Proch Pionki 2:1 (0:1) Tygrys Huta Mińska
24 października Godzina 13:00

Nowa jakość rezerw. Klęska Oskara w Sokołowie Podlaskim. Zamłynie i Hutnik znowu punktują u siebie

Data publikacji: 20-09-2020r. Godz. 17:06

Pierwsza przegrana Wilgi Garwolin, Zamłynie w domu niczego nie oddaje za darmo, "wzmocnione" rezerwy, bolesne 1:6 Oskara w Sokołowie Podlaskim i 34 ligowy mecz u siebie bez porażki w wykonaniu piłkarzy Hutnika Huta Czechy - to najciekawsze wydarzenia 8. kolejki spotkań Mazowieckiej IV ligi grupa 1. Na fotelu lidera umocniła się Mazovia. W górnej połówce tabeli znajduje się aż czterech beniaminków.

/Fot. MKSPodlasie.pl/ 6:1 Podlasia z Oskarem to chyba największa niespodzianka minionej kolejki

Pierwszej porażki w sezonie i to z beniaminkiem, doznała Wilga Garwolin. Nie jest to jednak zaskoczenie z przynajmniej dwóch powodów. Po pierwsze Zamłynie to "dominatorzy" własnego boiska, gdzie na pięć meczów odnieśli pięć zwycięstw. Po drugie Wilga już w pierwszej połowie dostała dwie czerwone kartki, bramkarz Damian Wasążnik za faul poza polem karnym (18. minuta) i obrońca Filip Gac za krytykę pracy sędziego (41. minuta). Grając w osłabieniu ekipa z Gawolina dwukrotnie łapała kontakt, ale po przerwie straciła dwie bramki na własne życzenie. Najpierw z rzutu wolnego niemal spod końcowej linii trafił Dominik Woźniak, a na kwadrans przed końcem błąd rywali w wyprowadzaniu piłki z własnej połowy wykorzystał Mateusz Midziołek. Zamłynie zdobyło trzy punkty, ale przed trudnym wyjazdowym starciem z Mazovią straciło dwóch zawodników. Po czwartych żółtych kartkach muszą pauzować najlepszy strzelec zespołu Mateusz Kubica oraz Patryk Szubiński.

W derbach powiatu mińskiego faworyt Mazovia nie dał żadnych szans beniaminkowi Tygrysowi. "Pozamiatane" było już pięć minut po przerwie. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem kibiców. To był w zasadzie mecz do jednej bramki, a po strzeleniu czwartego gola Mazovia zdecydowanie spuściła z tonu.

Rezerwy Pogoni Siedlce zasilone aż dziewięcioma zawodnikami z szerokiej kadry II-ligowej drużyny nie dały żadnych szans KS Warka. Chociaż uczciwie trzeba przyznać, że piłkarze trenera Łukasza Wiśnika również mieli swoje dobre momenty. W wyjściowym składzie Pogoni II pojawił się 36-letni Marcin Burkhardt. Były reprezentant Polski (10A) od miesiąca jest dyrektorem sportowym klubu z Siedlec.

Nowe otwarcie również w rezerwach Radomiaka. W wyjściowym składzie na wyjazdowy mecz z Pilicą pojawili się tacy zawodnicy, jak: Kryczka, Sokół, Banasiak, Szymański, Kvocera czy Ebwelle. Mimo takiego zaciągu zespół prowadzony przez trenera Jarosława Czupryna wrócił do domu bez punktów. Drużyna z Białobrzegów miała dwóch cichych bohaterów, Michała Kucharczyka (dwie bramki strzelone głową i dwie asysty) oraz rezerwowego Mateusza Glińskiego, który zdobył zwycięską bramkę w ostatniej minucie. Radomiak II na osiem meczów rundy jesiennej aż siedem rozegrał na wyjazdach!

Trwa piękny sen Hutnika Huta Czechy. Beniaminek z okręgu siedleckiego nie przegrał już 34 ligowego meczu z rzędu na własnym boisku! "Złotego gola" w starciu z Mazowszem Grójec strzelił Kamil Sibilski, a dogrywał mu czołowy asystent drużyny, skrzydłowy Sebastian Grzegorczyk.

Co się dzieje z Oskarem Przysucha? Gorszy dzień, słabsza forma po lockdownie czy bunt na pokładzie? Po pierwszym kwadransie meczu w Sokołowie Podlaskim nic nie zapowiadało tak wysokiej porażki drużyny trenera Pawła Góraka. Ważnym momentem była czerwona kartka, jaką w 34. minucie zobaczył środkowy obrońca Oskara, Mateusz Gromski. Chwilę później Mateusz Omieciuch uderzeniem z rzutu wolnego podwyższył na 3:0. Podlasie niemal książkowo kontowało i punktowało rywala. Omieciuch zakończył mecz z dorobkiem trzech bramek i trzech asyst. Bilans dwóch wyjazdowych meczów Oskara to 0 pkt, bramki 3:10.

Zamłynie Radom - Wilga Garwolin 4:2 (2:1), Barzyński 15, Midziołek 30, 74, Woźniak 65 - Alot 33, S.Papiernik 66 z karnego.

Tygrys Huta Mińska - Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:4 (0:3), Bondara 5, 49, Wocial 34, Malesa 44.

Pogoń II Siedlce - KS Warka 5:0 (2:0), Więdłocha 6, 36, Kozłowski II 52, 70, Kostyk 74.

Podlasie Sokołów Podlaski - Oskar Przysucha 6:1 (3:0), Omieciuch 20, 36, 61, Skwarek 22, Wasiluk 76, Makuch 87 - samobójcza 75.

Hutnik Huta Czechy - Mazowsze Grójec 1:0 (0:0), Sibilski 61.

Pilica Białobrzegi - Radomiak II Radom 4:3 (2:3), Kucharczyk 14, 32, Niedziela 54, Gliński 90 - Ebwelle 19, 26, Sokół 45.