Dziś mamy 16 lipca 2018 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

Mecze kontrolne

14.07, godz. 11:00 - Jodła Jedlnia-Letnisko 2:1 (1:1)

21.07, godz. 11:00 - Drogowiec Jedlińsk

28.07, godz. 12:00 - MKS Ruch Ryki

 

I runda Pucharu Polski ROZPN

sobota/niedziela 4/5 sierpnia, godz. ??

Akcja Jastrzębia - Proch Pionki

Proch Pionki U-19 - Królewscy Jedlnia

 

1. kolejka Radomskiej Ligi Okręgowej

11/12 sierpnia

Pilica Nowe Miasto - Proch

Ostatni mecz

Centrum Radom 1:3 (1:2) Proch Pionki
16 czerwca Godzina 15:00

Najlepsi strzelcy KS Proch

LO

Mateusz Szczepański - 15

 

U-17

Jan Krakowiak - 8

 

U-14

Jakub Drab I - 18

 

U-12

Michał Drab - 15

GaleriaNasi sponsorzy

 

 

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Przegląd wojsk przez wiosenną batalią. Dziewięć bramek Prochu w dwóch ostatnich sparingach

Data publikacji: 11-03-2018r. Godz. 20:26

Po sobocie już tylko liga! Dwoma zwycięstwami zakończyli zimowy okres przygotowawczy piłkarze Prochu Pionki. Najpierw w hokejowym stylu pokonali 5:4 Skaryszewianką Skaryszew, w potem 4:0 KS Chomentów. Bilans siedmiu sparingów to: 6 zwycięstw - 1 remis - 0 porażek, bramki 35:6. Teraz wszystko w głowach i nogach naszych zawodników, żeby taką formę przenieść na ligę.

Przegląd wojsk przez wiosenną batalią. Dziewięć bramek Prochu w dwóch ostatnich sparingach

Pierwsze z zaplanowanych na sobotę spotkań sparingowych musiało odbyć się na bocznym boisku. Piłkarze walczyli nie tylko ze sobą, ale i z nierówną oraz bardzo grząską nawierzchnią. Plan był taki, żeby oba mecze rozegrać na płycie głównej. Niestety nie pozwoliły na to warunki pogodowe.

 

 

Nieźle ze Skaryszewianką wypadł Andile Nqabeni. Skrzydłowy z RPA zdobył najładniejszą bramkę meczu i zasłużenie przybił piątkę z kapitanem Mateuszem Szczepańskim.

 

EKSPERYMENTY

Trener Mariusz Sztobryn bardzo eksperymentalnie zestawił linię obrony i od razu znalazło to odbicie w liczbie straconych bramek. W pierwszym składzie wyszli dwaj juniorzy Adrian Pachlerski i Szymon Miękus (absolutny debiutant), Konrad Tkaczyk w ostatnich dniach pozyskany z IV-ligowego Drogowca Jedlińsk oraz Michał Czerski, który ze względu na swoje studenckie obowiązki praktycznie nie uczestniczył w zimowym okresie przygotowawczym i wiosną raczej na Sportowej 1 nie zagra.

 

Na minus trzeba zapisać to, że przynajmniej dwie stracone bramki to efekt indywidualnych błędów piłkarzy Prochu. Przy pierwszym golu dla Skaryszewianki nie popisał się bramkarz Artur Zawodnik, który "wypluł" strzał rywala i pozwolił na skuteczną dobitkę Michałowi Bednarkowi. Z kolei bramka na 3:4 to następstwo niedokładnego wybicia piłki przez Tkaczyka.

 

 

Grę w środku pola ma wiosną kreować Daniel Barzyński. Były piłkarz Radomiaka czy Pilicy Białobrzegi w zimowych sparingach udowodnił, że będzie dużym wzmocnieniem.

 

Jak na mocno eksperymentalny skład i warunki pogodowe, to gra "biało-zielonych" momentami mogła się podobać. Widać, że jest duża rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie, bo piłkarze często decydowali się na indywidualne akcje. Najładniejszą bramkę meczu zdobył Andile Nqabeni, który odpalił pocisk pod poprzeczkę. Dwa gole i asystę dołożył Igor Mucha.

 

POWROTY W SKARYSZEWIANCE

W ekipie Skaryszewianki zmiana trenera. Jerzego Wójcika zastąpił Jacek Gogacz, dla którego jest to kolejne podejście na trenerską ławkę klubu ze Skaryszewa. To nie koniec powrotów. Z Jodły przyszedł Arkadiusz Miecznikowski, a grę w środku pola ma poprawić Konrad Rojek ze Zwolenianki.

 

 

Do szerokiej kadry włączony został 17-letni Adrian Pachlerski z zespołu juniorów młodszych.

 

Proch Pionki - Skaryszewianka Skaryszew 5:4 (3:1), Mateusz Szczepański 15, 41, Igor Mucha 34, 47, Andile Nqabeni 76 - Michał Bednarek 26, Jarosław Zawadzki 46, Bartłomiej Orczykowski 58, Mariusz Błędowski 78.

Proch: Zawodnik - Czerski (65 Korycki), Tkaczyk, Sz.Miękus, Pachlerski - Nqabeni, Barzyński, Kołodziej, Mucha (80 Bańcerowski) - Szczepański - Bańcerowski (75 Nawrotek).

Skaryszewianka: Michałek (46 Podsiadły) - Prokop, Miecznikowski, Zawadzki, Barszcz - Orczykowski, Rojek, Woźniak, Pawelec - Bednarek, Cioch oraz Wieczorek, Błędowski, Lisowski, Michalak, Figura, Deja, Syta.

 

Pojedynek z A-klasowym KS Chomentów rozegrany został na głównym boisku. Trener Sztobryn wystawił nieco mocniejszą jedenastkę i spotkanie przebiegało zgodnie ze spodziewanym scenariuszem. Piłkarze Prochu mieli sporą przewagę i tylko nieskuteczność sprawiła, że skończyło się na 4:0.

 

SKUTECZNY KAPUSTA

Dwie niemal identyczne bramki po strzałach głową zdobył najskuteczniejszy napastnik wśród obrońców Prochu, czyli Emil Kapusta. Te plusy trochę zamazują minusy przy kilku przegranych pojedynkach i jednej bądź dwóch bardzo prostych stratach. Akcenty ofensywne na tak, defensywne do mocnej poprawy. Wynik ustalił Kameruńczyk Joel Tata Nsah, który skutecznie zakończył szybką kontrę i skorzystał z podania od Kacpra Nowocienia.

 

 

Nowym piłkarzem Prochu zostanie też 23-letni Joel Tata Nsah. Napastnik z Kamerunu ostatnio grał w II-ligowym słowackim Lokomotivie Koszyce.

 

Proch Pionki - KS Chomentów 4:0 (1:0), Bartosz Kozicki 8 z rzutu karnego, Emil Kapusta 51, 58, Joel Tata Nsah 70.

Proch: Majos - Denkiewicz, Jaroszek, Kapusta, Pryciak - Kozicki (72 Korycki), Sobieraj, Kisiel, Nowocień - Cierzuch - Nsah.

 

SPRAWY KADROWE

Kadra Prochu na rundę wiosenną będzie liczyć najprawdopodobniej 20 nazwisk. Nowymi piłkarzami mogą już się czuć Kacper Nowocień i Daniel Barzyński z LKS Promna, Konrad Tkaczyk z Drogowca Jedlińsk i Adrian Pryciak - ostatni rok odpoczywał od futbolu, a wcześniej w Zwoleniance i Prochu. Do szerokiej kadry włączony został też 17-letni wychowanek Adrian Pachlerski z zespołu juniorów młodszych. Działacze cały czas czekają na międzynarodowy certyfikat transferowy ITC Joela Taty Nsah. Kameruńczyk jesienią zagrał kilka spotkań w II-ligowym słowackim Lokomotivie Koszyce.

 

Jeżeli chodzi o ubytki, to na razie oficjalnie potwierdzone są dwa. Robert Kowalkowski wyjechał do pracy za granice, a Mkhanyiseli Siwahla przeszedł do słowackiego II-ligowca Partizana Bardejov. Mariusz Borzęcki jest w kręgu zainteresowań Zwolenianki, Adrian Mazur grywa sparingi w KP Stanisławice i Legionie Suskowola, Piotr Sałek próbował swoich sił w Królewskich Jedlnia. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu dostali Michał Czerski i Bartosz Chrzanowski, a Kacper Wach zawiesił treningi.

 

 

Michał Czerski ze względu na studia w Dęblinie nie mógł brać udziału w zimowym okresie przygotowawczym i wiosną na Sportowej 1 raczej nie zagra.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.