13 lipca - 0:2 (0:0) Broń Radom (III liga)

20 lipca - 1:0 (1:0) Granat Skarżysko (IV liga)

24 lipca - Zamłynie Radom (LO)

3 sierpnia - Mazovia Mińsk Mazowiecki (IV liga)

Proch Pionki 0:2 (0:0) Broń Radom
13 lipca Godzina 11:00

Potworów i Zawisza nie składają broni. W meczu kolejki Warka wypunktowała Centrum. Dla Iłżanki na osłodę strzelił bramkarz

Data publikacji: 05-05-2019r. Godz. 17:46

Wyjazdowa wygrana Warki w Radomiu z Centrum była najważniejszym wydarzeniem 24. kolejki Ligi Okręgowej Radom. Zgodnie z oczekiwaniami swoje mecze wygrały też Mazowsze, Proch i Powiślanka. W dole tabeli bardzo ważne zwycięstwa zanotowały Potworów i Zawisza. Pierwszej porażki na wiosnę doznało Zamłynie Radom.

W najciekawszym meczu kolejki skuteczna Warka wypunktowała Centrum Radom. Spotkanie miało dwa oblicza. Do przerwy niezła gra wicelidera przypieczętowana dwoma trafieniami Pawła Bylaka. Mogło być nawet wyżej, ale dwa razy przy strzałach Sebastiana Ząbkowskiego super w bramce "Centralnych" zachował się Michał Kula. Piłkarze trenera Różańskiego po przerwie rzucili się do odrabiania strat, zdobyli bramkę kontaktową i wyrównujący gol wisiał w powietrzu. Warka przetrwała napór i odpowiedziała ładnym golem Maksymiliana Vogtmana, który z ponad 20 metrów zmieścił piłkę tuż przy słupku. Centrum kończyło w dziesiątkę, bo w ostatniej minucie drugą żółtą i czerwoną kartkę zobaczył Aleksiej Dubina.

Czarne chmury zbierają się nad Iłżanką. W meczu o "sześć punktów" drużyna z Kazanowa przegrała u siebie 1:2 z KS Potworów. Bardziej od porażki boli chyba styl w jakim została poniesiona. To piłkarze z Potworowa bardziej chcieli, więcej biegali i za to otrzymali nagrodę w postaci trzech punktów. Przy stanie 0:0 Potworów nie wykorzystał rzutu karnego. Strzał Tyczyńskiego obronił Wiktor Styczeń. Grającą w osłabionym składzie Iłżankę, bez Ginała, Dypy, Wróblewskiego, Michalika czy Chedy, stać było tylko na honorowego gola w ostatniej minucie. Jego autorem był...bramkarz Tomasz Rutkowski, który w drugiej połowie z ławki rezerwowych wszedł w pole. Dla zespołu trenera Pawła Chmielewskiego była to już jedenasta porażka w ostatnich dwunastu meczach!

Pierwszej porażki w rundzie wiosennej doznało Zamłynie Radom. O wyniku meczu w Wierzbicy przesądziły stałe fragmenty gry. Pierwsza bramka dla Orła padła po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, druga z rzutu karnego za faul na Dziurzyńskim, a trzecia...bezpośrednio z rzutu rożnego! Jej autorem był Sebastian Stąpór. Swoje pierwsze trafienie na wiosnę zaliczył najlepszy snajper Orła, Jakub Miałkowski. Orzeł chyba na dobre zapomniał o falstarcie z początku rundy i idzie w górę tabeli.

Zaskakująco łatwo przyszła wygrana Powiślance nad solidnie wyglądającą wiosną Szydłowianką. Piłkarze z Szydłowca bronili się niemal całym zespołem i po jednej z kontr w pierwszej połowie wyrównali na 1:1. Potem bramki padały głównie tylko w jedną stronę. Ozdobą spotkania było premierowe trafienie w barwach Powiślanki w wykonaniu Piotra Sorbiana. Wcześniej zawodnik z Lipska ograł trzech rywali i precyzyjnie uderzył z ponad 20 metrów.

Piąty remis w rundzie wiosennej zanotowała Jodła. Gola na wagę jednego punktu w Nowym Mieście zdobył w ostatnich minutach Marcin Cierzuch. Pomocnik drużyny z Jedlni-Letnisko nie był w pełni sił, ale wobec problemów kadrowych musiał wyjść od pierwszej minuty. Jakby nieszczęść było mało, to pod koniec pierwszej połowy urazu mięśniowego doznał doświadczony Mikołaj Skórnicki.

Mazowsze potwierdziło, że wiosną u siebie jeńców nie bierze. Szósty mecz zespołu trenera Macieja Soroki w Grójcu i szósta wygrana. Chociaż zaczęło się sensacyjnie, bo Gryf prowadził po golu Michała Chwiszczuka. Piłkarzom z Policznej ewidentnie brakowało siły rażenia z przodu, bo nie mogli zagrać najlepszy snajper Adrian Kutyła i Sławomir Radzikowski. Bohaterem w zespole Mazowsza był doświadczony Mariusz Lisiecki, który najpierw trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a wynik ustalił bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego.

Powiślanka Lipsko - Szydłowianka Szydłowiec 5:2 (2:1), Zięba, Ogonowski, Rożek, Sorbian, Bzikot z karnego - 2 Mosiołek.

Centrum Radom - KS Warka 1:3 (0:2), Zakrzewski 62 - Bylak 20, 28, Vogtman 85.

Iłżanka Kazanów - KS Potworów 1:2 (0:0), T.Rutkowski 90 - Marcinowski 50, Wachnicki 57.

Zawisza Sienno - Legion Głowaczów 2:0 (1:0), S.Klaus 32, Kutera 75.

Orzeł Wierzbica - Zamłynie Radom 3:1 (2:1), Ankurowski 16, Miałkowski 44 z karnego, Stąpór 52 - samobójcza Ankurowski 41.

Pilica Nowe Miasto - Jodła Jedlnia-Letnisko 1:1 (0:0), Pędzikowski 48 z karnego - Cierzuch 87.

Mazowsze Grójec - Gryf Policzna 3:1 (1:1), Lisiecki 14, 85, Żebrowski 51 - Chwiszczuk 6.