*mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

*rewanżowy mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

Mazur Karczew 2:0 (1:0) Proch Pionki
16 listopada Godzina 12:00

Pucharowa środa. Proch gra w Zwoleniu o ćwierćfinał

Data publikacji: 10-09-2019r. Godz. 19:13

W najbliższą środę o godzinie 16:30 piłkarze Prochu Pionki powalczą w Zwoleniu o awans do 1/4 finału okręgowego Mirax Pucharu Polski. Miejscowa Zwolenianka jest tegorocznym beniaminkiem Ligi Okręgowej i po sześciu kolejkach rundy jesiennej zamyka ligową tabelę z zaledwie 1 punktem i fatalnym bilansem bramek 1:16. Sędzią głównym zawodów będzie Dawid Muc.

Trener Robert Rogala zapewne da szansę zawodnikom, którzy w ostatnim meczu ligowym z Radomiakiem II siedzieli na ławce rezerwowych. W pierwszym składzie pewnie pojawią się Łukaszuk, Pachlerski, Ząbkowski, Trzos czy Siwahla

Środowy rywal ma za sobą jeden mecz w Pucharze Polski, chociaż rywalizację rozpoczął już od I rundy. Zwolenianka pierwszy mecz pucharowy wygrała 3:0 walkowerem, bo z rozgrywek zrezygnowało Video Ciepielów. W II rundzie piłkarze ze Zwolenia rozegrali bardzo emocjonujące i pełne zwrotów akcji spotkanie z Chojniakiem Wieniawa. Zwolenianka przegrywała po pierwszej połowie 1:3, a dodatkowo już od 7. minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Huberta Borkowskiego. Z powodu braków kadrowych w drugiej połowie w pole musiał wejść nominalny bramkarz Mateusz Bochniewski. Mimo tego podopieczni trenera Pawła Kopcia doprowadzili do remisu 3:3, a kluczowe trafienie na trzy minuty przed końcem z rzutu karnego zaliczył Mateusz Gryczka. Konkurs rzutów karnych Zwolenianka wygrała 4:3.

Zdecydowanie mniej powodów do zadowolenia grający trener Paweł Kopeć i jego piłkarze mają po występach w lidze. Na pewno nie tak wyobrażali sobie powrót do LO. Tylko jeden punkt po sześciu kolejkach, wywalczony u siebie w derbowym pojedynku z Iłżanką Kazanów 1:1, do tego fatalny bilans bramek 1:16. W Zwoleniu mają nad czym myśleć.

W szerokiej kadrze naszego środowego rywala znajduje się dwóch byłych piłkarzy Prochu, Marcin Sztobryn i Paweł Rogala. Ten drugi wrócił ostatnio do wyjściowego składu.

Po raz ostatni "biało-zieloni" gościli w Zwoleniu we wrześniu 2017 roku. Tamten mecz zakończył się remisem 1:1.

Kolejny termin okręgowego Pucharu Polski, to już 1/4 finału, zaplanowany został na 25 września.