U-12

Partnerzy medialni

Promna uratowana. Znicz II w barażach. Szydłowianka spada. Gorące zakończenie w Garwolinie. Kudelski chciał być jak Messi

Data publikacji: 19-06-2017r. Godz. 13:13

Nie było niespodzianek w ostatniej kolejce czwartej ligi. Walcząca o utrzymanie trójka Znicz II, Promna i Szydłowianka zgodnie wygrała swoje mecze. To oznacza, że Szydłowianka po pięciu sezonach żegna się z czwartą ligą, rezerwy Znicza zagrają w barażach z Bugiem Wyszków, a LKS Promna jest bezpieczny. W gorącej atmosferze przebiegał mecz w Garwolinie. Ciekawie przez moment było również w Błoniu, a to za sprawą niekonwencjonalnie wykonanego rzutu karnego przez duet Kudelski-Sieński, który zapatrzył się chyba na parę Messi-Suarez z Barcelony. Najlepszym strzelcem sezonu 2016/2017 został Wojciech Wocial z Victorii Sulejówek, który zdobył 40 bramek.

Ciekawie rozegrany rzut karny w Błoniu. /Fot. Zdzisław Lecewicz/

W "derbach powiatu" ambitny Orzeł Wierzbica nie dogonił Broni Radom, która po pierwszej połowie prowadziła 3:0. Broniarze mieli w tym meczu dwie jedenastki (pierwszej na samym początku nie strzelił Kamil Czarnecki) co oznacza, że sędziowie przez cały sezon podyktowali dla Broni imponującą liczbę 23 rzutów karnych!

Oskar Przysucha wreszcie mógł wystąpić w składzie zbliżonym do optymalnego, ale niewiele to pomogło, bo to piłkarzom Mazura Karczew bardziej zależało na punktach. Oba gole były autorstwa najskuteczniejszego wiosną w szeregach Mazura, Marcina Raszki.

Olbrzymie powody do satysfakcji mają za to piłkarze beniaminka LKS Promna. Wygrywając na wyjeździe z Błonianką Błonie zapewnili sobie utrzymanie, chociaż przez znaczną część sezonu byli przecież w strefie spadkowej. Największą ciekawostką tego spotkania był sposób wykonania rzutu karnego przez gospodarzy. W 43. minucie do piłki ustawionej na wapnie podszedł Kamil Kudelski, zamarkował strzał i podał do Tomasza Sieńskiego, który trafił do siatki i strzelił w ten sposób swojego ligowego gola numer 100. Sędzia bramki jednak nie uznał, co wzbudziło sporo kontrowersji.

Grający w rezerwowym składzie Grom Warszawa nie miał zbytnio ochoty ani chęci, żeby komplikować życie rezerwom Znicza Pruszków i zgodnie z oczekiwaniami gładko przegrał 1:6. Jeżeli w najbliższych dniach nic się nie zmieni, to pruszkowian czekają baraże o utrzymanie z Bugiem Wyszków.

Po pięciu sezonach spędzonych w czwartej lidze z tym poziomem rozgrywek żegna się Szydłowianka Szydłowiec. Piłkarze trenera Andrzeja Koniarczyka zrobili chyba wszystko, co mogli wygrywając tydzień temu w Pruszkowie i w sobotę na zakończenie sezonu u siebie z Konstancinem. Nie wystarczyło. Chociaż pewnie w Szydłowcu gdzieś jeszcze tli się nadzieja, że nie wszystko stracone, a piłka na Mazowszu nie takie cuda widziała.

Mistrzowska Victoria Sulejówek bez swojego kapitana i najlepszego strzelca Wojciecha Wociala, podzieliła się punktami z Energią Kozienice i zdobyła przy okazji tytuł Rycerzy Wiosny, nie przegrywając w rundzie rewanżowej ani jednego meczu.

W gorącej atmosferze z czwartą ligą żegnał się KS Raszyn. Sędzia Michał Zajdel w ostatnich 30 minutach pokazał trzy czerwone kartki, Raszyn kończył w dziewiątkę, a podczas schodzenia do szatni pomiędzy zawodnikami obu drużyn odbyła się jeszcze "mała dogrywka" i trzeba było niektórym studzić głowy.

Sparta Jazgarzew - Mszczonowianka Mszczonów 2:0 (1:0), Orłowski 18, Bobowski 60. *awansem

Orzeł Wierzbica - Broń Radom 2:3 (0:3), P.Śliwiński 71, 74 - Kupiec 5, Oziewicz 20 z karnego, Nogaj 42.

Oskar Przysucha - Mazur Karczew 0:2 (0:0), Raszka 80 z karnego, 87.

Błonianka Błonie - LKS Promna 0:2 (0:1), Sokół 19, Barzyński 57.

Grom Warszawa - Znicz II Pruszków 1:6 (0:3), Kaczorek 56 - Łabęda 12, 42, Majchrzak 28, 63, 76, Kinast 62.

Szydłowianka Szydłowiec - KS Konstancin 4:1 (0:1), Zagórski 65, 84, Szewczyk 78, Ziętkowski 88 - Wrażeń 13.

Victoria Sulejówek - Energia Kozienice 2:2 (1:1), Lach 10 z karnego, Szulim 66 - Ciupiński 29, Kołodziejczyk 78 z karnego.

Wilga Garwolin - KS Raszyn 5:1 (2:0), Wiechowski 25, 28, Kwiatkowski 76 z karnego, Kamil Zawadka 81, 87 - Ślubowski 90 z karnego.