Dziś mamy 26 czerwca 2019 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

PRZERWA WAKACYJNA!

DO ZOBACZENIA W IV LIDZE!

Ostatni mecz

Olimpia Warszawa 1:0 (1:0) Proch Pionki
25 czerwca Godzina 18:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Proch wraca do Policznej po 17 latach, żeby zagrać dobry mecz. Gryf liczy na rewanż

Data publikacji: 05-04-2019r. Godz. 17:45

Po trzech zwycięstwach z rzędu bez straconej bramki w niedzielę piłkarze Prochu Pionki zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Policzna. Początek meczu o godzinie 16:30. Sędzią głównym spotkania będzie Norbert Chrząstek z Radomia. Zapowiada się trudny bój, bo beniaminek z Policznej na własnym boisku potrafi sprawić niespodziankę, a mając w kadrze aż ośmiu byłych zawodników Prochu można być prawie pewnym, że nikt w niedzielę nogi nie odstawi.

Proch wraca do Policznej po 17 latach, żeby zagrać dobry mecz. Gryf liczy na rewanż
W rundzie jesiennej Proch dwukrotnie wygrał z Gryfem, 5:1 w lidze i 4:0 w Pucharze Polski

WYPADŁ KISIEL. WRACA KAPUSTA

W kadrze na niedzielę na pewno nie znajdzie się Erwin Kisiel. W ostatnim meczu z Zawiszą dostał czwartą żółtą kartkę i musi pauzować. Przy okazji doznał też kontuzji kostki i będzie miał czas, żeby zaleczyć uraz. Zabraknie też wciąż nie będących w pełni sił Kamila Denkiewicza i Adriana Pachlerskiego. Wraca za to kartkowicz Emil Kapusta.

 

JESIEŃ DLA PROCHU

Jesienią Proch dwa razy wysoko wygrał z Gryfem, 5:1 w lidze i 4:0 w Pucharze Polski. Jednak szczególnie mecz ligowy nie był spacerkiem, bo do przerwy "biało-zieloni" przegrywali 0:1. W niedzielę też nie można spodziewać się łatwej przeprawy. Trener beniaminka z Policznej, doskonale znany w Pionkach Dariusz Kęska, na pewno dobrze zmotywuje swoją drużynę. Dodatkowo w kadrze rywali znajduje się aż ośmiu byłych piłkarzy Prochu (Ozga, Markowski, Kłos, Mizerski, Kisiel, Alot, Jędra, Dąbrowski) i każdy, kto wyjdzie na boisko, z pewnością będzie miał plus jeden do charakteru, ambicji i zaangażowania.

 

- Przed nami bardzo ciężki mecz. Przygotowujemy się do niego, żeby nie stracić tego, co już ugraliśmy. Na pewno drużyna z Policznej będzie starała się zrewanżować nam za dwie porażki z rundy jesiennej. My nie mamy zamiaru im tego ułatwiać. Jedziemy zagrać dobre spotkanie i zgarnąć 3 punkty, bo tylko to przybliży nas do postawionego na początku sezonu celu - zapowiada trener Robert Rogala.

 

POWRÓT PO 17 LATACH

Z ciekawostek statystycznych warto odnotować, że Proch po raz ostatni grał w Policznej aż 17 lat temu. W rozgrywkach klasy A w sezonie 2002/2003 pojedynek Gryf - Proch zakończył się remisem 2:2. Drużyna trenera Dariusza Kęski ma niezłą serię trzech zwycięstw z rzędu na własnym boisku.


Gryf Policzna w liczbach

9. miejsce, 24 pkt, 7 zwycięstw - 3 remisy - 8 porażek, bramki 30:33

Strzelcy: 7 Kutyła, 6 Alot, 5 Chwiszczuk, 3 Olczak, 2 Kisiel, 2 Dąbrowski, 1 Salamandra, 1 Mizerski, 1 Singa, 1 Tęcza, 1 Markowski

 

Ostatni mecz

30.03, Orzeł Wierzbica - Gryf Policzna 1:0 (0:0), Grzegorz Dziurzyński 78.

Gryf: Kowalczyk - Jędra, Tęcza, Dąbrowski, Otachel, Olczak (65 Mizerski), Chwiszczuk, Kisiel, Sobolewski (65 Radzikowski), Kutyła, Alot.

 

19. kolejka Campeon.pl Ligi Okręgowej

 

SOBOTA

KS Warka - Powiślanka Lipsko, godz. 16:00

Legion Głowaczów - Orzeł Wierzbica, godz. 16:00

NIEDZIELA

Zawisza Sienno - Iłżanka Kazanów, godz. 13:00

Skaryszewianka Skaryszew - Mazowsze Grójec, godz. 14:00

Centrum Radom - Pilica Nowe Miasto, godz. 15:00

KS Potworów - Zamłynie Radom, godz. 15:00

Jodła Jedlnia-Letnisko - Szydłowianka Szydłowiec, godz. 16:00

Gryf Policzna - Proch Pionki, godz. 16:30

sędziowie: Norbert Chrząstek (Radom) oraz Jakub Wilk i Michał Krajewski

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.