Dziś mamy 18 listopada 2019 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

czwartek 14 listopada, godz. 14:30

Radomska II Ligi Młodzików U-13 (2007)

*mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

Proch Pionki - Powała Taczów 3:2 (2:2)

 

sobota 16 listopada, godz. 12:00

15. kolejka Mazowieckiej IV ligi grupa 2 (południe)

Mazur Karczew - Proch Pionki 2:0 (1:0)

 

sobota 16 listopada, godz. 11:00

Radomska II Ligi Młodzików U-13 (2007)

*rewanżowy mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

Powała Taczów - Proch Pionki 5:0

Ostatni mecz

Mazur Karczew 2:0 (1:0) Proch Pionki
16 listopada Godzina 12:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Proch zaczyna z faworytem. Liczymy na dobry mecz!

Data publikacji: 13-08-2019r. Godz. 20:16

To już w środę! Inauguracja IV ligi w Pionkach. Rywalem piłkarzy KS Proch będzie Pilica Białobrzegi. Pierwszy gwizdek sędziego Michała Wąsowskiego z Warszawy o godzinie 17:30. "Biało-zieloni" już od samego początku muszą wejść na wysokie obroty, bo Pilica (przynajmniej na papierze) to jeden z faworytów do awansu do III ligi.

Proch zaczyna z faworytem. Liczymy na dobry mecz!

Długie wypracowanie można by napisać o inauguracyjnych meczach beniaminka na własnym stadionie. Przyjdzie pewnie sporo kibiców, oczekiwania będą wysokie, podziękowania, gratulacje i puchary. To wszystko w środę powinno zejść na dalszy plan, bo najważniejsze będzie 90 minut boiskowej harówki. Drużyna trenera Roberta Rogali wchodzi do ligi, gdzie przestaje obowiązywać hasło "Proch musi, my możemy". Teraz będzie to można odwrócić. Na ile wpłynie to na grę i wyniki "biało-zielonych? Odpowiedzi przyniesie runda jesienna.

 

Pewne jest natomiast to, że w kadrze meczowej na środowe spotkanie ze względu na sprawy prywatne zabraknie dwóch młodzieżowców, Eryka Machnio i Kamila Trzosa. Trenera Rogalę czeka seria trudnych odpowiedzi na pytania odnośnie obsady kilku pozycji.

 

Pilica przystępuje do meczu w roli faworyta. Nie może być inaczej jeżeli trener Tomasz Grzywna ma regularnego w strzelaniu bramek, jak odjazdy Pendolino ze stacji Warszawa Centralna, Michała Kucharczyka (w zeszłym sezonie trzeci strzelec IV ligi z liczbą 23 bramek). Do tego król asyst Marcin Rawski, mocny środek pola w osobach Bartosza Zawadzkiego i byłego piłkarza Prochu Bartłomieja Michalskiego czy sprowadzony z III ligi Michał Dobkowski (30 meczów w zeszłym sezonie w barwach Pelikana Łowicz i Victorii Sulejówek).

 

Inauguracja, do tego mecz derbowy dwóch klubów z regionu radomskiego, na pewno będzie rządził się swoimi prawami. Raczej nikomu nie spęta nóg świadomość, że ponoć pierwsze wrażenie robi się tylko raz, bo przecież liga składa się z 30 kolejek.

 

- Kluczem do sukcesu będzie przede wszystkim dyscyplina taktyczna w obronie i skuteczność w ataku. Pilica dysonuje sporą siłą ofensywną i będziemy musieli ją zneutralizować. Nie znaczy to, że tylko skupimy się na obronie własnej bramki. Dlatego wydaje mi się, że kibice obejrzą dobre piłkarskie widowisko - zapowiada trener Rogala.


Rozkład meczów 1. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupa południowa

 

ŚRODA

Józefovia Józefów - Radomiak Radom, godz. 17:30

Oskar Przysucha - AP Żyrardowianka Żyrardów, godz. 17:30

MKS Piaseczno - Wilga Garwolin, godz. 17:30

Proch Pionki - Pilica Białobrzegi, godz. 17:30

sędzia: Michał Wąsowski (WS Warszawa)

KS Raszyn - Błonianka Błonie, godz. 18:30

Victoria Sulejówek - Mazur Karczew, godz. 19:00

CZWARTEK

KS Warka - Mszczonowianka Mszczonów, godz. 14:00

 

Znicz II Pruszków - Unia Warszawa *przełożony na 11 września

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.