolin w dramatycznych okolicznościach pokonała Józefovię. Kolejny raz zespół trenera Damiana Milewskiego strzelił gola na wagę zwycięstwa grając w dziesiątkę. Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę zobaczył Kacper Kowalski. Na minutę przed końcem meczu po szybkiej kontrze i dośrodkowaniu Roberta Kwiatkowskiego "złotą bramkę" po uderzeniu głową zdobył środkowy obrońca, Filip Gac. Wilga skończyła mecz w dziewiątkę, bo w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył jeszcze Karol Zawadka.

Po pierwszej połowie pachniało niespodzianką w Błoniach. Rezerwy Znicza już w 30 sekundzie strzeliły bramkę po koszmarnym błędzie w szeregach obronnych Błonianki. Wyśmienitą sytuację, żeby podwyższyć na 2:0 miał Jakub Stępiński. Nie miał jednak dobrego dnia, bo w drugiej połowie po jego strzale rywale wybili piłkę z linii bramkowej. Po zmianie stron gospodarze wrócili na właściwe tory i wypunktowali młody zespół z Pruszkowa.

Unia Warszawa - KS Warka 1:3 (0:1), Izdebski 89 - Pacholski 17, Witan 51, Vogtman 74.

Oskar Przysucha - Radomiak II Radom 1:1 (1:0), Janiszewski 4 - Faraji 83.

Błonianka Błonie - Znicz II Pruszków 4:1 (0:1), Zdzieszyński 54, samobójcza Domżalski 65, Czapa 71 z karnego, Włodarczyk 81 - M.Śmieciński 1.

Wilga Garwolin - Józefovia Józefów 1:0 (0:0), Gac 89.

AP Żyrardowianka Żyrardów - KS Raszyn 0:2 (0:0), Patejuk 67, Gwardiak 90.

Pilica Białobrzegi - MKS Piaseczno 2:3 (1:2), Zawadzki 16, Kencel 67 - Orłowski 12, 85, Ziemnicki 24.

Mszczonowianka Mszczonów - Victoria Sulejówek 3:1 (3:1), Gorczyca 13, 34, Pociech 30 - Wróbel 21.