Proch Pionki 2:1 (0:1) Tygrys Huta Mińska
24 października Godzina 13:00

Oskar nowym liderem. Mazovia będzie mocna. Pierwsza wygrana Wilgi

Data publikacji: 16-08-2020r. Godz. 12:45

Oskar Przysucha po wygranej z KS Warka został nowym liderem czwartej ligi. Swoją moc pokazała też Mazovia Mińsk Mazowiecki, którą śmiało trzeba wymienić wśród faworytów tego sezonu. Trzy spotkania zostały przełożone ze względu na zagrożenie epidemiczne. Z tego powodu od początku sezonu zostało odwołanych już siedem meczów!

Fragment meczu Mazovia - Mszczonowianka /Fot. A.Kielczyk, Facebook Mazovia/

Niedosyt w Sokołowie Podlaskim, bo miejscowe Podlasie tylko zremisowało z Tygrysem. Dla gospodarzy był to pierwszy mecz w rundzie jesiennej. Miejscowi prowadzili po trafieniu Mateusza Omieciucha, który w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu strzelił 35 bramek...dla Tygrysa. W drugiej połowie z rzutu karnego wyrównał Mateusz Bartoszewski. Goście mogli nawet sięgnąć po komplet punktów, ale w doliczonym czasie gry w słupek trafił Maciej Wereda. W ekipie Podlasia w końcowych minutach zadebiutował 36-letni Adam Czerkas, który w swoim CV ma występy m.in. w Queens Park Rangers i 55 meczów w polskiej ekstraklasie (ŁKS, Odra Wodzisław Śląski).

Wysokie aspiracje potwierdziła Mazovia, chociaż jak zgodnie przyznali obaj trenerzy wygrana 4:0 z Mszczonowianką była nieco za wysoka. Dobry mecz rozegrał Michał Bondara, który strzelił gola i dołożył dwie asysty. Statystyki nieco psuje nie wykorzystany przez tego zawodnika rzut karny w 51. minucie. Ekipa z Mszczonowa nie zasłużyła na tak wysoką porażkę, bo miała swoje sytuacje i przez większość meczu prowadziła równorzędną grę. Kolegom nie pomógł Daniel Cichocki, który w trzy minuty zobaczył dwie żółte kartki i niemal przez całą drugą połowę Mszczonowianka musiała grać w dziesiątkę.

Bez zaskoczenia w starciu dwóch drużyn z regionu radomskiego. Oskar należycie wywiązał się z roli faworyta i pewnie sięgnął po trzy punkty w starciu z KS Warka. Drużyna trenera Góraka miała po prostu więcej piłkarskiej jakości i przez większą część meczu nadawała ton boiskowym wydarzeniom. Warka grała ambitnie, twardo i zdecydowanie, ale to było za mało, żeby wywieźć jakieś punkty z Przysuchy. Oskar mógł wygrać wyżej, gdyby w drugiej połowie lepiej ustawiony celownik miał Przemysław Nogaj.

Niespodzianki nie było również w Garwolinie. Wilga po dwóch remisach z wymagającymi rywalami (Mazovia i Mszczonowianka) wreszcie sięgnęła po komplet punktów. Młodzież Radomiaka w trzecim wyjazdowym meczu doznała trzeciej porażki. A jeżeli na siłę szukać pozytywów, to może nim być pierwszy gol w sezonie strzelony przez podopiecznych trenera Czupryna. Dla gospodarzy trzy z czterech bramek padły po stałych fragmentach gry.

Oskar Przysucha - KS Warka 2:0 (0:0), Kornacki 46, Czarnota 88.

Podlasie Sokołów Podlaski - Tygrys Huta Mińska 1:1 (0:0), Omieciuch 60 - Bartoszewski 69 z karnego.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Mszczonowianka Mszczonów 4:0 (2:0), Przyborowski 16, Bondara 45+2, Wocial 65, Nojszewski 69.

Wilga Garwolin - Radomiak II Radom 4:1 (2:0), D.Papiernik 13, Sitarek 41, Talar 50, Kozikowski 87 - Podsiadło 80.