Kosa Konstancin - Proch Pionki 12:1 (6:0)

Proch Pionki - Victoria Sulejówek 0:2 (0:1)

Proch Pionki 0:2 (0:1) Victoria Sulejówek
14 września Godzina 16:00

Podsumowanie wiosny 2019 (2): liczby, ciekawostki, statystyki, analizy

Data publikacji: 02-07-2019r. Godz. 10:39

Sezon kontrastów. Sezon wzlotów i upadków. Sezon, w którym Proch Pionki tracił do lidera 9 punktów i sam był liderem z przewagą 7 pkt. Sezon, w którym drużyna miała najwyższą średnią punktów na jeden mecz od lat (wyższą niż przy okazji ostatniego awansu do IV ligi i wtedy, kiedy biła się z Radomiakiem II o mistrzostwo). W końcu sezon, który kończony był w kiepskich nastrojach po rundzie wiosennej, która punktowo była przecież lepsza niż runda jesienna. W drugiej części podsumowania sporo liczb, które każdy może interpretować na swój sposób.

PUNKTOWO NAJLEPIEJ OD LAT

W sezonie 2018/2019 piłkarze Prochu Pionki zdobyli 67 punktów w 30 meczach, co daje 2,23 pkt na jeden mecz. To najlepszy wynik od lat i lepszy niż przy ostatnim awansie do IV ligi w sezonie 2015/2016 (2,16 pkt na mecz) i rok temu w sezonie 2017/2018 (2,17 pkt na mecz).

WIOSNA LEPSZA, ALE Z NIEDOSYTEM

Równie ciekawy jest fakt, że wiosną "biało-zieloni" ugrali więcej punktów niż jesienią (34-33). Chociaż z drugiej strony patrząc na zimowe zmiany kadrowe i potencjalne wzmocnienia składu, to lepszy wynik niż w pierwszej części sezonu powinien być obowiązkiem.

WIĘCEJ UGRALI NA WYJAZDACH

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaskakującą statystykę. W sezonie 2018/2019 piłkarze trenera Rogali więcej punktów zdobyli na boiskach rywali niż w Pionkach (34-33). Po raz ostatni taka sytuacja przytrafiła się w sezonie 2011/2012 i wtedy Proch też...grał w barażach o IV ligę (pamiętne 4:3 i 0:7 z Pogonią II Siedlce).

KOŃCÓWKI DLA PROCHU

Dobrym materiałem do analizy mogą też być minuty strzelanych i traconych bramek. W drugiej części rundy wiosennej sporo mówiło się o przygotowaniu fizycznym piłkarzy Prochu. Niektórzy zawodnicy byli dalecy od swojej optymalnej dyspozycji. To w efekcie skutkowało stratą punktów w kluczowych meczach, ale z drugiej strony bilans bramkowy ostatnich 30 minut w wykonaniu "biało-zielonych" nie jest taki najgorszy i wyniósł 20:6.

Runda wiosenna 2019 w liczbach i ciekawostkach

48 - największa liczba fauli w meczu z udziałem Prochu (Powiślanka - Proch).

40 - liczba żółtych kartek, które zobaczyli piłkarze Prochu. To o siedem więcej niż w rundzie jesiennej.

22 - najwięcej strzałów oddanych przez piłkarzy Prochu w jednym meczu (Proch - Zawisza 4:0).

22 - tylu piłkarzy wystawiał do gry trener Robert Rogala.

14 - rzutów rożnych wykonywali piłkarze Prochu w meczu ze Skaryszewianką. Bez efektu bramkowego.

11 - tyle bramek stracił Proch po bezpośrednich lub pośrednich zagraniach ze stałych fragmentów gry. W tej liczbie są dwa rzuty karne (Orzeł i Olimpia).

7 - tyle żółtych kartek zobaczył wiosną Kacper Jaroszek. To o pięć więcej niż w całym sezonie 2017/2018, kiedy zaliczył zdecydowanie więcej minut. Różnica jest taka, że wtedy grał na pozycji środkowego obrońcy, gdzie czuje się znacznie pewniej.

7 - liczba meczów bez straconej bramki.

4 - piłkarzy zadebiutowało wiosną w barwach Prochu (Zieliński, S.Pryciak, Pietralski, Ćwiklak).

3 - liczba meczów bez zdobytej bramki (Warka, Olimpia w Pionkach, Olimpia w Warszawie).

3 - liczba porażek z rzędu na własnym boisku (Orzeł, Mazowsze, Olimpia).

2 - zawodników dołączyło w minionej rundzie do Klubu 100 (Kamil Denkiewicz i Adrian Pryciak). Następni w kolejce są: Majos (99), Kapusta (95), Jaroszek (91) i Sobieraj (87).

0 - tyle razy w wyjściowej jedenastce wychodził Meks Siwahla.

0 - liczba rzutów karnych wykonywanych przez piłkarzy Prochu.