Dziś mamy 27 maja 2020 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

SEZON 2019/2020 ZAKOŃCZONY!

Ostatni mecz

Chojniak Wieniawa 1:3 (0:2) Proch Pionki
5 marca Godzina 19:00

Galeria


Proch_Zodiak

Nasi sponsorzy

 


 

Pięć kroków do mistrzostwa. Utrzymać twierdzę Pionki i zagrać równe 90 minut - to plan na sobotni mecz z Szydłowianką

Data publikacji: 16-05-2019r. Godz. 20:46

W meczu 26. kolejki Campeon.pl Ligi Okręgowej Radom piłkarze Prochu Pionki zagrają na własnym boisku z Szydłowianką Szydłowiec. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00. Sędzią głównym będzie Daniel Głowacki z Radomia.

Pięć kroków do mistrzostwa. Utrzymać twierdzę Pionki i zagrać równe 90 minut - to plan na sobotni mecz z Szydłowianką
Jesienią Proch przegrał pechowo w Szydłowcu 0:1

Pięć kolejek, pięć trudnych meczów i 450 minut - tyle dzieli piłkarzy Prochu Pionki od zdobycia mistrzostwa Ligi Okręgowej i wywalczenia awansu do czwartej ligi. Najważniejsze, że wszystko zależy tylko i wyłącznie od drużyny trenera Roberta Rogali. "Biało-zieloni" startowali do rundy wiosennej z trzeciego miejsca, a dzisiaj są liderem z przewagą dwóch punktów nad KS Warka. Po sobotnim remisie 4:4 z Zamłyniem Radom nie ma już miejsca na margines błędu i potknięcia. Każda strata punktów będzie oznaczała, że to Warka obejmie prowadzenie w tabeli, bo ma przecież lepszy bilans bezpośrednich spotkań (2:1 i 2:0). Co prawda drugie miejsce daje prawo do gry w barażach, ale ostatnio Proch nie ma z nimi związanych zbyt miłych wspomnień. Dlatego trzeba po prostu wygrywać. Wszystko leży w głowach i nogach podopiecznych trenera Rogali.

 

Wiosną Proch na własnym boisku imponuje. Żaden z pięciu dotychczasowych rywali nie tylko nie wywiózł z Pionek punktu, ale nawet nie strzelił bramki! Takiej passy nie warto i nie wolno zaprzepaścić. Do tego potrzebna jest jednak równa gra przez pełne 90 minut.

 

W sobotnim meczu z Szydłowianką nie będzie mogło zagrać w sumie pięciu ludzi. Kontuzjowani Pachlerski i Kisiel, pauzujący za żółte kartki Jaroszek i Kowalkowski oraz ze względu na praktyki zawodowe Eryk Machnio.

 

- Mocno przygotowujemy się do meczu z Szydłowianką, bo wiemy, że to jest twardy przeciwnik - mówi trener Rogala. - Musimy zmazać plamę, jaką daliśmy z Zamłyniem. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie możemy już się pomylić. Musimy zagrać skuteczniej w obronie i zachować odpowiednią koncentrację przy stałych fragmentach gry - dodaje trener Prochu.

 

Szydłowianka prowadzona przez byłego piłkarza Prochu Michała Kowalczyka, to twardy i niewygodny przeciwnik. W ostatnich latach "biało-zieloni" mieli trudne przeprawy z zespołem z Szydłowca i nie zawsze kończyły się one happy endem. Ostatnim tego przykładem jest porażka 0:1 w rundzie jesiennej. Można się spodziewać, że rywale skoncentrują się na zabezpieczeniu tyłów, a swoich szans na sukces będą szukać w stałych fragmentach gry, szybkich kontrach i indywidualnych umiejętnościach swojego najlepszego snajpera, Michała Bednarka.


Szydłowianka Szydłowiec w liczbach

Statystyki: 8. miejsce, 34 pkt, 10 zwycięstw - 4 remisy - 11 porażek, bramki 41:44

Strzelcy: 12 Bednarek, 7 Mosiołek, 6 Łęcki, 2 Nogaj, 2 Bursa, 2 Szewczyk, 2 Obuch, 1 Biela, 1 Sadza, 1 Śledź, 1 Zagórski, 1 Woźniak + 3 bramki samobójcze

 

Ostatni mecz

11.05, Szydłowianka Szydłowiec - Orzeł Wierzbica 1:0 (0:0), Sadza 52.

Szydłowianka: Kołodziejski (5 Czarnota) - Pakholok, Woźniak, Bińkowski, Szewczyk, Sadza (87 Wiaderek), Rafalski, Obuch (85 Sapieja), Łęcki (75 Smorongiewicz), Mosiołek (80 Winter) - Bednarek.

 

26. kolejka Campeon.pl Ligi Okręgowej Radom

 

SOBOTA

Orzeł Wierzbica - Powiślanka Lipsko, godz. 10:00

Mazowsze Grójec - Legion Głowaczów, godz. 11:00

Pilica Nowe Miasto - Skaryszewianka Skaryszew, godz. 15:00

Iłżanka Kazanów - Zamłynie Radom, godz. 15:00

Proch Pionki - Szydłowianka Szydłowiec, godz. 17:00

sędziowie: Daniel Głowacki (Radom) oraz Dawid Jeżak i Jarosław Fereniec

NIEDZIELA

Gryf Policzna - KS Warka, godz. 16:00

Zawisza Sienno - Jodła Jedlnia-Letnisko, godz. 18:00

Centrum Radom - KS Potworów, godz. 18:30

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.