czwartek 26.11, godz. 18:30

Wisła II Puławy - Proch Pionki

KS Cisowianka Drzewce 1:2 (0:2) Proch Pionki
20 listopada Godzina 19:00

Pilica mistrzem jesieni! Komplet punktów rezerw. Klęska Warki i przebudzenie Podlasia

Data publikacji: 25-10-2020r. Godz. 17:08

Pilica Białobrzegi po wysokiej wygranej w regionalnych derbach z Zamłyniem Kombud Radom została mistrzem rundy jesiennej w grupie 1 czwartej ligi. Piłkarze trenera Tomasza Grzywny w środę grają zaległy mecz w Garwolinie z przeżywającą spory kryzys Wilgą i mogą odskoczyć Mazovii na 4 punkty. W dole tabeli ważne punkty zdobyły rezerwy Radomiaka i Pogoni. Fatalnej passy nie potrafili przerwać zawodnicy Warki i Hutnika Huta Czechy. Szósty w tabeli Oskar od ostatniego Radomiaka II dzieli tylko 8 punktów. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa zaległe mecze: Wilga - Pilica i Warka - Tygrys. Zgodnie z decyzją Mazowieckiego ZPN jesienią mają jeszcze zostać rozegrane dwie kolejki awansem z rundy wiosennej w terminach 7/8 i 14/15 listopada.

W najciekawszym meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej Mazovia - Oskar 2:2 /Fot. A.Kielczyk/

Piąte zwycięstwo w sześciu ostatnich meczach zanotowała Mszczonowianka. W Mszczonowie chyba już na dobre zapomnieli o kiepskim starcie do sezonu, bo drużyna trenera Jakóbiaka systematycznie pnie się w górę ligowej tabeli i dobitnie udowadnia, że tam jest jej miejsce. Losy spotkania z Mazowszem rozstrzygnęły się w ciągu piętnastu minut po przerwie. Po trzech niemal bliźniaczych akcjach i dograniach piłki z lewej strony pola karnego, gole strzelali Kamil Kucharski i Paweł Michalski.

W Garwolinie marzą już tylko o jednym, żeby runda jesienna się skończyła. A tutaj trzeba jeszcze grać i to już w najbliższą środę (28.10) trudny mecz z rozpędzoną Pilicą Białobrzegi. Wilga przegrała trzeci raz z rzędu. Tym razem przetrzebiona kontuzjami i chorobami drużyna trenera Milewskiego nie potrafiła na własnym boisku zdobyć chociażby punktu z młodym zespołem rezerw Pogoni. Cichym bohaterem w ekipie z Siedlec był Cezary Bujalski, który najpierw wywalczył rzut karny, a tuż po przerwie sam wpisał się na listę strzelców.

Nie było niespodzianki w lokalnych derbach w Białobrzegach. Będąca ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji Pilica nie dała żadnych szans beniaminkowi z Radomia. Małym usprawiedliwieniem Zamłynia może być to, że zagrali w mocno osłabionym składzie. W wyjściowej jedenastce brakowało Kubicy, Oparcika, Woźniaka, Grygla, Lecha czy Nowocienia. Aż cztery z siedmiu bramek w tym meczu padły po rzutach karnych!

Rezerwy Radomiaka dowodzone w niedzielę na boisku przez doświadczonego Mateusza Radeckiego nie dały żadnych szans Hutnikowi. Dla beniaminka z okręgu siedleckiego była to już piąta z rzędu porażka. Spotkanie ze względu na remont oświetlenia na boisku MOSiR-u w Radomiu rozegrane zostało w Pionkach. Przypomnieli o sobie dwaj byli piłkarze Prochu. Bramkarz Wiktor Pajączek pojawił się na placu na ostatnie pół godziny, a inny rezerwowy Hubert Białogłowicz w trzy minuty po wejściu na boisko ładnym uderzeniem ustalił wynik na 4:0.

Podział punktów w Mińsku Mazowieckim. Dla Mazovii był to już szósty remis w rundzie jesiennej i kolejna strata punktów na własne życzenie. Miejscowym brakowało skuteczności, a gdy do tego dodać proste błędy w obronie, po których gola na 1:1 strzelił Michał Bednarek, to już wiadomo dlaczego Mazovia straciła lidera. W końcowych minutach to gospodarze byli zdecydowanie bliżej przechylenia szali na swoją stronę, ale Oskarowi sprzyjało szczęście.

Bardzo ważny mecz dla układu dolnej połówki tabeli przegrał KS Warka. Nie wiadomo, czy drużynie trenera Pawła Potenta bardziej zaszkodziły braki kadrowe, czy czkawką odbił się środowy mecz 1/2 finału okręgowego Pucharu Polski. Tak czy inaczej domowa porażka 1:4 z Podlasiem jest z kategorii tych bardziej bolesnych. W zespole gości skutecznością zaimponował autor hat-tricka, Mateusz Omieciuch.

Mszczonowianka Mszczonów - Mazowsze Grójec 3:0 (0:0), Kucharski 47, 63, Michalski 61.

Radomiak II Radom - Hutnik Huta Czechy 4:0 (2:0), Radecki 43, Podsiadło 45, Wiech 53 z karnego, Białogłowicz 75.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Oskar Przysucha 2:2 (1:1), Skoblov 26, Przyborowski 64 - Bednarek 37, samobójcza Krashnevskyi 55.

Wilga Garwolin - Pogoń II Siedlce 1:2 (0:1), Sadowski 58 - Kostyk 40 z karnego, Bujalski 52.

Pilica Białobrzegi - Zamłynie Kombud Radom 5:2 (2:1), Gliński 16 z rzutu karnego, 48 z rzutu karnego, Walasek 45, Zawadzki 63, Kucharczyk 77 - Midziołek 31 z karnego, Moskwa 87 z karnego.

KS Warka - Podlasie Sokołów Podlaski 1:4 (1:2), Sobczak 40 - Fabisiak 34 z karnego, Omieciuch 45, 74, 89.