Dziś mamy 05 grudnia 2020 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

gra wewnętrzna

sobota 12.12, godz. 12:00

Ostatni mecz

Wisła II Puławy 0:7 (0:3) Proch Pionki
26 listopada Godzina 18:30

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Niech Radomiak to zapamięta! Proch zagra o punkty i szacunek kibiców

Data publikacji: 05-09-2019r. Godz. 20:00

Bardzo trudne zadanie czeka w sobotnie południe piłkarzy Prochu Pionki. W meczu 5. kolejki mazowieckiej IV ligi zmierzą się na własnym boisku z wyjątkowo silnymi jesienią rezerwami Radomiaka Radom. Początek meczu o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 4. Sędzią głównym zawodów będzie Kamil Baranowski (WS Siedlce).

Niech Radomiak to zapamięta! Proch zagra o punkty i szacunek kibiców

Sobotni mecz z rezerwami Radomiaka można określić mianem takiego z gatunku "mission impossible". Po słabym występie w Piasecznie i mając w perspektywie starcie z niepokonanym jesienią zespołem, którego potencjał kadrowy to czołówka, ale III ligi, trudno o jakiś optymizm. Piłka nożna ma to do siebie, że jest nieprzewidywalna i dlatego kochają ją ludzie na całym świecie. Oczywiście futbol, to nie łyżwiarstwo figurowe i nikt not za styl po pięknych porażkach nie przyznaje. Tyle tylko, że trzeba dać z siebie maksimum i zrobić wszystko, żeby ten sobotni mecz rezerwy Radomiaka zapamiętały na dłużej niż 2-3 godziny.

 

O sile i potencjale rywala nie ma sensu się zbytnio rozpisywać. Już od samego początku sezonu Radomiak jasno pokazuje, że chce mieć rezerwy na poziomie III ligi. Dlatego tydzień w tydzień trener Maciej Kokosza ma w szatni takich piłkarzy, jak: Kluska, Klabnik, Kaput, Bruno Luz, Haluch, Karwot, Górski, Nowak, Pietrzyk czy Grudniewski, a nawet bez nich w składzie i z młodym 17-letnim Wiktorem Pajączkiem (wychowanek UKS Champion Pionki) w bramce, "dwójka" Zielonych była w stanie wygrać na wyjeździe z faworyzowanym Piasecznem. A tam wzmocnień z szerokiej kadry z I ligi praktycznie nie było. To dobitnie świadczy o możliwościach Radomiaka II. Dlatego raczej nie ma potrzeby dywagować, kto przyjedzie do Pionek i czy I-ligowy Radomiak zdąży wrócić z Głogowa, gdzie gra ligowy mecz z Chrobrym w piątek o godzinie 18:00.

 

Trener Robert Rogala zapowiada zmiany w wyjściowym składzie. Na pewno nie zagrają kontuzjowani Cezary Zieliński i Jakub Skarbek. Ten pierwszy powinien wrócić do treningów w drugiej połowie września. Skarbek nie wcześniej niż w połowie października. Szpital na Sportowej 4 w ostatnich dniach powiększył też bramkarz Norbert Wnukowski, ale akurat on powinien być w miarę szybko do dyspozycji trenera.


Radomiak II Radom w liczbach

Statystyki: 2. miejsce, 10 pkt, 3 zwycięstwa - 1 remis - 0 porażek, bramki 9:5

Strzelcy: 4 Winsztal, 2 Sokół, 1 Górski, 1 Faraji, 1 Filipowicz

 

Ostatni mecz

1.09, Radomiak II Radom - Błonianka Błonie 2:2 (2:1), Filipowicz 10, Winsztal 12 - Sieński 40, Włodarczyk 60.

Radomiak II: Haluch - Faraji, Wiatrak, Klabnik, Pietrzyk, Bruno Luz (46 Nowosadko), Filipowicz, Karwot (46 Nowakowski), Kluska, Nowak (71 Markiewicz), Winsztal.

 

Rozkład meczów 5. kolejki mazowieckiej IV ligi grupa 2 (południe)

 

PIĄTEK

KS Raszyn - Pilica Białobrzegi, godz. 19:00

SOBOTA

Proch Pionki - Radomiak II Radom, godz. 12:00

sędzia: Kamil Baranowski (WS Siedlce)

Błonianka Błonie - Unia Warszawa, godz. 15:00

KS Warka - Józefovia Józefów, godz. 15:00

Oskar Przysucha - Mazur Karczew, godz. 16:30

Victoria Sulejówek - MKS Piaseczno, godz. 19:00

NIEDZIELA

AP Żyrardowianka Żyrardów - Mszczonowianka Mszczonów, godz. 11:00

Znicz II Pruszków - Wilga Garwolin, godz. 12:00

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.