XV Memoriał Andrzeja "Dzidka" Grosiaka - turniej drużyn rocznik 2006

Proch Pionki 2:1 (1:1) Zwolenianka Zwoleń
25 lipca Godzina 11:00

Mocny start beniaminków. Rezerwy w odwrocie. Dwa mecze przełożone

Data publikacji: 02-08-2020r. Godz. 13:34

Beniaminek z Grójca został pierwszym liderem IV ligi. Drugie miejsce też zajmuje...beniaminek. Na przeciwległym biegunie tabeli rezerwy Pogoni Siedlce i Radomiaka. Trenerzy obydwu drużyn na inaugurację wystawili jedenastki złożone niemal wyłącznie z młodzieżowców. Inauguracyjne mecze pokazały, że nauka futbolu może być nieraz bardzo bolesna. Pierwszą bramkę w sezonie 2020/2021 strzelił Piotr Cudny z Mszczonowianki. Spotkania Podlasie - Pilica oraz Zamłynie - Proch zostały przełożone na inny termin.

Mimo ambitnej walki zabrakło bramek w meczu Hutnik Huta Czechy - KS Warka /Fot. Wirtualny Garwolin/

Z głośnym przytupem wrócili do czwartej ligi po pięciu latach przerwy piłkarze Mazowsza Grójec. Drużyna trenera Macieja Soroki bez problemów poradziła sobie z młodym zespołem Radomiaka II. Wszystkie bramki dla gospodarzy zdobyli zawodnicy pozyskani w letniej przerwie. Po jednej bramce i asyście zapisali na swoim koncie Mateusz Ostrowski i Alistair Selamolela. Pomocnik z RPA swego czasu próbował bez powodzenia swoich sił w Prochu Pionki. Chociaż to dopiero pierwszy mecz, to wysoka porażka może być dość wyraźnym sygnałem dla trenera dwójki Zielonych Jarosława Czupryna, że bez pomocy zawodników z pierwszej drużyny, utrzymanie czwartej ligi może być ponad siły młodzieży. Średnia wieku Radomiaka II w Grójcu oscylowała wokół 18 lat. W wyjściowym składzie pojawiło się dwóch byłych zawodników Prochu, bramkarz Wiktor Pajączek oraz Hubert Białogłowicz.

Po meczu w Garwolinie trener miejscowych Damian Milewski cieszył się z remisu z rywalem, który głośno mówi o walce o czołowe lokaty. Do pełni szczęścia Wildze zabrakło naprawdę niewiele, bo w końcowych minutach świetną okazję miał najlepszy snajper gospodarzy, Tomasz Paszkowski.

"Mecz walki" - tak powiedziałby klasyk o starciu Hutnik Huta Czechy - KS Warka. Miejscowi wrócili do IV ligi po długich 24 latach przerwy! Udało im się podtrzymać świetną passę ligowych meczów bez porażki na własnym boisku, która trwa już od listopada 2017 roku, ale apetyty na pewno były znacznie większe. W ekipie HHC z dobrej strony pokazał się Sebastian Grzegorczyk. Warka najlepszą okazję stworzyła w drugiej połowie za sprawą Jakuba Piotrzkowicza.

Trzy bramki, dwie czerwone kartki i niewykorzystany rzut karny - sporo, jak na 90 minut wydarzyło się na inaugurację w Hucie Mińskiej. Po wyrównanej pierwszej połowie nic nie wskazywało na wysoką wygraną gospodarzy. Ważnym momentem meczu był gol zdobyty tuż po przerwie przez Daniela Żurawskiego, który skutecznie dobijał swój rzut karny. Tygrys potwierdził dobrą formę ze sparingów. W składzie rezerw Pogoni wystąpiło dziesięciu młodzieżowców i jasno widać, że bez wzmocnień z II-ligowej kadry o punkty w IV lidze będzie ciężko.

Niedosyt w Przysusze, bo gospodarze po solidnych wakacyjnych wzmocnieniach na pewno liczyli na więcej. Z drugiej strony Mszczonowianka od lat zalicza się do czołowych ekip IV ligi, która przed żadnym rywalem "nie klęka". Goście objęli prowadzenie po kiksie jednego z obrońców Oskara i ambitnym wyskoku do piłki doświadczonego Piotra Cudnego. Wyrównujący gol padł dziesięć minut później. Bartłomiej Włodarczyk strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Mazowsze Grójec - Radomiak II Radom 4:0 (1:0), Selamolela 24, Gołąbek 46, Trojanowski 49, Ostrowski 62.

Wilga Garwolin - Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:0.

Hutnik Huta Czechy - KS Warka 0:0.

Tygrys Huta Mińska - Pogoń II Siedlce 3:0 (0:0), Żurawski 48, Haber 67, Koszela 72.

Oskar Przysucha - Mszczonowianka Mszczonów 1:1 (1:1), Włodarczyk 32 - Cudny 23.