*mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

*rewanżowy mecz barażowy o awans do Radomskiej I Ligi

Powała Taczów - Proch Pionki 5:0

Mazur Karczew 2:0 (1:0) Proch Pionki
16 listopada Godzina 12:00

Piaseczno liderem. Błonianka na kolanach. Czerwono w Żyrardowie. Derby w Karczewie na remis

Data publikacji: 04-11-2019r. Godz. 20:01

Trzynasta kolejka przyniosła kolejną zmianę lidera. Na czele jest MKS Piaseczno, ale tyle samo punktów mają Radomiak II i rozpędzona Victoria Sulejówek. Poważny problem ma za to Błonianka Błonie, gdzie widać duży rozdźwięk między grą do przodu i w defensywie. Pół roku czekali na zwycięstwo kibice w Żyrardowie i wreszcie jest! Fatalne nastroje za to w KS Warka i Mazurze Karczew.

Oskar Przysucha dość szczęśliwie wygrał 2:1 ze Zniczem II Pruszków

Bezbramkowy remis przywiozły z Raszyna odmłodzone rezerwy Radomiaka. Strata punktów przez drużynę trenera Kokoszy była jednoznaczna ze stratą pozycji lidera. Drugi zespół Zielonych już przyzwyczaił, że na wyjazdach dysponuje znacznie słabszą kadrą, a to od razu znajduje odbicie w wynikach.

Po wygranej w Mszczonowie na fotel lidera wskoczył MKS Piaseczno. Piłkarze trenera Modrzejewskiego potwierdzili, że znacznie lepiej radzą sobie z rywalami z górnej połówki tabeli. Pewne 3:0 na boisku groźnej u siebie Mszczonowianki musi robić wrażenie. Dwie bramki dla Piaseczna po stałych fragmentach gry i uderzeniach głową zdobył środkowy obrońca Robert Majewski. W drugiej połowie obie drużyny miały dogodne okazje, ale miejscowych w doliczonym czasie gry dobił Kamil Matulka, który skorzystał z podania 17-letniego Dylana Cetry (pojawił się na boisku dwie minuty wcześniej).

Przed sobotnim meczem w Karczewie w obozie Mazura na pewno funkcjonowało hasło "Jak nie dzisiaj, to kiedy. Jak nie z Józefovią, to z kim." Niestety miejscowi kibice na komplet punktów będą musieli poczekać. Derby powiatu otwockiego zakończyły się sprawiedliwym remisem. Mazur prowadził po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez kapitana, Mateusza Pielaka. "Józa" nie stworzyła wielu sytuacji, ale jedną potrafiła zamienić na bramkę. Z podania Dukalskiego skorzystał Prochowski i skończyło się 1:1.

Po blisko sześciu miesiącach wygranej doczekali się wreszcie kibice w Żyrardowie. W starciu dwóch beniaminków "Żyrka" wypunktowała KS Warka. Miejscowym grało się o tyle łatwiej, że już od 2. minuty goście musieli sobie radzić w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Starosa za przerwanie faulem korzystnej sytuacji. Warka grała do momentu pierwszej straconej bramki. Potem wszystko się posypało. Jakby problemów było mało, to kwadrans przed końcem za faul bez piłki czerwoną kartkę zobaczył Adam Pędzikowski. W tej samej sytuacji "kiera" ujrzał też Damian Rakoczy z Żyrardowianki.

Z dołka formy nie może wygrzebać się Błonianka. Porażka 0:3 z coraz mocniejszą Victorią Sulejówek, to naprawdę bolesny pstryczek w nos. Trener Bartoszewicz ma o czym myśleć, bo przynajmniej jedna bramka nie miała prawa przydarzyć się drużynie, która myśli o grze w trzeciej lidze. Gra w obronie to na dzisiaj największy problem zespołu z Błonia. Z kolei Victoria wygrała siedem z ostatnich ośmiu meczów i po problemach z początku sezonu nie ma już ani śladu. Strzałem w dziesiątkę okazał się transfer obrońcy Mateusza Leleno z Legii II Warszawa, który w sobotę miał udział przy dwóch bramkach i w sumie w tym sezonie ma już osiem asyst!

Bez niespodzianki w Białobrzegach, chociaż zwycięstwo Pilicy nie było tak oczywiste, jak wskazuje wynik. "Ojcem sukcesu" został autor bramki i asysty Konrad Paterek. Dla drużyny trenera Grzywny to pierwsza w tym sezonie wygrana na własnym boisku!

Proste błędy młodej drużyny rezerw Znicza kosztowały stratę trzech punktów w Przysusze. Oskar formą nie błysnął, ale zrobił to, co najważniejsze w futbolu. W piątym kolejnym meczu z rzędu na listę strzelców wpisał się Tomasz Janiszewski, który w końcowych minutach nie pomylił się w sytuacji sam na sam.

KS Raszyn - Radomiak II Radom 0:0.

Oskar Przysucha - Znicz II Pruszków 2:1 (1:0), Rak 45, Janiszewski 84 - Bogucki 65.

Mazur Karczew - Józefovia Józefów 1:1 (1:1), Pielak 10 z karnego - Prochowski 45.

Mszczonowianka Mszczonów - MKS Piaseczno 0:3 (0:2), Majewski 9, 41, Matulka 90+2.

Błonianka Błonie - Victoria Sulejówek 0:3 (0:3), Śliwka 19, Wysokiński 41, samobójcza Brewczyński 45.

AP Żyrardowianka Żyrardów - KS Warka 3:0 (0:0), Binienda 64, Majchrzak 69, 85.

Pilica Białobrzegi - Wilga Garwolin 2:0 (1:0), Paterek 8, Zawadzki 54.