U-15

U-13

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Piękny gol Pachlerskiego w sparingu z Promną. Trener Rogala oceniał siedmiu testowanych piłkarzy

Data publikacji: 23-07-2018r. Godz. 16:18

W drugim meczu kontrolnym w letnim okresie przygotowawczym piłkarze Prochu Pionki pokonali 4:1 (1:1) czwartoligowy LKS Promna. Spotkanie odbyło się w sobotę (21.07) na boisku głównym Stadionu Miejskiego w Pionkach. Trener Robert Rogala podglądał aż siedmiu testowanych zawodników. Kilku z nich jesienią na pewno zagra na Sportowej.

ETO'O POKAZAŁ SIĘ W PROMNEJ

Pierwotnie Proch miał zagrać z innym czwartoligowcem, Drogowcem Jedlińsk. Tymczasem w piątek nieoczekiwanie z pracy trenera w Jedlińsku zrezygnował Paweł Górak i na ostatnią chwilę został umówiony sparing z LKS Promna. Sobotni rywal "biało-zielonych" też przechodzi ostatnio spore problemy kadrowo-organizacyjne. Od kilku dni trenerem Promnej w miejsce Marcina Sikorskiego (wybrał Oskara Przysucha) jest Paweł Potent. Na mecz do Pionek czwartoligowcy przyjechali w zaledwie w 8-osobowym składzie. To była dobra okazja do testów dla Andile Nqabeniego. Skrzydłowemu z RPA skończyła się umowa z Prochem i szuka nowego klubu. W sobotę zagrał w barwach Promnej i po indywidualnej akcji w swoim stylu, ograł trzech obrońców, na raty pokonał bramkarza Prochu.

DWIE POŁOWY. PIĘKNY GOL PACHLERSKIEGO

Piłkarze trenera Roberta Rogali zagrali dwie różne połowy. W pierwszych 45 minutach na boisku pokazał się mocniejszy personalnie, przynajmniej na papierze, skład. Niewiele jednak z tego wynikało. Jedyną bramkę zdobył Mateusz Szczepański po dobrym wycofaniu testowanego zawodnika. Gol poprzedziła dobra akcja i strzał Kameruńczyka Joela.

- Widać było brak zgrania i to, że drużyna potrzebuje więcej meczów ze sobą. W drugiej połowie wyglądaliśmy lepiej. Chociaż wyszliśmy młodym składem, to zawodnicy wykazywali więcej ochoty do biegania. Trzeba pochwalić bocznych obrońców i obu skrzydłowych. Piękny gol Adriana Pachlerskiego napawa optymizmem - podkreśla trener Robert Rogala.

Druga połowa toczyła się pod dyktando Prochu. Na 2:1 dołożył nogę Mateusz Kołodziej po dobrym dograniu Kacpra Nowocienia. Ozdobą spotkania był gol na 3:1. Prostopadłe podanie od Kołodzieja lekką techniczną podcinką nad bramkarzem wykończył Adrian Pachlerski. Wynik ustalił strzałem z rzutu karnego Adrian Pryciak.

SIEDMIU NA TESTACH

W sobotnim meczu przeciwko LKS Promna zagrało aż siedmiu testowanych zawodników. Kilku z nich jest bardzo blisko tego, żeby jesienią grać w biało-zielonych barwach. Z różnych względów nie mogli się pojawić Konrad Tkaczyk, Daniel Barzyński i Robert Kowalkowski.

- W tym tygodniu zapadną wszystkie decyzje kadrowe - podkreśla trener Robert Rogala.

Cały czas z zespołem nie trenuje Kamil Denkiewicz, który wróci do zajęć pod koniec lipca. Wiadomo już, że jesienią w Prochu nie zagrają kontuzjowany Michał Majos, Andile Nqabeni (koniec umowy), Artur Zawodnik (praca), Krzysztof Bańcerowski (wyjazd zagranicę) i Marcin Cierzuch (przerwał treningi, jest blisko Jodły).

W ŚRODĘ GRA WEWNĘTRZNA. TO BĘDZIE CZAS DECYZJI

W środę Proch miał zagrać sparing z Bronią Radom. Trener rywali Artur Kupiec zrezygnował jednak z meczu towarzyskiego i "biało-zieloni" sprawdzą swoją formę w grze kontrolnej. Dla trenera Roberta Rogali to będzie idealny czas, żeby zweryfikować kadrę i pozbyć się wszelkich znaków zapytania jeżeli chodzi o decyzje personalne. Początek o godzinie 17:30.

Proch Pionki - LKS Promna 4:1 (1:1), Szczepański, Kołodziej, Pachlerski, Pryciak z karnego - Nqabeni.

Proch I połowa: testowany I - testowany II, Kapusta, Jaroszek, testowany III - testowany IV, Kisiel, testowany V, testowany VI, Joel - Szczepański.

Proch II połowa: testowany VII - Pryciak, Kapusta, Warchoł, Pachlerski - Mucha, Sobieraj, Trzos, Nowocień - Kołodziej - Kozicki.