Jakub Drab I - 10

U-12

Michał Drab - 12

07.08

Mocny lider z Radomia. Kubica show w Zwoleniu. Derby na szczycie na remis. Kontrowersje w Wierzbicy

Data publikacji: 02-10-2017r. Godz. 18:35

Nowym liderem LO zostały rezerwy Radomiaka Radom. W derbach powiatu grójeckiego Mazowsze podzieliło się punktami z KS Warka. Kibicom w Zwoleniu przypomniał się Mateusz Kubica (na zdjęciu, z lewej), który strzelił cztery gole dla Zamłynia Radom. Gorąco było na meczu w Wierzbicy. Niespodziankę w Nowym Mieście zrobiła Skaryszewianka Skaryszew.

Nie było niespodzianki w Radomiu. Centrum zgodnie z oczekiwaniami poradziło sobie z Legionem, chociaż to goście jako pierwszy strzelili bramkę. Drużynie z Głowaczowa na pewno nie pomógł bramkarz Damian Jędrzejczyk, który przynajmniej w dwóch sytuacjach, po których padły gole mógł zachować się zdecydowanie lepiej. Dla zespołu trenera Mateusza Kocyka była to już piąta porażka w sześciu ostatnich meczach.

Grająca gościnnie w Zwoleniu ekipa Powiślanki Lipsko dostała srogie lanie od Zamłynia. Mecz ustawiły dwie niemal identyczne bramki po strzałach głową Mateusza Kubicy, który był bohaterem dnia. W świetnym stylu mógł przypomnieć się miejscowym kibicom, bo przecież swego czasu grał w barwach Zwolenianki. Od 30. minuty drużyna z Lipska grała w dziesiątkę, bo po faulu na Kubicy czerwoną kartkę dostał bramkarz Tomasz Rak. Rezerwowy golkiper Damian Lis na pewno nie miał dobrego dnia. Powiślanka, która całą rundę zmuszona jest grać na wyjazdach z powodu remontu boiska, w ostatnich tygodniach przeżywa ciężkie chwile.

A dobrą passę radomskich drużyn zaczęły w sobotnie przedpołudnie rezerwy Radomiaka. Ozdobą spotkania z Suskowoli był piękny gol Patryka Wójcika z rzutu wolnego. Jedną z bramek dla "dwójki" Zielonych strzelił wychowanek Prochu, Kamil Trzos. Po wygranej w środę w zaległym meczu z Orłem Wierzbica drużyna trenera Pawła Potenta mocno usadowiła się w fotelu lidera.

Derby powiatu grójeckiego Mazowsze - KS Warka - to był zdecydowanie najciekawszy mecz 10. kolejki. Zakończyło się sprawiedliwym remisem. Obie ze stron miały swoje okazje strzeleckie. W końcówce bliżej szczęścia byli piłkarze z Warki, bo Mazowsze od 65. minuty grało w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Derewicza.

Nie obyło się bez kontrowersji sędziowskich. Największą była sytuacja z 44. minuty meczu w Wierzbicy, gdzie sędzia Paweł Sobieraj podyktował rzut karny dla miejscowego Orła. Piłkarze Zawiszy Sienno nie mogli pogodzić się z taką decyzją, mocno protestowali i w efekcie dwaj najbardziej doświadczeni zawodnicy, Rafał Lasocki i Artur Rożek, zobaczyli żółte kartki, a kapitan Sebastian Klaus czerwoną. Zawisza nie złożył broni i tuż po przerwie wyrównał stan meczu za sprawą Jakuba Dąbrowskiego. Gospodarze bardzo szybko odzyskali prowadzanie, a gdy w 65. minucie drugi piłkarz drużyny z Sienna, Kamil Kubiak, zobaczył czerwoną kartkę, to emocje praktycznie już się skończyły.

Największym zaskoczeniem kolejki była wygrana Skaryszewianki w Nowym Mieście. Po czterech kolejnych porażkach chyba mało kto stawiał na piłkarzy ze Skaryszewa. Pilica totalnie zawiodła, a mogło być znacznie lepiej, gdyby jeszcze przy wyniku 1:2 kapitan Michał Rzepkowski wykorzystał rzut karny.

Iłżanka Kazanów chyba zmęczona środową zwycięską batalią w Pucharze Polski z LKS Promna nie dała rady Jodle Jedlnia-Letnisko, która z kolei zanotowało czwartą wygraną z rzędu. Gospodarze mieli super okazję na zdobycie wyrównującej bramki, ale w 75. minucie Paweł Chmielewski nie wykorzystał rzutu karnego.

W pojedynku dwóch beniaminków na dole tabeli Gracja została sprowadzona do parteru przez Mogielankę. W końcówce przy wyniku 3:4 piłkarze z Tczowa poszli na całość i zostali dobici dwoma bramkami przez Pawła Jaworskiego, który w efekcie skompletował hat-tricka.

Centrum Radom - Legion Głowaczów 4:2 (2:1), Hebda 25, Strzelecki 43, Jedynak 65, Tworzewski 88 - Krupa 10 z karnego, Król 81.

Powiślanka Lipsko - Zamłynie Radom 0:5 (0:3), Kubica 2, 6, 30 z karnego, 55, Trojanowski 77.

Radomiak II Radom - Zwolenianka Zwoleń 4:2 (3:2), Sokół 10, 22, Trzos 18, Kozłowski 61 - Wójcik 30, 38 z karnego.

Mazowsze Grójec - KS Warka 0:0.

Orzeł Wierzbica - Zawisza Sienno 3:1 (1:0), Stąpór 44 z karnego, Dziurzyński 56, Ankurowski 89 - Dąbrowski 49.

Pilica Nowe Miasto - Skaryszewianka Skaryszew 2:3 (1:2), samobójcza 25, Rzepkowski 84 z karnego - Gielniowski 28, Cioch 38, Deja 75.

Iłżanka Kazanów - Jodła Jedlnia-Letnisko 0:1 (0:1), Zakrzewski 5.

Gracja Tczów - Mogielanka Mogielnica 3:6 (2:2), Rogala 16, Kopeć 41, Grzeszczyk 79 - Ostrowski 10, 62, Włodarczyk 19, Jaworski 55, 89, 90+4.

*Mecz zaległy z 1. kolejki

Radomiak II Radom - Orzeł Wierzbica 3:0 (2:0), Stanisławski 3, Gilewski 15, Kucharski 74.