Kosa Konstancin - Proch Pionki 12:1 (6:0)

6. kolejka Mazowieckiej IV ligi grupa 2 (południe)

Proch Pionki - Victoria Sulejówek 0:2 (0:1)

Proch Pionki 0:2 (0:1) Victoria Sulejówek
14 września Godzina 16:00

Pilica odwrócona w Raszynie. Pierwsza wygrana Warki. Kolejna piątka Błonianki. Hat-trick Paszkowskiego dał wygraną Wildze

Data publikacji: 09-09-2019r. Godz. 11:58

Błonianka Błonie bijąc 5:0 beniaminka Unię Warszawa utrzymała się na pozycji lidera czwartej ligi. Spośród drużyn czołówki tabeli punkty drugi tydzień z rzędu straciła Pilica Białobrzegi, dla której był to już piąty mecz na wyjeździe! Dzięki dwóm bramkom Maksa Vogtmana po pierwsze zwycięstwo w sezonie sięgnął KS Warka. W środę o godzinie 20:30 zostanie rozegrany zaległy mecz z 1. kolejki Znicz II Pruszków - Unia Warszawa.

Piłkarze MKS Piaseczno jesienią na wyjazdach mają komplet punktów

Od małej niespodzianki zaczęła się piąta seria gier w czwartej lidze. W piątkowy wieczór KS Raszyn ograł wyżej notowaną Pilicę Białobrzegi, chociaż do przerwy, to goście prowadzili 2:0. Tradycyjnie w zespole trenera Tomasza Grzywny najbardziej aktywni byli Marcin Rawski, Konrad Paterek i Michał Kucharczyk, którzy niemal tydzień w tydzień dzielą między siebie bramki i asysty. Ważnym momentem meczu było złe zagranie młodego bramkarza Pilicy Wiktora Brożyny, z którego w 54. minucie skorzystał Sylwester Patejuk i dał sygnał do ataku. Wyrównał Michał Prażuch, a zwycięską bramkę strzelił rezerwowy Jakub Pamintasu, który pojawił się na boisku zaledwie kilka minut wcześniej. Drużyna z Białobrzegów skończyła mecz w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry drugą żółtą i czerwoną kartkę zobaczył Rafał Białecki.

Mecz walki i sprawiedliwy remis w derbach powiatu żyrardowskiego. Miejscowi prowadzili po lekko kontrowersyjnym rzucie karnym skutecznie strzelonym przez niezawodnego Przemysława Jakóbiaka. Trener Mszczonowianki Maciej Śliwowski tak bardzo nie mógł pogodzić się z decyzję sędziego, że aż został "ostudzony" czerwoną kartką. Kilka minut po przerwie do wyrównania po rzucie rożnym doprowadził Dawid Poddębniak.

Czwarty mecz Victorii Sulejówek na własnym boisku i trzecia porażka. Tym razem lepszy był zespół MKS-u Piaseczno, który wszystkie trzy gole strzelił po stałych fragmentach gry. Victoria ostatnie dziesięć minut grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Krystiana Gębalskiego.

Klasyczny mecz do jednej bramki w Błoniu. Gospodarze robili z zespołem beniaminka z Warszawy co chcieli i 5:0, to najmniejszy wymiar kary. Wynik po ładnej indywidualnej akcji otworzył Dawid Jarczak. Swoją siódmą bramkę w sezonie strzelił Tomasz Sieński.

Po trzech meczach bez zwycięstwa wreszcie obudził się Oskar Przysucha. Piłkarze Mazura Karczew mieli sporo pretensji do sędziego Jakuba Karcza z Radomia, który podyktował dla Oskara dwa rzuty karne. Oba skutecznie wykonał Tomasz Janiszewski. Co ciekawe Janiszewski zdobył jesienią sześć bramek, z czego aż pięć po strzałach z jedenastu metrów. Ozdobą spotkania był gol na 1:1 dla Mazura zdobyty pięknym strzałem z woleja w wykonaniu Maksymiliana Dikofa.

Kolejny raz Wilga Garwolin udowodniła dwie sprawy, że sztukę gry z kontrataku ma opanowaną w naprawdę dobrym stopniu oraz to, że w meczach z jej udziałem jesienią pada sporo bramek. W niedzielę piłkarze trenera Damiana Milewskiego przywieźli komplet punktów z Pruszkowa, a bohaterem meczu był autor hat-tricka, Tomasz Paszkowski. Szczególnie mogło się podobać jego trafienie na 3:0 po strzale z 20 metrów w okienko.

Na pierwsze zwycięstwo w sezonie doczekali się piłkarze KS Warka, którzy w starciu dwóch beniaminków rzutem na taśmę pokonali Józefovię. Gdy w 86. minucie Dominik Dukalski wykorzystał rzut karny i zrobiło się 1:1, chyba mało który z kibiców wierzył, że Warka sięgnie po pełną pulę. Wystarczył jeden błąd w środku pola, dobry przechwyt, precyzyjne podanie Pawła Bylaka i autor bramki Maksymilian Vogtman mógł utonąć w objęciach kolegów.

KS Raszyn - Pilica Białobrzegi 3:2 (0:2), Patejuk 54, Prażuch 74, Pamintasu 84 - Kucharczyk 4, Paterek 33.

Błonianka Błonie - Unia Warszawa 5:0 (2:0), Jarczak 14, Sieński 25, Zalewski 56, Czapa 60, Kępka 83.

KS Warka - Józefovia Józefów 2:1 (1:0), Vogtman 27, 88 - Dukalski 86 z karnego.

Oskar Przysucha - Mazur Karczew 3:2 (2:1), Janiszewski 32 z karnego, 43 z karnego, Bojek 47 - Dikof 37, Raszka 89.

Victoria Sulejówek - MKS Piaseczno 1:3 (0:1), Wróbel 86 - Krupnik 15 z karnego, Majewski 51, Obłuski 68.

AP Żyrardowianka Żyrardów - Mszczonowianka Mszczonów 1:1 (1:0), Przemysław Jakóbiak 39 z karnego - Poddębniak 53.

Znicz II Pruszków - Wilga Garwolin 1:4 (0:3), Domżalski 75 z karnego - Paszkowski 16, 27, 69, S.Papiernik 20.