Proch Pionki - Powiślanka Lipsko 4:1 (3:0)

Orzeł Wierzbica - Proch Pionki 0:2 (0:1)

Proch Pionki 4:1 (3:0) Powiślanka Lipsko

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Nokaut! Proch odczarował boisko w Kolonce, wypunktował Jodłę i goni czołówkę

Data publikacji: 16-09-2018r. Godz. 22:19

Rekordowa w ostatnich latach liczba widzów na stadionie w Kolonce oglądała w niedzielę mądrą i skuteczną grę piłkarzy Prochu Pionki, którzy nie dali żadnych szans miejscowej Jodle Jedlnia-Letnisko i pewnie wygrali 4:1 (3:0). Mecz połączony był z akcją charytatywną i zbiórką pieniędzy dla ciężko chorego 13-letniego Gerarda. Wracaj do zdrowia kolego!

To był wreszcie taki Proch, szczególnie w pierwszych 45 minutach, jaki kibice chcieliby oglądać co tydzień. Nastawieni na kontrę piłkarze trenera Roberta Rogali byli w niedzielę zabójczo skuteczni. Do tego dołożyli niesamowite pokłady ambicji. Nie było mowy o odpuszczaniu i odstawianiu nogi. A to wszystko mimo naprawdę sporych braków kadrowych (kontuzje Barzyńskiego i Kołodzieja, nieobecność Nowocienia). Trener Rogala trochę zaryzykował i na pozycji defensywnego pomocnika wystawił Kacpra Jaroszka, a na środek obrony przesunął Emila Kapustę. Obaj grywali już w Prochu na tych pozycjach, ale ostatnio zdarzało się to baaardzo rzadko.

Niedzielny mecz symbolicznie rozpoczął 13-letni Gerard, dla którego w trakcie spotkanie prowadzona była zbiórka pieniędzy.

Swoje problemy kadrowe miała też Jodła. Ze środka obrony wypadł Adrian Jaśkiewicz, który został ojcem i nie mógł pojawić się na meczu. Od dłuższego czasu kontuzjowany jest też Paweł Gromski. Na grę z niezaleczonym urazem zdecydował się Cezary Kubryn i po nieco ponad dwudziestu minutach musiał opuścić boisko.

Dobry mecz na boisku w Kolonce zagrał Erwin Kisiel. Pomocnik Prochu zaliczył asystę przy bramce na 4:1.

Pierwszy groźny strzał w niedzielnym meczu oddali gospodarze. Po błędzie obrony Prochu w 6. minucie sprzed pola karnego uderzył Kiraga, ale Kuba Maik był czujny i przeniósł piłkę nad poprzeczką. "Biało-zieloni" odpowiedzieli kilka minut później kapitalną akcją i piękną bramką zdobytą "szczupakiem" przez Szczepańskiego. Jodła mogła szybko odpowiedzieć za sprawą Marcina Cierzuch, ale ponownie lepszy był Maik. Miejscowi w pierwszej połowie nie mieli pomysł na grę. Najgroźniejsi byli przy dośrodkowaniach z rzutów wolnych bitych przez Kamila Pysiaka. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to dwa kolejne gole dla Prochu. Mogło być jeszcze lepiej, ale strzał Pryciaka dobrze wybronił Adrian Zięba w bramce Jodły.

Mateusz Szczepański razem z kolegami celebruje bramkę na 3:0.

Wysokie prowadzenie do przerwy sprawiło, że w drugiej połowie Proch oddał inicjatywę. Chociaż w niektórych momentach zrobił to aż za bardzo. Brakowało spokojnego rozegrania piłki, mnożyły się faule (w całym meczu piłkarze Prochu faulowali aż 26 razy), było za dużo nerwowości. Rywale nie potrafili z tego skorzystać i rzadko zagrażali bramce Maika. Najbliżej był w 53. minucie Kamil Pysiak, ale jego uderzenie z bliska o pół metra minęło spojenie słupka z poprzeczkę.

W doliczonym czasie gry debiutu doczekał się 17-letni wychowanek Prochu, Eryk Machnio. Chociaż spędził na placu nieco ponad 60 sekund, to po akcji lewą stroną stanął przed szansą na zdobycie bramki. Górą był goalkiper gospodarzy.

W pogoni za piłką Jakub Jonczyński i Joel Tata Nsah. Kameruńczyk strzelił swoją pierwszą bramkę w rundzie jesiennej.

Cenna wygrana Prochu w trudnym momencie rundy. "Biało-zieloni" wskoczyli na piąte miejsce w tabeli i zmniejszyli stratę do liderującego Centrum Radom, które zgubiło punkty na boisku beniaminka w Policznej. W środę w Pionkach mecz z Gryfem w ramach 1/8 Mirax Pucharu Polski. W sobotę ponownie na własnym boisku pojedynek z kolejnym groźnym beniaminkiem, Klubem Sportowym Potworów. Jest szansa, że na boisko po kontuzji wróci Daniel Barzyński.

Wyjątkową ochotę do gry w zespole Jodły wykazywał Marcin Cierzuch (w środku). Były zawodnik Prochu był chyba najczęściej faulowanym piłkarzem niedzielnego meczu.

0:1 Mateusz Szczepański 13 minuta (ligowy gol numer 134) - Wnuk zagrał do Jaroszka, który stał tyłem do bramki i odegrał na lewo do Denkiewicza. Ten dał ostre dośrodkowanie w pole karne, gdzie "szczupakiem" akcję wykończył Szczepański.

0:2 Joel Tata Nsah 31 minuta (ligowy gol numer 6) - prosta strata piłki przez Jodłę w środku pola. Futbolówkę wyłuskał Pryciak, który wyszedł w akcji dwóch na jednego. Dobre podanie do Joela. Kameruńczyk znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem i po ziemi pewnie uderzył do siatki.

0:3 Mateusz Szczepański 42 minuta (ligowy gol numer 135) - dobra indywidualna akcja z prawej strony Wnuka. Odegranie do środka do Szczepańskiego. Kapitan Prochu miał czas, żeby sobie poprawić i huknął w okienko.

1:3 Mikołaj Skórnicki 85 minuta z rzutu karnego.

1:4 Robert Kowalkowski 90+2 minuta (ligowy gol numer 23) - dośrodkowanie z prawej strony Erwina Kisiela. Kowalkowski stał sam na siódmym metrze i dobrze głową wpasował piłkę przy słupku.

Jodła: 12. Zięba - 18. Jonczyński, 8. Skórnicki (kpt), 15. Miecznikowski, 9. Osiński - 19. Sułkowski (50', 3. Rutka), 14. Kiraga, 22. Cierzuch, 10. Pysiak (79', 6. Gałan), 20. Kubryn (21', 11. Pełka) - 7. Skowroński.

rezerwowi: 1. Ziębakowski, 16. Prokop.

Proch: 21. Maik - 13. Pachlerski, 5. Kapusta, 19. Kowalkowski, 14. Denkiewicz (63', 6. Mucha) - 18. Joel, 3. Jaroszek (90+4', 11. Machnio), 10. Kisiel, 8. Pryciak - 9. Szczepański (kpt) (80', 4. Sobieraj) - 7. Wnuk (84', 16. Trzos).

rezerwowi: 1. Kolecki, 15. Warchoł.

sędzia: Krzysztof Zdziechowski (Radom)

żółte kartki: Miecznikowski, Pysiak, Kiraga - Jaroszek, Pryciak, Mucha

widzów: około 600

W trakcie meczu wolontariuszki zbierały datki do puszek. W przerwie prowadzone były licytacje rozmaitych przedmiotów i gadżetów. Tylko przez 90 minut niedzielnego meczu udało się zebrać ponad 6 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie ciężko chorego 13-letniego piłkarza z Jedlni-Letnisko.