sobota 17.04, godz. 17:00

Proch Pionki - Oskar Przysucha

Mazowsze Grójec 1:0 (1:0) Proch Pionki
10 kwietnia Godzina 13:00

Uwaga kibice i kolekcjonerzy. Klub Sportowy Proch Pionki z okazji 95-lecia wydał unikatową, jubileuszową odznakę. Znaczek jest dostępny w sprzedaży w cenie 15 zł. Odznaka metalowa, lakierowana, kolorowa i pozłacana, wymiary 2,5x2,5cm, przypięcie typu pins. Każdy znaczek pakowany jest indywidualnie.

Kontakt pod numerem tel. 663-236-277 lub j.wojtaszewski@wp.pl

Możliwa sprzedaż wysyłkowa. Ilość odznak mocno ograniczona.

Proch wygrał, ale nie przekonał. Jeszcze jest dużo do poprawy

Data publikacji: 10-03-2021r. Godz. 17:12

We wtorkowym meczu kontrolnym piłkarze Prochu Pionki pokonali 2:1 (0:1) sąsiadów z gminy, Królewskich Jedlnia. Gra "biało-zielonych" szczególnie w pierwszej połowie pozostawiała sporo do życzenia. Sparing został rozegrany na bocznym boisku w Pionkach i był to pierwszy w historii mecz przy sztucznym oświetleniu. W najbliższy weekend drużyna trenera Ryszarda Kłuska sprawdzi swoją formę z IV-ligową Józefovią Józefów. Mecz odbędzie się w sobotę na bocznym boisku w Pionkach.

Proch zaczął z pięcioma młodzieżowcami w wyjściowym składzie. Niestety gra była daleka od tej, na którą z pewnością liczył trener Kłusek. Brakowało składnych akcji, odwagi w podejmowaniu decyzji, wyjścia na pozycję. W starciu z niezłą i twardo grającą drużyną Królewskich młodzież nie zdała egzaminu. W efekcie to grający ligę niżej rywale do przerwy prowadzili 1:0 po ładnym uderzeniu Karola Gębczyka, grającego trenera Gieksy i byłego piłkarza Prochu.

Po zmianie stron pojawił się "pierwszy garnitur" i od razu pozytywnie wpłynęło to na jakość gry. Mecz toczył się głównie na połowie Królewskich. Wreszcie było więcej strzałów i co najważniejsze dwa znalazły drogę do bramki. Wyrównujący gol padł po rzucie karnym, który zdecydowanie podgrzał atmosferę na boisku, bo przewinienie zasygnalizowała sędzia asystent. Faulowany w tej akcji był Joel Tata. Pięć minut później po zdecydowanie najładniejszej akcji wtorkowego wieczoru i dograniu z prawej strony od Meksa Siwahli, zwycięską bramkę z bliskiej odległości strzelił Bartek Janiszewski.

Mateusz Szczepański, Kacper Wnuk i Piotr Skałbania pojawili się na boisku w drugiej połowie.

Proch ostatecznie wygrał 2:1, ale do ligowej formy jeszcze trochę brakuje. To był siódmy sparing "biało-zielonych" tej zimy i w żadnym nie udało się zagrać na zero z tyłu. Chociaż z drugiej strony w każdym z tych meczów Proch strzelał bramkę.

W najbliższą sobotę piłkarze trenera Kłuska zmierzą się z IV-ligową Józefovią Józefów. Na przyszłą środę (17.03) zaplanowany jest sparing z III-ligową Wisłą Sandomierz. Przed startem rundy wiosennej Proch ma zagrać jeszcze z Zamłyniem Radom.

Proch Pionki - Królewscy Jedlnia 2:1 (0:1), Kacper Jaroszek 67 z rzutu karnego, Bartłomiej Janiszewski 72 - Karol Gębczyk 17.

Proch I połowa: Wnukowski - Siwiec, Jaworski, Kapusta, Denkiewicz - Janiszewski - Gołdyń, S.Kozakiewicz, Więcek, Leśnowolski - Drab.

Proch II połowa: Pajączek - Leśnowolski (75 Gołdyń), Jaworski (75 Kapusta), Jaroszek, Szczepański - Janiszewski (75 Broński) - Siwahla, Wnuk, Skałbania, Orczykowski - Joel Tata.