Dziś mamy 20 lipca 2019 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

Mecze kontrolne

13 lipca - 0:2 (0:0) Broń Radom (III liga)

20 lipca - 1:0 (1:0) Granat Skarżysko (IV liga)

24 lipca - Zamłynie Radom (LO)

3 sierpnia - Mazovia Mińsk Mazowiecki (IV liga)

Ostatni mecz

Proch Pionki 0:2 (0:0) Broń Radom
13 lipca Godzina 11:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Niewypał, rewolucja i progres - tak grała jesienią młodzież KS Proch

Data publikacji: 18-11-2018r. Godz. 17:30

Trzy drużyny młodzieżowe reprezentowały w rundzie jesiennej Klub Sportowy Proch Pionki w rozgrywkach okręgu radomskiego. Minione tygodnie nie dla wszystkich były dobre. Zdecydowanie więcej można było spodziewać się po juniorach 2000/2001. Bardzo boleśnie rewolucję kadrową przechodzili trampkarze 2004. Największy progres zrobił zespół młodzików 2006. Zapraszamy na podsumowanie drugiej części 2018 roku w wykonaniu młodzieży KS Proch.

Niewypał, rewolucja i progres - tak grała jesienią młodzież KS Proch
Runda jesienna to był dobry czas dla drużyny U-13

Radomska I Liga U-19 (rocznik 2000 i młodsi) - trener Erwin Kisiel

 

Drużyna z rocznika 2000 i młodsi nie wykorzystała swojej ostatniej szansy na awans do ligi mazowieckiej. Apetyty były spore. Po pierwsze do kadry dołączyło kilku zawodników i trener Erwin Kisiel miał w czym wybierać. Po drugie wydawało się, że zespół jest mocniejszy niż wiosną, a przecież pierwsza runda była naprawdę dobra w wykonaniu młodzieżowców Prochu. Do końca bili się o mistrzostwo ligi z Drogowcem Jedlińsk i zabrakło im naprawdę bardzo niewiele. Niestety runda jesienna to nie był dobry czas dla podopiecznych trenera Kisiela. Po niezłym początku, przyszły bardzo słabe mecze i domowe porażki z Szydłowianką oraz Mazowszem. Ostatecznie mistrzem jesieni został KS Warka, z którym przecież wiosną Proch toczył wyrównane boje. Po kilku miesiącach to Warka rozstawiała rywali po kątach, a w Pionkach pozostanie się zastanawiać, gdzie został popełniony błąd i dlaczego było tak kiepsko. Żeby do końca nie krytykować warto dodać, że kilku piłkarzy z zespołu U-19 dostało swoje szanse w drużynie seniorów, czy to w meczach ligowych, czy w Pucharze Polski.

 

 

Najlepszym strzelcem juniorów U-19 w rundzie jesiennej był Eryk Machnio, który strzelił 7 bramek. Machnio zadebiutował też w drużynie seniorów, gdzie zaliczył trzy mecze ligowe i jeden pucharowy.

 

STATYSTYKI

3. miejsce, 10 pkt, 3 zwycięstwa - 1 remis - 4 porażki, bramki 15:17

 

Końcowa tabela TUTAJ

 

Strzelcy

7 - Eryk Machnio

2 - Jan Krakowiak

1 - Szymon Ćwiklak, Wiktor Korycki, Kacper Glimasiński I, Adrian Pachlerski, Kamil Trzos, Filip Miękus


Radomska I Liga U-15 (rocznik 2004 i młodsi) - trener Kamil Marszałek

 

Trudno szukać pozytywów jeżeli na czternaście meczów zespół przegrywa aż dwanaście i zajmuje ostatnie miejsce w lidze, co oznacza spadek. Już runda wiosenna była pierwszym sygnałem ostrzegawczym, że w drużynie U-15 nie dzieje się dobrze. Wtedy miejsce w I lidze zostało obronione, bo ktoś inny zrezygnował z gry. Po wakacyjnej rewolucji kadrowej (dwóch czołowych piłkarzy odeszło do Radomiaka, kilku kolejnych przerwało treningi), a w ich miejsce pojawiło się pięciu absolutnych debiutantów, trudno było oczekiwać dobrych wyników. Martwi jednak brak progresu, bo nowi zawodnicy po kilku tygodniach treningów nie są wiele gorsi od tych, którzy trenują od kilku lat. Może półroczna gra w II lidze pozwoli odbudować morale, nabrać wiary w swoje umiejętności i wrócić silniejszym. Czego drużynie trenera Kamila Marszałka życzymy.

 

 

Trampkarze U-15 jesienią wygrali tylko jeden mecz i spadli z Radomskiej I Ligi. Drużyna w ostatnich tygodniach przeszła prawdziwą rewolucję kadrową.

 

STATYSTYKI

8. miejsce, 4 pkt, 1 zwycięstwo - 1 remis - 12 porażek, bramki 18:71

 

Końcowa tabela TUTAJ

 

Strzelcy

6 - Jakub Drab I

5 - Paweł Kustra

2 - Filip Wojdak

1 - Jakub Drab II, Jakub Rogowski, Filip Broński, Patryk Woźniak, Michał Drab


Radomska I Liga U-13 (rocznik 2006 i młodsi) - trener Paweł Zagożdżon

 

Największy progres zrobili piłkarze z rocznika 2006. W rundzie jesiennej byli beniaminkiem Radomskiej I Ligi U-13 i do końca bili się o mistrzostwo. Zespół trenera Pawła Zagożdżona zakończył rok pięcioma zwycięstwami pod rząd. Zostawiając za plecami Broń i Radomiaka, czy bijąc u siebie zespoły ze ścisłej czołówki Młodzika i Junior. Warto też zauważyć pewną prawidłowość, która świadczy o tym, że przypadków w futbolu nie ma. Na 26 ligowych meczów rozegranych w 2018 roku, w aż 18 zespół młodzików zagrał na "zero z tyłu". Nie zapeszając trzeba napisać, że pora na kolejny krok naprzód. Duży plus też dla kadrowiczów. Na konsultacje kadry Radomskiego OZPN rocznik 2006 powoływani byli Miłosz Żurawski, Cyprian Oleszkiewicz, Krystian Jackowski czy Oliwier Wałęka.

 

 

Jesienią najwięcej powodów do radości dostarczyła drużyna rocznik 2006 prowadzona przez trenera Pawła Zagożdżona.

 

STATYSTYKI

3. miejsce, 28 pkt, 8 zwycięstw - 4 remisy - 2 porażki, bramki 14:7

 

Końcowa tabela TUTAJ

 

Strzelcy

5 - Michał Drab

4 - Miłosz Żurawski

3 - Oliwier Szcześniak

2 - Krystian Jackowski

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.