Dziś mamy 07 kwietnia 2020 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

START RUNDY WIOSENNEJ ZAWIESZONY DO 26 KWIETNIA!

Ostatni mecz

Chojniak Wieniawa 1:3 (0:2) Proch Pionki
5 marca Godzina 19:00

GaleriaNasi sponsorzy

 


 

Najwyżej od 69 lat! Pucharowe ciekawostki z Odrzywołu

Data publikacji: 29-08-2019r. Godz. 17:58

Wtorkowy mecz z Klubem Sportowym Wysokin w ramach okręgowego Pucharu Polski zapamiętany może zostać głównie z jednego powodu. "Biało-zieloni" pobili ustanowiony aż 69 lat temu rekord strzelecki w oficjalnym spotkaniu. Spokojnie mogli go jeszcze wyśrubować o kolejnych pięć-sześć bramek, bo ponowna okazja do tak wysokiej wygranej przydarzyć się może raczej tylko w rozgrywkach Pucharu Polski.

Najwyżej od 69 lat! Pucharowe ciekawostki z Odrzywołu

Kibice futbolu w Odrzywole we wtorek i środę mieli okazję zobaczyć prawdziwą "goleadę". W dwóch meczach Pucharu Polski wpadły aż 22 bramki. Najpierw Proch rozbił KS Wysokin 14:0, a dzień później Pilica Białobrzegi rozprawiła się 8:0 z beniaminkiem klasy A, Blaskiem Odrzywół.

 

Jeżeli o ciekawostkach mowa, to podczas wtorkowego meczu KS Wysokin - Proch przydarzyło się ich kilka i to wszystkie po raz pierwszy, czyli najważniejszy.

1. Po raz pierwszy Emil Kapusta założył kapitańską opaskę w meczu o stawkę. Nie mogło być innej decyzji trenera skoro był zawodnikiem wyjściowego składu z największą liczbą oficjalnych spotkań.

2. Swoje pierwsze bramki strzelili Bartek Janiszewski, Sebastian Ząbkowski, Tomasz Bartosiak i Kamil Trzos. Teraz czekamy na powtórki w lidze.

3. Po raz pierwszy hat-tricka w drużynie seniorów skompletował Eryk Machnio, a żeby było ciekawej, to zrobił to dzień po swoich 18. urodzinach.

4. Pierwszy raz oficjalny mecz Prochu Pionki prowadziła żeńska trójka sędziowska w składzie: Katarzyna Kupidura (sędzia główny) oraz Aleksandra Dobrowolska i Agnieszka Gołębiowska. Od razu wpłynęło to pozytywnie na złagodzenie obyczajów, bo nie dało się dopatrzeć nawet jednego ostrego wejścia. Co ciekawe w pierwszej połowie piłkarze Prochu nie dopuścili się ani jednego faulu.

5. Od 27 sierpnia 2019 roku wygrana 14:0, to najwyższe zwycięstwo KS Proch w oficjalnym meczu. W ten sposób udało się pobić wynik z 1950 roku, kiedy ówczesna drużyna "biało-zielonych" 14:1 rozgromiła Kolejarza Radom w rozgrywkach klasy A (czwarty poziom).

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.