Dziś mamy 26 czerwca 2019 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

PRZERWA WAKACYJNA!

DO ZOBACZENIA W IV LIDZE!

Ostatni mecz

Olimpia Warszawa 1:0 (1:0) Proch Pionki
25 czerwca Godzina 18:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Niewygodny rywal na inaugurację. W sobotę w Mogielnicy Proch gra z Pilicą Nowe Miasto

Data publikacji: 10-08-2018r. Godz. 18:05

Sobota godzina 17:00, Mogielnica - to tam piłkarze Prochu Pionki zainaugurują rundę jesienną sezonu 2018/2019 w Lidze Okręgowej. Pierwszym rywalem, niewygodnym, ambitnym i nieprzewidywalnym - Pilica Nowe Miasto. Sędzią głównym spotkania będzie Jakub Karcz.

- Nastawiamy się na mecz walki. Bardzo ważne będzie wykorzystanie pierwszych okazji strzeleckich - zapowiada Robert Rogala, trener Prochu.

Niewygodny rywal na inaugurację. W sobotę w Mogielnicy Proch gra z Pilicą Nowe Miasto
Ostatni mecz z Pilicą zakończył się przykrą porażką w Pionkach 1:2

GOSPODARZ W ROLI GOŚCIA

Mecz ze względu na generalny remont boiska w Nowym Mieście odbędzie się w Mogielnicy. To właśnie stadion Mogielanki będzie gościł piłkarzy Pilicy przez całą rundę jesienną. To dobra informacja dla wszystkich drużyn, którym nie po drodze była gra na wąskim, krótkim i specyficznym boisku w Nowym Mieście. 

 

PROCH BEZ PRYCIAKA. WERYFIKACJA PRZYJDZIE NA BOISKU

Trener Robert Rogala ma 20-osobową kadrę na rundę jesienną. W sobotę ze względu na sprawy rodzinne nie zagra Adrian Pryciak. Nikt nie narzeka na urazy. Wszyscy palą się do gry.

 

- Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, ale wszystko zweryfikuje boisko. Nie chciałem wkładać kija w tryby dobrze pracującej w poprzednim sezonie maszyny. Musiałem ją tyko dobrze nasmarować przed rundą, żeby ustrzec się ewentualnej awarii. Dlatego na tą chwilę mamy w drużynie trzech nowych zawodników. Nie znaczy to, że jeżeli na horyzoncie pojawi się ktoś wartościowy, to nie wzmocnimy zespołu. Musiałby to być piłkarz, który byłby dużym wzmocnieniem, a nie tylko uzupełnieniem drużyny - przyznaje trener Rogala.

 

PRZEDE WSZYSTKIM SKUTECZNOŚĆ

W zeszłym sezonie Proch wygrał z Pilicą na wyjeździe 3:1 i przegrał u siebie 1:2. Oba mecze przyniosły sporą dawkę emocji. Nie inaczej będzie pewnie w sobotę, bo rywale znani się z fizycznego futbolu, nastawionego na ambitną walkę o każdy centymetr boiska. Pytanie tylko, jak będzie wyglądać gra zespołu z Nowego Miasta pod wodzą nowego trenera Tomasza Niemirskiego, który zastąpił Łukasza Wiśnika. Wiśnik odszedł do Warki i zabrał ze sobą jednego z lepszych piłkarzy, Wojciecha Leweckiego. Kadra Pilicy w wakacje pozostała niemal bez zmian.

 

- Jak grać, żeby wygrać? Można odpowiedzieć jednym słowem - skutecznie. Wiele aspektów będzie miało wpływ na wynik tego meczu. Nie obawiam się o zaangażowanie swoich zawodników i wierzę, że każdy da z siebie sto procent - prognozuje trener Prochu.


PROGRAM 1. KOLEJKI LO

Sobota

Legion Głowaczów - Zamłynie Radom, godz. 11:00

KS Warka - Skaryszewianka Skaryszew, godz. 14:00

Zawisza Sienno - Powiślanka Lipsko, godz. 17:00

Pilica Nowe Miasto - Proch Pionki, godz. 17:00

Sędzia: Jakub Karcz

Iłżanka Kazanów - Mazowsze Grójec, godz. 18:00

Niedziela

Centrum Radom - Orzeł Wierzbica, godz. 17:00

Gryf Policzna - Szydłowianka Szydłowiec, godz. 17:00

Jodła Jedlnia-Letnisko - KS Potworów, godz. 17:00

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.